Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki milyen megoldást választana...

Ki milyen megoldást választana ilyen esetben a lovak szállítására? Bővebben a leírásban

Figyelt kérdés
a helyzet: van 2 kanca, anya-lánya. el kellene őket vinni a-ból b-be, kemény 4 km a távolság. a kanca képzett, nyugodt, a 7 éves csikója viszont teljesen nyers. egy kötőfék van rajta, de vezetni nem lehet. a kérdésem, hogy ki milyen módon juttatná el őket B-be?

2017. márc. 22. 10:11
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
az kimaradt, hogy viszonylag gyorsan kellene. a csikó bizalmatlan idegenekkel, nekik nem hagyja simogatni sem magát jóformán, nem hogy megfogni.
2017. márc. 22. 10:15
 2/16 anonim ***** válasza:
Mivel saját lábán nem lehet átvinni a "csikót" (7 évesen azért már messze nem csikó, hogy a szöszben ilyen kezelhetetlen ennyi idősen?), lószállítót kell hívni. Nem lesz egyszerű.
2017. márc. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
azért voltak tartva hogy nézegessék őket. így röviden tömören :D megkaptak mindent, szerették őket, csak mivel nem találkozott idegenekkel a csikó, így bizalmatlan. tudom hogy már nem csikó, de nekem az marad, mivel teljesen csikó még :D én is a lószállítón gondolkodom, kérdés hogy oda is hogy megy fel.. az anyja után lehet felmegy, de nem tudom hogy kellene csinálni hogy jó legyen.
2017. márc. 22. 12:38
 4/16 anonim ***** válasza:
4 km-t gyalog is meg lehet tenni.
2017. márc. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én lábon mennék, tereptől függően nyeregben, vezeték lóval, vagy kézen. 4km-re tuti nem hívnék lószállitót, amit e aztán vagy fel tudom imádkozni a lovat, vagy nem... Meg vagy megáll benne, vagy minden létező védőfelszerelés ellenére is összezúzza magát.
2017. márc. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Aki ezt javasolta, attól kérdezem, hogy egy olyan lovat, amelyiket nem lehet vezetni, hogy vinnétek el egy 4 km-es "sétára"? Természetesen ez nem táv egy ló számára, de ha képtelenség kötőféken vezetni, akkor nem szabad erre az útra vállalkozni, mert garantáltan el fog szabadulni.
2017. márc. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2. Válaszoló vagyok. Ahogy a hármas írta,nyeregbe simán el lehetne menni. Ha meg nem, akkor a ló neveletlen. És határozottan meg kéne nevelni,mert utána nem csak hogy nem fogad szót,de rád is támadhat.
2017. márc. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
NYERS lóról beszélünk, olvasd el kérlek a kérdést. Mintha a ménesből hoznál egy lovat.
2017. márc. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
7 éves ló mióta nyers? Az már nem csikó! Csikónak a 3-4 éveseket nevezik. Ez már egy felnőtt ló,csak kicsit többet kéne vele foglalkozni
2017. márc. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha ezek a lovak a tiédek, és születése óta tiéd a csikó is akkor nagyon gáz, hogy 7 éves lovat (mert oké ez még fiatal,de nem egy kiscsikó) nem lehet vezetni. Az én mentett lovamat 5 évesen hoztuk haza szintén ennyi kilómétert tettünk meg. Mivel pocsék helyről hoztuk, ezért nyilván vezetni,kikötni se lehetett és akkor választották le az anyjától. Viszont nem volt egy tombolós típus. 10 perc alatt tettem fel szép szavakkal és határozottsággal (az akkori tulaj izomból rángatta és ütötte, nagyon kiakadtam) Útközbe kicsit ideges volt, mozgott elég intenzíven,de hát nem kell egy ilyen első úton 100-al száguldozni, őt is kb 40el hozták és kutyabaja se lett. Szerintem ha az anyjával viszitek,akkor az utat ki tudja bírni, ha van lehetőséged próbáld hozzá szoktatni a futóhoz, tegyétek fel őket (az anyja után csak fel megy) Ha nagyon stresszes,lehet venni ilyen nyugtató cumót amit 2 órával elötte be kell adni (nem tudom mennyire hatásos,csak tipp) De mindennek a kulcsa a foglalkozás és lehetőleg ne legyen jól elnáspángolva a gyerekló.
2017. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!