Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy toklász kiszedéséhez a...

Egy toklász kiszedéséhez a fülből bótítani kell a kutyát?

Figyelt kérdés

Egyik kutyusunk fülébe múltkor ment egy toklász. Az állatorvos csak belenyúlt a csipesszel és kihúzta. A kutyus nyüszögött egyet, de fél másodperc alatt kint volt.

A másik kutyánk fülébe is bement egy, már séta közben látni lehetett rajta. Akkor már nem volt nyitva a mi orvosunk, úgyhogy elvittük egy másikhoz. Ott azt mondták, hogy vigyük vissza ma, mert bóditani kell, ahhoz hogy kiszedjék. Utána még három óráig bent tartják megfigyelésre. Na most ugye a vizsgálat volt 8000 ez lesz 20 000. Tényleg szükség van erre, vagy csak le akarnak húzni minket? Melyik orvos tudta? Már elvisszük, mert nem csinálok segget a számból, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.



2021. aug. 2. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha mélyre mrnt akkor tényleg bódítani kell, nem akarnak lehúzni(egy állatorvostan hallgató)
2021. aug. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyformák az orvosok. Az utóbbi biztonságra törekedett.
2021. aug. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Orvos és kutyafüggő. Az egyik tacsinkat még karomvágashoz is bódítani kellett mert harapott és szó szerint odasz.rt az asztalra,annyira rettegett..

A másikkal bármit csinálhatsz. Neki konkrétan toklasza volt a fülében,a doki már bódítani akarta,mondtam,hogy higgye el,őt nem kell. Kivette,a kutya mozdulatlanul,türelmesen ült. A doki mondta is,ilyet még nem látott.

2021. aug. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha nincs befűródva a bőrébe, ami nem azonnal történik, akkor nem kell bódítani. Akkor szúrja át a bőrt, mikor hónapok óta senki nem foglalkozik vele hogy kiszedje. Én rendszeresen kiszedem, a mieinknek csak a lábujjai közé szokott menni, de mivel mindig nézem és kiszedem, gond nélkül kijön.
2021. aug. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
Igen, ha mélyen van bódítják. Sztem jobb is, mert nem trauMatizálják a kutyát.
2021. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
A toklász csontig fúródhat és ehhez az állapothoz NEM kellenek hónapok! Ha úgy ítéli meg, hogy kell a bódítás, akkor bódítani fog az összes orvos! Ez nem lehúzás, hanem pl. óvatlanul is a legbátrabb, legnyugodtabb kutya is összerezenhet, megmozdulhat, megijedhet és akkor előfordulhat súlyosabb baleset is a dologból!
2021. aug. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!