Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért vágják le egyes kutyafajt...

Mért vágják le egyes kutyafajták fülét-farkát?

Figyelt kérdés
Nem állatkínzás ez?

2023. júl. 8. 23:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

De az. Sok helyen be is tiltották: itt egy táblázat [link]


Ezt csak azért csinálták, mert sokaknak ttszett, hogy ilyen. Semmi egészségügyi oka nem volt. Dobberman-nak is vágják még itthon, azért olyan NAGYON hegyes a fülük.... Beteg nép.

2023. júl. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Feketeruhasember ***** válasza:
42%
Egyetlen kutya fajtát ismerek aminél ezt alkalmazzák.(nem zárom ki másnál de én ezt tudom). Ez pedig a dobermann. Elég bénán és viccesen néz ki lógó fülekkel és farokkal. Azt a fajta tekintélyt parancsoló megjelenést csak így lehet nála elérni. Én nem gondolnám hogy állatkínzás hiszen altatásban végzik a beavatkozást és utána is adnak az állatnak fájdalomcsillapítót. Nem lesz tőle nyomorék a kutya, csak egy egyszerű szépészeti beavatkozás, és bár ezzel kapcsolatban már meg fognak oszlani a vélemények de egyesek szerint csökkenti a ful gyulladás kialakulásának esélyét. Mellesleg ezek a kutyák akikre ennyi pénzt el "locsolnak" el hiheted hogy nem épp a legrosszabb körülmények között élnek és nem igen látni hogy ilyen kaliberű kutyákat kidob bárki is, hanem még egy alapvetően a kutyát részben státuszszimbólumként tartó személy számára is egy nagy becsben tartott jószág.
2023. júl. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
A mopszoknál, pinchernél, buldogoknál meg még rengeteg kutyánál csinálják ma is. A yorkiknak is a farkát vágták egy ideig.
2023. júl. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Fú 2-es, rendesen agymosott vagy. Te vagy ékes példája a "divat miatt" még fenntartott szokásnak. Nem kínzás mert elaltatják? Hát nooormális vagy? XD Kit érdekel a státusz szimbólum, ha ehhez a természeteset kell modifikálni? Gondolod minden ilyen kutyát régen műtőasztalon, drága eszközökkel, szépen gondosan megoperáltak? Valszeg tenyésztők ezt nem csinálták saját kézzel?


Utána kap fájdalomcsilit, de jó, PERSZE hogy kap, ez a minimum, hisz az ember okozta fájdalmát, eleve nem kéne neki adni, ha ilyet nem csináltak volna. Ha egy kisgyereknek a szülei önkényesen megcsonkítanák a fülét, mert nekik tetszik azt is elfogadnád? De közben gazdagok persze és utána minden oké mert jó élete lesz.

2023. júl. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Feketeruhasember ***** válasza:
42%

"Fú 2-es, rendesen agymosott vagy. Te vagy ékes példája a "divat miatt" még fenntartott szokásnak. Nem kínzás mert elaltatják? Hát nooormális vagy? XD Kit érdekel a státusz szimbólum, ha ehhez a természeteset kell modifikálni? Gondolod minden ilyen kutyát régen műtőasztalon, drága eszközökkel, szépen gondosan megoperáltak? Valszeg tenyésztők ezt nem csinálták saját kézzel?"


Személyeskedés pipa


Lapozzunk. A divat miatt olyan kutyákat tenyésztenek ki amiknek alkati sajátosságaikból fakadóan nehezukre esik a lélegzés és a járás. Szerintem ez nem normális. Szerintem ehhez képest ez semmi. Továbbá nem azt mondtam hogy helyes hogy emberek státusz szimbólumkent tartanak kutyát hanem felhívtam rá a figyelmed hogy egy ilyen kutyát még azok is nagy becsben tartanak akiknek az is számít. Igen a természeteset sokszor változtatjuk meg, az ember nem tekint egy szentségként a természetesre. Akár a környezetet vesszük alapul akár a saját testünket plasztikáztatkuk akár a tulajdonkban lévő állatot.

Nem tudom régen minden ilyen kutyánál műtő asztalon csinálták e ezeket a beavatkozásokat. Ha nem volt meg mellette a megfelelő anesztézia és post operatív kezelés az természetesen elítélendő. Kéretik nem végletekben gondolkozni elborzasztó példákkal és végre hajtási módokkal dobálózni hanem ha nem tetszik akkor csakis az általam leírt és felvázolt kontextusában ne tetszen hiszen én nem tudok más helyett felelősséget vállalni csak saját magam véleménye mellett.



Utána kap fájdalomcsilit, de jó, PERSZE hogy kap, ez a minimum, hisz az ember okozta fájdalmát, eleve nem kéne neki adni, ha ilyet nem csináltak volna. Ha egy kisgyereknek a szülei önkényesen megcsonkítanák a fülét, mert nekik tetszik azt is elfogadnád? De közben gazdagok persze és utána minden oké mert jó élete lesz."



Igen, jó meglátás, ha nem csinálták volna akkor nem kellene neki adni és nem kellene kötest cserélni sem.

Az ember az egy ronda korcs a kutyák hoz képest. Teljesen értelmetlen lenne vagdosni az emberek fülét, attól úgysem lenne szebb egy ember sem. Illetve itt almát hasonlítasz egy körtéhez. Az ember ha felnő és talál orvost rá aki levágja a fülét akkor megtehető. Egyébként is kifejlett állapotban van értelme mert akkor látszik a végső méret és forma. A kutya pedig nem ember így ebben (és még sok másban) nincsen döntési joga hanem az ember dont. Utána pedig állatorvosi etikai irányok figyelembe vételével kell megcsinálni vagy nem megcsinálni. A hisztinek ebben az esetben semmi értelme. Az állat pedig nem szenved emiatt lelki törést azt csak mi emberek tudunk de ez már ízlés kérdése.

2023. júl. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Feketeruhasember ***** válasza:
65%
Egyébként jut eszembe fül levágásrol meg nem hallottam embernél de csikló kivágásrol és serdülők mellét parázsló botokkal kisimítgato hagyományokról igen. Meg asszem valahol ilyen karikákkal nyújtják meg a nők nyakát. De ennél sokkal borzasztóbb beavatkozásra is képes az ember az utódain a szépség és a vallás szellemében. De engedtessek meg hogy azok közül a dolgok közül amikor egy természetes jellemzőt változtatnak meg külön külön elbíralva donthessem el mi az amit hülyeségnek tartok annak és mi az amit nem. Mert bár a gyereknek lehet hogy természetesen áll úgy a füle ahogy, de meg operáltatom mert gazul néz ki és nem akarok ilyen fülekkel útnak indítani az életben. Ez gondolom oké.
2023. júl. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

A farok vágás engedett 7 napos korig. A fülvágás már tilos. (Az más kérdés, hogy sok helyen divatból illetálisan csinálják.)


Egyébként van eü oka néhány fajtánál. Briard-oknál, német dogoknál pl küzdenek a lógó fülnél a folyamatos gyulladással, mert ha nem vágják a fülüket, nem szellőzik rendesen. Vannak fajták, amik csonka farokkal születnek, amit ha nem vágnának, komoly gondot okozna.

2023. júl. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Szerencsére már tilos a pusztán esztétikai okból való fül és farok csonkítás. Ha egészségügyi oka van az más, orvos dönthet a gazdával közösen. Pl. Láttam olyat hogy a kutya annyira csóválta a farkát hogy sebesre verte a berendezési tárgyakon és emiatt lerövidítették neki. De alapvetően semmi nem indokolja hogy egy átlag kutyának felálló fület kupírozzanak.
2023. júl. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

#6-os

Szerintem elég nyilvánvaló mindenkinek, hogy ezek a praktikák fennállnak, csak hogy tudd ezeket el sem érzéstelenítik, nézz utána kicsit. Ezért nem ezt hoztam fel példának, de számodra minden oké, ha kellőképp megvan magyarázva :( A lényeg hogy aki nem támogatja, az nem vesz ilyen kutyát és kész, ennyi.

2023. júl. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Feketeruhasember ***** válasza:
30%

"#6-os


Szerintem elég nyilvánvaló mindenkinek, hogy ezek a praktikák fennállnak, csak hogy tudd ezeket el sem érzéstelenítik, nézz utána kicsit. Ezért nem ezt hoztam fel példának, de számodra minden oké, ha kellőképp megvan magyarázva :( A lényeg hogy aki nem támogatja, az nem vesz ilyen kutyát és kész, ennyi."


Mint mondtam más helyett nem tudok felelősséget vállalni hogy milyen körülmények között végzi/végezteti el ezt a beavatkozást. Bocsánat hogyha ez "megmagyarázás" :D. Nem önmagában a fül esztétikai megváltoztatásával van a probléma hanem hogy ezt hogyan hajtják végre egyesek.

2023. júl. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!