Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves gazdik! A kutyámnak az...

Kedves gazdik! A kutyámnak az orvos Nexgard kullancs, bolha és férgek elleni tablettát írt fel. Adhatom neki nyugodtan?

Figyelt kérdés
Például Fb-n rengeteg rosszat olvasok róla de egyes oldalakon meg jókat írnak róla! Ezért nem tudom eldönteni hogy adjam neki vagy ne….

2023. júl. 25. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha negatív volt a szívféreg teszt, akkor nyugodtan adhatod a kutyának.
2023. júl. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Adhatod nyugodtan. Az én kutyám 5 éve szedi, egészséges.
2023. júl. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha bizonytalan vagy, évente egyszer csináltass májra labort.
2023. júl. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A kutyám 6 éve folyamatosan szedi, élősködő sosem volt benne, a laborja meg tankönyvi (5 évesen csináltattam neki, csak azért, mert korábban sosem volt laborja).

Nagyon kis termetű egyednél írnak mellékhatásokról (kb. ilyen 2 kg alatt), meg persze lehet egyedi érzékenység, akkor nyilván váltani kell, meg ha kiderülne, hogy alapból vese- vagy májbeteg, akkor sem adnám. Különben szerintem az egyik legjobb szer manapság.

2023. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Akik negatívat írnak róla, azok ugyanazok az emberek, akik a gyerekeiket sem oltatják be, mert biztos minden gyógyszer/oltás halált okoz😀Nyugodtan add neki, az enyémek is kapják.
2023. júl. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Van egy kutyád. Van egy állatorvosod, aki elvégezte az Állatorvosi Egyetemet, praktizál 1-3-10-40 éve, felír egy szert a kutyádnak, és utána te komolyan a gyakorikérdéseken kérdezed meg, hogy adhatod-e a kutyának?


Se állatorovosok nem vagyunk, se a kutyádat nem láttuk, nem ismerjük, nem vizsgáltuk, nem kezeltük, jó eséllyel gyógyszerések sem vagyunk, és te itt kérdezel?


Ezt soha nem fogom megérteni.

2023. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amellett, hogy nekem is csak jó tapasztalatom van a Nexgarddal, bennem is felmerült, hogy ha aggályaid vannak az adott készítménnyel kapcsolatban, akkor miért nem beszéled meg a dokival? Ha meg úgy érzed, hogy bármilen okból kényelmetlen lenne neked kérdezni tőle vagy nem bízol benne, akkor miért nem váltasz olyan dokira, akivel tudsz beszélni és megbízol benne?
2023. júl. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy szoktuk, hogy áprilistól októberig kapják a kutyák, aztán tavasszal teszt után újra, eddig semmi probléma nem volt. Az igazi probléma a Lyme-kór és hasonlók lennének.
2023. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Kicsi rá az esély, de valóban van olyan kutya, aki rosszul reagál rá. Ezt előre nem tudhatod, vagy baja lesz, vagy nem, csak ha beadod neki. Ha olyan fajtád van, ami epilepsziára hajlamos, vagy a rokonságában előfordult érzékenység, én inkább más megoldást keresnék. Ha van egy genetikai hajlama, előhozhatja sajnos, az én fajtámban sajnos volt rá példa, ami egyértelműen visszavezethető volt a kullancs elleni tablettára. Az orvosok általában nagyon elvakultan ajánlják ezeket a szereket. A miénkkel például nem lehet erről beszélni, jó szakember, de egyenesen hülyének néz, ha felmerül a téma, hogy én inkább a spot on megoldást választom. Pedig hála az égnek, nekünk az is tökéletesen bevált.

Nem azt mondom, hogy riogatni kell az embereket, hiszen valóban ritka a mellékhatás, és az esetleges babézia vagy egyéb kullancs okozta betegség veszélye jóval nagyobb. Viszont tagadni is kár, hogy voltak már problémák.

Én úgy döntöttem, hogy nekem az a kis kockázat sem éri meg. Szerencsére vannak alternatívák.

2023. júl. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Enyemek ks kapjak,mrrt a tenyeszto az osszes kutyajNak ezt adja. Igy o ismertette meg ezt velem szerencsere.
2023. júl. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!