Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » EDTA nevű szemcseppet kutyák...

EDTA nevű szemcseppet kutyák részére és ilyen okból használva, valaki?

Figyelt kérdés

A kutyámnak eleinte mindkét szemén, mostmár csak az egyik szemének a közepén egy kis szürke szinű kör alakú valami alakult ki. Eleinte azt hittük hogy szürkehályog, mivel már 14 éves. Elvittük dokihoz, kiderült hogy szürkehályogja egyáltalán nincs, ez a szürke valami elvileg ilyen zsírral és kalcium hiánnyal kapcsolatos kálcium degeneráció, ilyen kis micro szürke lencsék, amitől a kutya ugyan nem vakul meg, ha nagyobbra nő, de kicsit homályosabban láthat tőle.


Erre írta fel az EDTA szemcseppet,amihez még dobozt sem kaptuk, és interneten se találok róla magyar nyelvű, csak angol nyelvű tájékoztatót, a hűtőből kaptuk meg ,egy kis fóliában. Időközben (még az EDTA előtt) egyébként az egyik szeméről magától elmúlt, eltűnt a szürke folt. A másikra elkezdtük használni 2 hétig az edtát, de az az érdekes hogy a szürke feltünt nem elhalványult, hanem még erősebb szürke árnyalatot vett fel. Ezért inkább én most le is álltam vele és nem csepegtetem többé. Ismeri valaki ezt a cseppet, nektek sincs tájékoztatótok róla? Nekünk egyáltalán nem használt, sőt, mintha még rosszabb lett volna tőle. Nem tudom hogy ezen a szemén is magától elmúlt volna a szürke folt, de akartam rá valami kezelést, és szerintem ez nem jött be..

Furcsa hogy még neten se találni róla semmit, vagyis alig valamit.

Mire irják fel pontosan az EDTÁT, nektek mire volt?


2023. júl. 12. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a szemcsepp neve, nem az összetevője?


[link]


[link]

2023. aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ez egy összetevő, de mi külön kikerve kaptuk meg hűtőből szemcseppként. De érdekes, hogy mások nem is nagyon hallottak erről. Olyan mintha rajtunk tesztelte volna le a szemész elsőként.. :D Ennek nem örülök azért. Bár állítása szerint ez külföldön már bevett szokás, és ilyen problémára, amit fent írtam, gyakran felirják ott.
2023. aug. 2. 13:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor passz, én sem találtam semmit róla. Viszont ha romlott a szemének állapota, irány vissza az orvoshoz, akár másikkal is megnézettetheted, meg rá tudsz kérdezni a szemcseppre is.
2023. aug. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!