Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalítás előtt mennyivel...

Ivartalítás előtt mennyivel nem ehet, ihat?

Figyelt kérdés

Holnap 1-re megyünk, az orvos azt mondta ma délután adjak neki utoljára enni. Az ivást elfelejtettem megkérdezni, de nekem nagyon soknak tűnik. Gondolom a műtét után se nagyon tud majd enni, nem lesz nagyon kiéheztetve?

jajj nagyon aggódom mitta, ugye nincs miért?

6 hónapos szukáról van szó


2010. okt. 14. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem nincs miért aggódnod! nyugi, nem fog kiéhezni!:) Inni ihat, de enni tényleg nem szabad neki, kora délután adj neki valamit enni utána már semmit!

Neki lesz rosszabb, mert ahogy el kezd majd bódulni, hányni fog.


Semmi gond nem lesz!:)


22/L

2010. okt. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inni ihat szerintem holnap is. A műtét előtti órákban úgysem fog gondolom inni, úton lesztek, várakoztok, stb. addigra nem lesz víz a gyomrában. A kutyáknak meg sem kottyan pár nap koplalás, semmi baja nem lesz tőle. Ő majd fogja érezni, hogy mikor akar enni. Nálunk 7 hónaposan volt az ivartalaníás, a műtét utáni 20-24 óra elég húzós, készülj fel, hogy olyan lesz a kutyus, mint akin átment az úthenger, valószínű hányni is fog. Csak azért szólok, hogy ne ess pánikba, ha rosszul lesz a kutya, ez teljesen normális. A legnehezebb az az időszak, amikor lábra próbál állni, támolyog, stb. A miénk amikor kiengedtem pisilni, elbújt a sövény mögé, hogy ne piszkája senki. Az orvos azt mondta, ne molesztáljuk, tudja ő, hogy mit akar. Délután előjött, ivott, mire eltelt a műtéttől a 24 óra, ugyanúgy ugrabugrált, mintha mi sem történt volna. Mi meg rémüldöztünk, hogy mi lesz a sebbel... Nem kell aggódni, ezen az első nehéz időszakon kell csak túllenni.
2010. okt. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A műtétre üres gyomorral vidd, mert az altatástól, meg utána az ébredezéskor hányingerük van, és ha nem üres a gyomor, megfulladhat. Ugye alszik, vagy félig ébredezik, nem tudja kontrollálni magát. Ha van a pocakban kaja, elindul, de nem tudja kihányni. Sokáig kába lesz még a műtét után, olyan helyre rakd, ahol nem tesz kárt magában, mert menne, de feldől. Meg esetleg többször bepisil. 1 napot kibír étel nélkül, abból nem lesz gond, ha megéhezik, szomjas lesz, úgyis jelezni fogja.
2010. okt. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor az én kutyusomat műtötték, akkor előző este kapott utoljára enni. Reggel már nem adtam neki. Inni pedig a műtét előtti 2-3 órában már nem kaphat.

Nem lesz semmi baja, ne aggódj:)

2010. okt. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Estig még adhatsz neki inni, de kb 9 körül vedd el előle a vizet :)
2010. okt. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Midnen rendben ment, már jobban van, az előbb evett is, szegénykém már nagyon éhes volt.

Köszönöm szépen a válaszokat, midnenkit felpontoztam :)

2010. okt. 16. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!