Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknál fogkő leszedés és...

Kutyáknál fogkő leszedés és húzás? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2023. jún. 26. 00:19
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Egy kutyas ismerosom ajanlott egy orvost,merth az o szintan staffijan o szedte le a fogjovet altatas nelkul siman. Tehat bejelrntkeztem es mondtam a telen,h staffi.


Odaertunk,kivartuk a sorunkat ,mondtam a dokinak,h ki ajanlotta,fogalma se volt. vmi bodito injekciot akart neki adni (arrol volt szo,h ebren csinaljak. Mar ettol ideges lettem,h minek b.szott at az ismerosom,de nem tudta beadni,aztan aztmondta,h nem olyan nagy a fogko,vegyek fogkefet fogkremmel.


Ennyit a fogkoleszedesrol.


Aztan rendeltem ilyen kis fogkoleszedot. A hangjatol sprintet fut alakasban.


Aztan almat etetek vele es az egesz jol leszedi.


A fogmosast van,amikor hagyja,van,amikor nem. Van ujjrahuzhato gumidortes fogkefem meg ketfeju sortes fogkefem is.


Nekem nincs semmi fogkovem,ha vmit latok ,azonnal rohanok leszedetni. nagyon idegesito,h akutamnal ezt nem tudtam megoldani. Elvarnam a tokeletesen feher fogakat.

2023. jún. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha az otthoni fogkőleszedéstől menekül, akkor az altatás nélkülit sem fogja tolerálni.

Az állatorvosok legtöbbje képes injekciót beadni még a leghisztisebb kutyának is.

Ha pedig fogat is kell húzni, azt sehol nem csinálják altatás nélkül.

2023. jún. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogkoleszedest boditasban csinaljak altalaban. Mar csak azert is, mert elofordul, hogy ilyenkor fogat is kell huzni, azt teljesen eber kutyanal nem lehet.

1-es, szajkosar a kutyadra es vidd el egy normalis allatorvoshoz. Es fogadd el a tenyt, hogy ehhez boditani kell, ami nem egyenlo egyebkent az altatassal, ezt fontos tisztazni.

Talan ezt ertetted felre, amikor az ismerosoddel beszeltel. Vagy o nem latta, hogy mit csinalnak a kutyajaval.

2023. jún. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kozmetikában csinálták /nem tudom most is?/, de kb másfél órás, és csak nyugodt kutyákkal. Orvosok nem használják a készüléket.
2023. jún. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyszer kettétört a foga és szív uh és vérkép után altatásban kiműtötték és leszedték a többiről a fogkövet, majd kb egy év múlva más miatt lett altatva és akkor is kértem, hogy szedjék le. Ez mind 10+ évesen történt.

A műtét után két-három napig csak pépeset ehetett, hogy ne szakítsa fel a varratot. Gond nélkül bírta mindkettőt.

2023. jún. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Mindenkeppen altatásban akarom.

2023. jún. 26. 22:07
 7/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Szajkosarban volt. :D
2023. jún. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak volt, mindkettő egyszerre. Három fogát húzták ki, az orvos altatta. 7 éves volt, egy hónap múlva töltötte a nyolcat. Fel voltam készülve mindenre, hogy mennyire nyűg lesz a következő néhány nap, szabadságot vettem ki, minden dolgomat elintéztem, hogy műtét után csak vele lehessek, ennek ellenére őszintén mondom, hogy egy oltás jobban megviseli. Csóválta a farkát mikor utána mentem, egy nagyon picit meg volt duzzadva kb màsnapig a fogacskák helye, de ennyi. Két napig kapott husit, puha kaját, aztán kitettem neki tápot is, úgy gondoltam, hogy érzi, hogy meg tudja enni vagy nem. Nyugodtan megette, semmi gond nem volt. Másik kutyust elzártuk előle, hogy ne b@szogassa, de másnapra muszáj volt összeengedni, annyira akart vele játszani. Kontroll alkalmával megemlítettem az orvosnak, hogy be voltam sz.arva mi lesz, főleg, mert fél az orvostól, alapból hisztisebb, megviseli minden, de elmondta, hogy ez nem egy olyan nagyon durva dolog,mint amennyire ijesztő. Én úgy gondolom, egy szó, mint száz, vidd el nyugodtan, semmi probléma nem lesz, egy két napig puhább kaja kell, és plusz két hassimogatás, de ennyi :)
2023. júl. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!