Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet toklász-mentesíte...

Hogyan lehet toklász-mentesíteni egy nagy, elhanyagolt kertet? Mikor vihetek oda kutyát?

Figyelt kérdés
Most vettünk családi házat, az udvar viszont tele van toklásszal. Az előző tulaj összesen kétszer vágatta az idén a füvet-gazat, de otthagyta, elszáradt toklász borítja az egész kertet. Egyszer már nagyon megjártuk miatta, endoszkóppal lehetett kiszedni altatásban, mert felszívta. Lehetetlen kézzel összeszedni. Elbomlik mágától nyár végére? Augusztus végén költöznénk egy 10 hónapos labradorral. Bezárva nem szeretném tartani, soha nem volt megkötve sem.

2023. júl. 13. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nehéz ügy. Szerintem egy út van. Össze kell gyűjteni, és kidobni.


Esetleg égetés is szóba jöhet, de az valószínűleg tilos.

2023. júl. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Fűgyüjtős fűnyíró, gyakori vágás.

Ha nem rakod tele a fűgyűjtőjét mindent felszed..

Ha csurig rakom, akkor már nem annyira teszi,mert kezdenek lezáródni a kifúvó nyílások,

Semmi gond, végigszaladok újra, ahol elhagytam, mindent felszed..

2023. júl. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 vantel ***** válasza:
69%
Nekem is bele megy a zoknimba, nagyon bosszantó!
2023. júl. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Alapos funyiras, mondhatni tarvágás. Totalis gyomirtás, nekem a Tajfun nevű szer valt be, levelen felszivodik par ora alatt, de a Glialkat, Kapazint is sokan ajanljak. Aztan bele kell rotalni a földbe, utana rogton fuvesithető az idojaras fuggvenyeben, mert ugye a friss vetesnek nem szabad kiszaradnia, ezek a 35 fokok meg nem eppen idealisak. Ha kinti kutya, akkor ket reszre erdemes bontani az udvart, az egyiket osszel/nyar vegen fuvesiteni, a masikat tavasszal, es lekeriteni a kutyától.
2023. júl. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljes gyomlálás kell, anélkül visszaveti magát, nagyon invazív és káros gyomnövény, a fűnyírás nem elég.
2023. júl. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Ismételd utánam: a toklász a bolygatott területek növénye. A fűnyírás lószart sem ér ellene, ha lenyírod, akkor nem 20 centis száron hoz magot hanem 2 centisen.


Hosszútávon úgy szabadulhatsz meg tőle, hogy

A.) nem bolygatod a területet, évek kérdése és magától kihal

B.) rásegítesz aztán csinálsz neki olyan konkurenciát, ami mellett labdába se rúg.


Attól függően, hogy mekkora a terület és mennyire érsz rá, nem biztos, hogy kell a gyomirtó. Belocsolod hadd nőjön minden, aztán takarófóliával letakarod és minden ledöglik alatta (fotoszintetizálni nem tud, meleg van és szárazság). Ezt ismétled néhányszor, hogy ami élénknek érzi magát, az ki tudjon nőni.


Ha már témánál vagyunk a manikűrözött angol gyep nem fenntartható. Kérlek nézz utána az ökológiai gyepnek. Meg, ha jót akarsz magadnak, az ásóvilla használatának is :)

2023. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd megnőni, aztán le kell gyomírtózni az egész területet.Majd lenyírni,össsze szedni az elszáradt növényeket,rotációs kapával felkapálni. Majd várni megint, ha kezdenek kinőni,akkor újra várni újra gyomírtózni.


Aztán egyszer csak eltűnik. Aztán lehet füvesíteni.


Hosszú folyamat. Helyedben lennék addig nem engedném ki a kutyát kertbe amíg ez nem toklász mentes. Gyomírtózásnál amúgy sem lehet kutyát a terültre engedni.


De biztos végig vinnék minden folyamotot,még ha ez azzal jár,hogy hiába kertes ház a kutyát napi 3x ki kell vinni sétálni.

2023. júl. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
És ha még el is bomlik,ősszre,télre, tavasszal ki fog nőni ugyan ott leszel :D szóval egyszer rá kell szánni az időt, energiát!
2023. júl. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. El vagyok keseredve. Szeptemberben ki kell innen költöznöm, felmondták az albérletet. Már nem nő egyébként, mert az otthagyott halmok + a meleg kiöltek mindent (mint a fóliás ötletnél). De az elszáradt magok szanaszét vannak. Van egy ipari porszívóm, már azon gondolkodok, hogy 1100 m2 ide vagy oda, végigmegyek a területen. Miután persze a nagyját összekapartam és elégettem. Kályhában, ha kell, mert most tűzgyújtási tilalom van.
2023. júl. 14. 00:25
 10/12 A kérdező kommentje:
Lombszívó esetleg felszippanthatja?
2023. júl. 14. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!