Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben is az “álomfajtá...

Ilyen esetben is az “álomfajtát” választanátok?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta csodálom és szeretem a kutyákat, a fajta ami a jelenlegi városi lakásomba megfelelő lenne és oda is vagyok érte a whippet.


A gond csak az, hogy a jövőben nagyobb testű kutyákkal, masztiffokkal szeretnék foglalkozni és kertes házba költözni. Viszont ehhez a célhoz nem tudom mennyire vinne közelebb a whippet, hiszen a kettő jellemre/nevelésre azért egész más. Nem tudom hogy egy ilyen kis úgymond úri simulékony fajtával kellő kutyás tapasztalatot szereznék-e. A másik opció hogy félre teszem a pénzt, és keverék kutyám lesz, de ezt meg megalkuvásnak gondolom.



2023. júl. 11. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem egy keverék kutya nem megalkuvó, mert nem tudhatod, hogy a családfájából milyen tulajdonságokat hordoz, tehát még kihívás is lehet.
2023. júl. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Ha kifejezetten whippetet szeretnél, akkor vegyél whippetet. Az biztos, hogy egy masztiff teljesen más lesz, de minden kutya más. A keverék kutyával való tapasztalat se vinne közelebb egy masztiffhoz vagy bármely más fajtához.

A whippetnek kifejezetten lakásban tartás való, kanapékutya, persze a kellő mozgatás biztosításával. Én is imádom az agarakat, de az erős vadászösztönük miatt ajánlatos csak elkerített helyen futtatni őket vagy agárpályán, mert a behívásuk elég problémás, főleg, ha megiramodnak valami után. Emiatt nem választottam agarat. Én orosz agár rajongó vagyok.

2023. júl. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mikor lesz az, hogy hazat veszel es koltozol? Lehet, hogy 5 ev mulva, lehet,hogy soha.

Ki tudja.


En nem varnek azert, hogy majd egyszer talan valamikor a jovoben ez meg az lesz…

Mert ki tudja, hogy mit hoz az elet.


Egyebkent meg hiaba lenne 100 kutyad is, ha egyik se masztiff, ugyanugy nem lenne ezzel a konkret fajtaval tapasztalatod, valahol pedig mindenki elkezdi.

2023. júl. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Megnevelni egy whipettet, hogy ne menjen el a nyúlra a réten, nem lesz könnyű. Elég sok helyzet lesz, amikor nem olyan simulékony kutyaként fog viselkedni.

Ha eléred, hogy mindig, mindenhol teljes mértékig hallgasson rád (még a mezőn is szabadon), az hidd el, hogy elég közel fog vinni egy masztiff neveléséhez is. Pláne, hogy a legtöbb masztiffban tized annyi ösztön van már csak, mint az átlag whippetben.

2023. júl. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a whippetet választanám, esetleg szétnézhetsz a fajtamentésnél is. Egy keverék is lehet, hogy ugyanúgy kilógna a sorból, attól, hogy a "beszálló ingyen van", normálisan tartva ők is viszik a pénzt, időt, energiát. Megfontolhatnád az ideiglenes befogadást, ott bőven tudsz fejlődni kutyából, de nem kell elkötelezned magad.


A masztiffokkal és általában a molosszerekkel nem nagyon szoktak foglalkozni a gazdák/tenyésztők (tisztelet a kivételnek) és mára már a kutyák is olyanná váltak, hogy nem igen lehet velük mit kezdeni, motiválni nehéz őket és sok már egy hosszabb túrát sem bír (mindezt pl a borderekhez, vizslákhoz viszonyítva).

Nekem most ment el az öreg kutyám, az utolsó 2-3 évben már csak az 5 km körüli séták voltak neki komfortosak, így mindig megálltunk egy arra alkalmas területen, az aktívabbakkal labdáztam, ő meg addig szaglászott vagy találkoztunk más kutyásokkal és a fiatalság lefárasztotta magát rohangálással, de sokszor volt, hogy az egyiket külön elvittem még biciklizni, edzésre vagy itthon trükköztünk, gyakoroltunk.


Jobban belegondolva, sok ismerősöm van, akik a borderük/sheltieük/aktív, mozgásigényes kutyájuk mellett nagy, lomhább kutyát is tartanak és ők is azzal, akinek van rá igénye, foglalkoznak, a napi sétára meg megy mindenki.

2023. júl. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, a fajtamentés nagyon jó ötlet. Itt keresgélj, csodálatos agaraik vannak, és még segítesz is egy gazdára váró kutyuson:


[link]

2023. júl. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A 4-esnek igaza van, ha meg tudsz nevelni egy whippetet úgy, hogy macska- vagy nyúlüldözés közben megállítod és behívod, akkor egy masztiffot már gyerekjáték lesz kezelned.
2023. júl. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Senior Séf ***** válasza:
36%
Én meggondolnám az egész kutyatartás kérdést. Írásodból azt látom, hogy fiatal, az élete elejét járó személy vagy. Előtted az egyetem, munkahelykeresés, a párválasztás, stb. Csupa olyan dolog, ami hirtelen messzire repíthet otthonról. Csupa olyan dolog, ami merőben másfelé tereli a figyelmedet, és kisebb gondod is nagyobb lesz annál, mint hogy egy kutya napi igényeit kielégítsd. Hagyd a kutyát akkorra, amikor minden egyéb, az élethez nélkülözhetetlen kellék megvan.
2023. júl. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Pedig más szakasza az életemnek pont nem lenne alkalmas, nincs család/gyerek/pár akihez haza kell rohanjak, részmunkaidőben dolgozom, semmi másra nem kell külön figyeljek és nem folyik el a pénz hitel vagy akármi másra.


Ha most kihagyom a kutyát lehet hogy sose lesz.


És ahogy a 3as válaszoló is írta, nem várhatok hogy majd ez meg az lesz, ki tudja mit hoz a jövő. Most adottak a lehetőségeim, fiatal vagyok, a szabadidőmet teljesen a kutyázásra fordíthatom.

2023. júl. 13. 19:59
 10/11 anonim ***** válasza:
22%
OKé, bazmeg, de egy kutya 10 évig kutya! MIbőlgomndolod,hogy 10 évig stagnálsz?
2023. júl. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!