Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időnként kell a lakásba...

Mennyi időnként kell a lakásban tartott, ágyban alvó rövidszőrű csivavát fürdetni?

Figyelt kérdés
2023. jún. 28. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Havonta 1x
2023. jún. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2023. jún. 28. 17:39
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem erre nincs szabály, ahogy neked komfortos, a kutyák fürdés nélkül is el vannak. Szerintem amúgy a havi egy fürdetés az rendben van, nem szabad túlzásokba esni.
2023. jún. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. Mármint arra nincs szabály, hogy mennyi időnként KELL fürdetni. Nyilván túl gyakran fürdetni nem szabad, a túl sok fürdés az nem tesz jót a bőrüknek sem, de az, hogy mennyi időnként KELL fürdetni, olyan nincs. De továbbra is, a havi 1 szerintem az jó, de ha neked úgy jó, lehet pár havonta is, ez tényleg csak tőled függ.
2023. jún. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
80%

Szia!

Kb. Évszakonta elég,de természetesen, ha látod hogy koszos már nagyon akkor fürdes dmeg. Egyébként a lényeg az hogy a talpukat gyakrabban tisztítsuk,ott van sok piszok,akár naponta minden séta után is

2023. jún. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy-másfél havonta
2023. jún. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 librikus ***** válasza:
Amikor büdös, persze kapálódzni fog.
2023. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mézga Krisztina ***** válasza:

Három kutyám volt életemben: két tacsi keverék és egy ír szetter. Mindegyiket kb. kétszer-háromszor fürdettem életükben, de minden séta után enyhe ecetes vizes törölközővel átdörgöltem a szőrüket, pofijukat, néha egy kicsi sampont is belecsempészve a vízbe.

A lábuk mindig le volt mosva, s ha zuhogott, olajos sáros lett a hasuk, tappancsuk, akkor be a kádba vagy zuhanyozóba, és alvázmosás történt a dzsuvától függően samponnal vagy anélkül.

Amúgy a fürdetéskor kevesebb kosz jött le róluk, mint a hosszú hajamból egy mosás után.

Az ecetes víz kicsit szagtalanította őket, s szép fényes volt a szőrük. A szőrük meg hetente át volt fésülve, kefélve vaddisznószőr kefével.

Olyannyira megszokták ezt a procedúrát, h maguktól álltak meg az ajtóban, várva a lábmosást, szőrportalanítást. Nem is volt kutyaszag a lakásban.

2023. júl. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!