Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell helyesen pórázon...

Kisnita kérdése:

Hogyan kell helyesen pórázon való sétálásra megtanítani egy kutyát?

Figyelt kérdés

Van egy Westim szeretném ha szépen láb mellett tudna pórázon sétálni. Így próbálkozom:

Ráteszem a hámot és a pórázt, kinyitom az ajtót, először én megyek ki aztán a kutya. Aztán megyek szépen lassan a kutya pedig nem nagyon akar utánam jönni. :S Hiába hívom nem akar jönni. Ha húzom erősebben akkor "be húzza a féket" és még rosszabb.

Szerintetek rossz módszerrel próbálkoztam?


2010. okt. 12. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Ahogy eddig csináltad az eddig jó de ha nem akar menni menj oda hozzá és mondd,hogy gyere.ha nem megy akkor egy picit pöckölj az orrára.A kutyádnak tisztelnie kell téged,ezt úgy is elérheted,hogy ha enni adsz neki akkor eltolod és azt mondod neki,hogy nem!Ez után azt teteted,hogy eszel az ételéből és erősíted vele,hogy te vagy a falkavezér.Ha séta közben megelőzne,akkor fordulj meg amég te kerülsz előre,ő pedig hátra.


SOK SZERENCSÉT!!!!

2010. okt. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Nyakörvvel sétáltasd ne hámmal. Felesleges. Amúgy pedig szerintem túlzás hogy láb mellett menjen, mert szetrencsétlen kutya aztért megy ki hogy szórakozzon, nem mehet mindig katonás rendben. Szerintem bőven elég ha laza pórázon megy. Ha jól értem a kutya nem akar veled sétálni menni? Vagy megy de más fele? Én megpróbálnám valamivel csalogatni.
2010. okt. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudod, egy kis ölebnek is szüksége van testmozgásra.

Ha jól kifáradt, kifutkosta magát, akkor szépen fog melletted sétálni.

De ha otthon folyton ölbe van, a lakásban él és egyszer végre kiszabadul, akkor ne várd, hogy fegyelmezett legyen.


A kutyasétáltatás nem csak arról szól, hogy szépen bandukoltok egymás mellett...

2010. okt. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eleget van mozgatva a kutya. Kertes házban lakunk a házban van, de napi 5x kiviszem ilyenkor pórázon is gyakorolunk és el is van engedve szaladozik is. Nekem fontos, hogy tudjon szépen láb mellett sétálni mert emberek közé akarom vinni. Vasárnap megyünk először kutyasuliba, remélem jó lesz:) Az etetési rituálé is meg van minden nap, engedelmes kutya, nyugis, szobatiszta a sétákon kívül minden oké.
2010. okt. 13. 07:35
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért a hámmal próbálkoztam mert úgy hallottam az sokkal jobb a kis testű kutyáknak és a hámmal könnyebben is irányítható mint a nyakörvvel. De ma veszek neki nyakörvet.
2010. okt. 13. 07:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha mentek kutyasuliba, akkor az ottani okításra hallgass és ne mindenki máséra, aki másként csinálja.
2010. okt. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is jártam régebben a spanimmal kutyasuliba. Nekem úgy tanyították, hogy a kutyával el kell hitetned, hogy melletted biztonságban van. Türelmesnek kell hozzá lenned és sokat kell dícsérni. Ő annak örül, ha a gazdi is örül. Ha húzod, csak rosszabb lesz. Hívd barátságosan és tegyél úgy hogy ez egy nagyon izgalmas dolog lesz. Ha a kutya melletted megy akár egy kicsit is simogatsd meg és dícsérd is. A "szabályos" láb melletti sétáltatás úgy történik, hogy a kutya a bal oldaladnál van a mellkasa a te lábaddal egy vonalban. a pórázt két kézzél fogd, hátul elvezetve. Ha pedig megálltok, mondjuk egy zebránál, ültesd le.
2010. okt. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
sztem hülyeség h tejesen láb melett menjen mert ha sétáltatod akk neki nem büntetésről kell neki szólni hanem h arra menjen azt sszagoljonmeg amit akar ne tiltsd!!
2010. okt. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

örülök,hogy jó volt az etetős válaszom.

Egyébként meg értem,hogy ennyire gürizel.

Én sem szeretnék buta kutyát.

Fontos,hogy a kutyád TISZTELJEN.

2010. dec. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!