Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért vágják le egyes kutyafajt...

Mért vágják le egyes kutyafajták fülét-farkát?

Figyelt kérdés
Nem állatkínzás ez?

2023. júl. 8. 23:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%

Nekem gyönyörű a dobermann kutyám lógó füllel is.

És igen állatkínzás elég sok helyen ez nem is engedélyezett.

Butaság divatból ezt tenni én úgy gondolom.

2023. júl. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%

Szinte már alig látni vágott kutyát, 10-20 éve még sokkal több volt szerintem(pl vágott pinschert vagy uszkárt már nem is látok). Eredetileg funkcionális okai voltak, aztán ahogy "munkaeszközből" kedvenccé váltak már csak a hagyomány miatt csinálták. Pásztorkutyáknak azért vágták a fülüket-farkukat, hogy ne a harc közben sérüljenek, mert felnőttként már nehezebb a regenerálódás és nagyobb a fertőzésveszély, meg ha "csak" töri a farkát a medve, farkas, akkor úgyis vágni kell, mert az konstans fájdalompont marad. Vizslák elvileg kevésbé sérültek az aljnövényzetbe rövidebb farokkal, a kopóknak viszont fontos volt a felálló fehér vég a szemmel tartásban, így lehet is látni, hogy nekik több rajta a szőr. Kotorékebeknek megint csak a harc miatt lett a farkuk vágva...


Szerintem biztos, hogy fáj nekik, de már nem is nagyon csinálják és sok fajtánál igyekeznek már úgy tenyészteni, hogy ellensúlyozzák a vágásból eredő "torzulásokat" (pl vizslánál nézik, hogy legyen vastagabb a farka).

2023. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%

Az állatvilágban nincs lógó fül. Egyetlen faj, fajta sem takarja el az egyik legfontosabb szervét a halláshoz.

Az emberek kezdték el létrehozni a lógó füleket. Pl basset, vizsla, spániel, stb. Olyan okból, hogy a nyomkövetéshez a hosszú fül betereli a szagokat még jobban a kutya orrához.

Farkas, vadkutya mind álló füllel léteznek.

A mai fajtákat mindenféle keresztezéssel hozták létre. Így bekerült a körforgásba a lógó fül.

Kedvenc fajtámnál a schnauzereknél is láttam már álló fülűt, ami nem vágással jött létre. Óriásnál, közepesnél és törpénél is. Aztán ragasztgatják a pénzérmét a fülre, ragasztják a fejhez, hogy lekonyuljon.

A collieknál a fent lebicsakló fül is emberi kitaláció. Amikor valamelyiknek teljesen áll a füle, jön a ragasztás, porcátvágás, stb., ha kiállítás, tenyészszemle a cél.A régen vágott fülűeknél látni sok-sokféle fülállást. Teljesen lelóg, félig lóg, kissé eláll, teljesen eláll oldalra.


Sajnos a kutya küllemét igen rövid idő alatt meg lehet változtatni. Kitalálják a fajtagondozók, tenyésztők, hogy ez, vagy az a részlet a küllemen sokkal szebben mutat és pár rövid év alatt meg is van a változás.

Utána lehet nézni, a fajták eredeti külleme milyen volt a megjelenésükkor a tenyésztésben. Aztán össze lehet hasonlítani a mai formával.


Ha valaki álló fülű kutyát akar, olyan fajtát válasszon.Én is úgy vélem, ami ma az elvárás egy fajtánál, ott felesleges egy altatásnak, műtétnek, utókezelésnek alávetni egy kis kölyökkutyát. El kell fogadni a jelenlegi elvárást a küllemben.

2023. júl. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
26%
Azzal remélem mindenki tisztában van, hogy pl a francia bulldog egyszerűen farok nélkül születik😄
2023. júl. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
51%

Torzskonyves kutyat csak meglevo fullel es farokkal adnak ki es a versenyeken is csak igy vehetsz reszt rsjtuk.


En azert kerestem vagtalan fulu ovkutyat,h az orakon at tarto kozos futasainkat birja esoben es hoesesben is megfazas nelkul.


Eletkeptelen kutya nem kell.

2023. júl. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!