Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális, ha egy kutyának...

Az normális, ha egy kutyának száraz az orra?

Figyelt kérdés
11 hetes kölyökkutyusom orra száraz. Nem nedvesnek kellene lennie?
2010. okt. 13. 19:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
a kutya akkor egészséges ha nedves az orra.
2010. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
szia! az én spánielemnek 15 évig volt száraz az orra, de ő volt a kivétel szerintem. Egy olyan picinek még nedvesnek kellene lennie az orrának. Biztos hogy nem lázas?
2010. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem nedves az lázra utalhat...
2010. okt. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogyan állapíthtanám meg h lázas-e?
2010. okt. 13. 19:56
 5/14 anonim ***** válasza:
A seggébe hőmérőt dugni...,azt hiszem igy szokták mérni,de elnézést ha hüleséget irtam:s
2010. okt. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A meleg, száraz orr valóban utalhat lázra. Főleg ha ilyen kiskutyáról van szó. Az én kutyám egyszer volt lázas, de éreztem rajta. Hőmérő nélkül is, hogy forróbb a teste mint szokott lenni. Persze az állatorvos utána megmérte és tényleg lázas volt. A fenekébe kell dugni egy digitális hőmérőt. Az a jó ha minél hamarabb megméri a hőmérő. Állatorvosi rendelőkbe olyan van ami pár másodperc alatt megméri. Nekünk itthoni használatra olyan van ami 3-5perc alatt méri meg. De ezt még nem használtuk a kutyánál. Viszont a kutyák átlag testhőmérséklete magasabb mint az emberé. És csak nagyon minimálissal lehet több az érték akkor már lázasnak számít. Pontosan most nem tudom az értékeket de ha gondolod utána nézek.
2010. okt. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
19:58-as igen, így kell mérni.:D
2010. okt. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Aha..,akkor megnyugodtam:D
2010. okt. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, de most voltam kinnt nála és már normális az orra :D Szerintem az volt a baj, h mikor kimentem hozzá, aludt, éás arra ébredt fel, és ugye sokáig nem ivott.. Ez lehetséges, ugye?
2010. okt. 13. 20:45
 10/14 anonim ***** válasza:
Alvás után, hosszabb pihenéskor , nagyobb melegben is lehet száraz az orr.Láz akkor van, ha forró is, de olyankor a füle ,teste is melegebb az átlagosnál.
2010. okt. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!