Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora kell legyen egy 10...

Mekkora kell legyen egy 10 hónapos puli kölkyök?!

Figyelt kérdés

Elhoztunk egy kis "puli" kölyköt egy juhásztól, akinek terelő kutyái pulik és border collie kutyusok.


A juhász "megesküdött" hogy a puli kölykök apja is puli. Ám, erről így utólag nem vagyok meggyőződve.


Az már biztos, hogy puli címen egy keverék kutyust kaptunk, mert a mellkasán van egy kis fehér, és a pofikája sima, rövid szőrű.


Most azt próbáljuk megsaccolni, hogy vajon mekkorára fog nőni a kutya. Ezt a kutyát eredetileg a gyerekeink mellé (2 kislány, és egy down szindrómás kisfiu) mellé szerettük volna, mintegy terápiás kutyusként is, mint a család új tagja.


Nagyszülőknél nyaralunk vidéken, és itt szereztük ezt a kutyát. 2 hét múlva utazunk vissza Pestre, és el kellene döntenünk, hogy a nagyszülők nagyszerű társaként, mint házörző, vagy terépiás kutyusként, mint városi családtag folytatja majd "pályafutását".


Persze az sem biztos, hogy border collie az apuka. Félünk, nehogy valami nagytermetű, csak szabadtartásra való juhászkutya legyen az apuka.



2023. júl. 14. 12:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz ő meg tudja saccolni mekkorára fog nőni.
2023. júl. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mekkorára fog nőni a pulitok, azt tudom hogy a puli terelő kutya és nem városba való.

Nagyon jó házőrző és sokat ugat, mindenkit "terelni" szeretne, legalábbis az én pulim. Nagy terület igényű, szerintem nem igazán való gyermekek mellé.

2023. júl. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1

A tegnap látta másodszor állatorvos, amikor is megkapta a soron következő oltását. Sajnos ő sem tudta megsaccolni.


#2

Ezen a kis puli keveréken már annyira visszatükröződik a puli természet, hogy sehol sem olyan jó neki, mint a család mellett. 2 hete van nálunk, és csak akkor érzi jól magát, ha velünk lehet. Legyen az az autó, egy séta, vagy a lakás. Ha úgy kell kint lennie, hogy mi bent vagyunk, akkor inkább nincs kint.


Ha nem unatkozik, nem ugat! Ha unatkozik, mindent is megugat :D De a pulinál ez a természetes.


Ettől nem félünk, mert 3 gyerek mellet nem fog unatkozni. Szeretünk nagyokat bringázni, van egy zártkertünk... stb...


Itt az a kérdés, hogy mekkora kell legyen egy 2 és fél hónapos puli. Mert, ha úgy itéljük meg, hogy ez a kutya nagyra fog nőni, akkor az apuka egy nagytermető "csobán kutya" és ha ez így van, akkor nem jöhet velünk Pestre.


És ez kb megitélhető abból, hogy most mekkora. A kutyusunk kan kis kutya.

2023. júl. 14. 12:33
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Még megsaccolni se lehet kép nélkül. Most 10 hónapos vagy két és fél hónapos? Mert a kérdésben még ezt, kommentben meg már amazt írod.


Nagyszülőknél nem fog beválni udvari házőrzőként, sem a puli, sem a border nem az a kutya, amelyik szépen elvan az udvarban megfelelő agyi és fizikai lefárasztás nélkül. Rombolni és/vagy szökni fog. Meg mértéktelenül ugatni.

2023. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire fontos volt nektek a kutya szemelyisege, idegrendszere es a merete, akkor miert nem tenyesztotol vasaroltatok?


3 gyerek melle, ebbol egy kulonlegesebb igenyu, ez nagyon nem mindegy!

At kellett volna gondolni. Vissza nem kehet vinni? Nagyszulokre se lenne pofam rasozni egy kutyat.

2023. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%
Nekünk 10 hónaposan akkora volt mint egy mogyoró.
2023. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Elnézést elírtam. 10 hetes-t akartam írni, nem tudom miért írtam hónapot. valószínüleg már számigáltam, hogy a 10 hét az hány hónapos. Így már írtam is, hogy hónap. Szóval 10 hetes, azaz 2 és fél hónapos. és kb 4kg.


A nagyszülőkre nem rásóznánk, hanem épp idős kora miatt elpusztult előző kutyájuk, és szerettek volna egyet. Ezért, ha náluk marad, az azért lesz, mert amúgy ők is szeretnének egy kutyust.


Igen, mivel egy gyerekünk különlegesebb igényű, ezért egy okos, és egészséges fajtára van szükség, aminek kevésbé hull a szőre! Nem sok ilyen van.


Többnyire csak a Magyar, kisebb termetű pásztorkutyák felelnek meg ezeknek az elvárásokank. Mudi, Puli... stb...


Szóval sokallom a 10 hetes, azaz 2 és fél hónapos és 4kg testsúlyát

2023. júl. 14. 14:12
 8/18 anonim ***** válasza:
55%

Ez ám a felelős kutyavállalás! Szülőként is gondolom hasonlóan felelős lehetsz.


Ha félig border, és a lakásban pörögni, meg minden ugatni fog, mert nincs eléggé lefárasztva, mit teszel majd?

Ha lepasszolod a nagyszülőknek bioriasztónak, de ott szökni rs rombolni fog, mert kevés a séta és szellemi/mentális fárasztás, mit fogsz csinálni?

2023. júl. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Megszokhattam volna, hogy itt fölösleges bármit is kérdezni, mert válaszok helyett, a helyzet ismerete nélkül, és annak teljes hiányában, csak kioktatást, okoskodást, kap az ember!


Kedves (amúgy egyáltalán nem) #8 Kiváncsi lennék, hogy szemtől szembe, élőben is ilyen modortalan kioktató párbeszédet szoktál folytatni embertársaiddal?!


Van gyereked vagy barátod egyáltalán?! Szóba áll valaki egyáltalán veled, hogy ilyen stílusban jellemzed önmagad?! Hogy engedhetsz meg magadnak ilyen hangnemet?! Én beszéltem így veled?! Írtam a válaszod megelőzően hasonló hangvételű üzenetet?!


Mert, ha nem, kérlek, ha nem tudsz kedvesen beszélni, hallgass, mert valószínű, hogy nem téged kérdeztelek!

2023. júl. 14. 14:46
 10/18 anonim ***** válasza:
61%

Azert ennel egy fokkal nagyobb a kor, mint a mudi,puli..


A juhasz nem tenyeszto.

Ez egy szurke zona, mert el tudom hinni, hogy vannak jo kutyai, igy valaki inkabb toluk valaszt, ha valamilyen adott munkara kell, oke, legyen igy.

De en a szaporitast abszolut elitelem.



Viszont akkor se kapsz tole fajtatiszta kutyat illetve erre, amire nektek kene, egy magas osztonszintu, valoszinuleg nagy munkaigenyes kutya iszonyu rossz dontes volt.


Nagyon sajnalom, de nem tudom megerteni, hogy miert nem jartatok jobban korbe a temat.


Pl uszkar tokeletes lenne szerintem. De csakis tenyesztotol.

2023. júl. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!