Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell aportírozást tanítta...

Hogy kell aportírozást taníttani? Elakadtunk

Figyelt kérdés

ott tartunk hogy a pincsim elszalad a játék után amit eldobok, utána elkapja és viszi a szájába, de tőlem elviszi, és nem hogy odahozná nekem, inkább elszalad a játékkal

olvastam könyvbe hogy ez így jó, de hogyan tovább?


meg van még egy kutyám, ami régen mindíg harcolt a játékért a pincsimmel de már nem, talán ezért rögződött bele, hogy el kell szaladni azzal a ge.ci játékkal?


2010. okt. 13. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Erős a zsákmányösztöne, és szeret birtokolni. Az én kutyám is ilyen. Én klikkerrel meg tudtam tanítani visszahozni, de nem élvezi, hanem feladatként megcsinálja.


Részekre szedtem a feladatot. Első rész: hol a labda? ilyenkor csak annyi volt a feladat, hogy rábökjön orral, vagy ráfogjon, és ilyenkor ment a klikk+kaja.


Második rész: hozd


Szájába adtam a labdát, és elkezdtem hátrálni, közben lelkesítettem, gyere hozd. Olyankor ment a klikk+kaja, mikor még a szájában vol a labda, és nyújtottam az időtartamokat amíg hozta.


Harmadik rész: ereszd.


Ilyenkor csak annyit csináltam, hogy kimondtam az eresdz/kérem parancsot, és rögtön klikk, erre nyilván elengedte, mert tudta, hogy jön a kaja. Aztán nyújtottam az időt az ereszd és a klikk között, és már nem a klikkre, hanem az ereszdre eresztett.


Mennyi idős? Lehet, hogy egy kölyök még meg tudja úgy tanulni, hogy élvezze is, de ezt csak azok a kutyák élvezik, akiknél nagyobb motiváció a labda után rohanás, mint a labdával való elrohanás.

2010. okt. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

2. résznél akadtam el

4 éves palota

segítesz légyszi?

kösz

2010. okt. 13. 14:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy eldobod a labdát, egy másikkal távolodj tőle az ellenkező irányba.
2010. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

az a baj hogy nem labdája van mert az nem érdekli hanem csak egy játéka csak az érdekli és csak azután szalad

mert az egy bizonyos csipogós hangot ad ki, de másmilyen nem jó neki csak az :D

szóval nemtok eltávolodni

de ha szereznék nagynehezen egy másik ugyanolyat, akkor minek távolodjak el?

nem értem az összefüggést?

szóval mi értelme lenne?

2010. okt. 13. 18:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg becserélni valamire (pl.jutfalat).Sztem azért nem viszi oda , mert már tudja hogy elveszed tőle , az én kutyám is ezt csinálja még néha a labdával , mert régebben mindíg elvettem tőle mikor idehozta nekem , de ezt lehet javítani.
2010. okt. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

sajnálom de nem értem amiket írtok

valahogy máshogy ha leírnátok, azt megköszönném

2010. okt. 13. 20:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Hozd:


megállok a kutyával szemben, szájába teszem a labdát, lépek kettőt hátra és közben lelkesen hívom. Ha felém lép (márpedig valószínűleg fog) akkor jutalom. Kénytelen elengedni a labdát, hogy meg tudja enni.


Most saját magammal fogok ellentmondásba keveredni, mert szerintem egy kutya mindig tanítható, de az apport az valahol egy készség is. Ha nincs hozzá készsége, és kiskorában nem gyúrtál rá, akkor nagyon nehéz dolgod lesz, és élvezettel sosem fogja megcsinálni.


Azért kell távolodni, hogy megértse, hogy a hozd az azt jelenti, hogy szájában a labdával megy feléd.

2010. okt. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi

nagyon értelmes kutyám van, és örömmel csinálja

csak elég nehéz vele gyakorolni mert több kutya van, és mind enné a falatot :D de majd külön rakom őket a gyakorlási időre


majd beszámolok a fejleményekről, csak most nincs itthon virsli, az a kedvence, és nagyon válogatós

2010. okt. 14. 10:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!