Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közép és nagytestű kutyák...

Közép és nagytestű kutyák tartói! Féltek a további áremelkedésektől? Honnan vesztek tápot? Milyen tippjeitek vannak?(Csak őszinte válaszokat kérlek, ez egy anonim oldal, lehet nyugodtan)

Figyelt kérdés

A legtöbb táp ára az utóbbi hónapokban 3-500 ftokat is emelkedett akár. Még a zoopluson is, pedig ott nagy tételben általában olcsóbb, megérősebb. A minőségük nyilván nem lett jobb.


42 kgs rottweilerem van, brit care tápot kap, mellette néha konzervet, ami szintén brit care. Eddig volt egy jól felépített rutinom vele, 7-3 arányban kapta a kettőtt, hogy változatos legyen neki. Tudom, nem a legprémiumabb márka, de korrektnek tartom a beltartalmát és be is vált. Jelenleg azt csináltam hogy visszavettem az arányt 8-2re, mert a táp arányaiban sokkal olcsóbb. Viszont nem szeretném a nedves eledelt teljesen kivenni a képletből és azt sem ha ennél alacsonyabb minőségre kéne váltanom. Szerintetek akkor már inkabb megéri konzerv helyett néha nyerset adni? Van ennél olcsóbban is jó minőségű táp?


Nyilván ha tehetném, már eddig is a világ legszuperebb eledelével etettem volba, de nem reális.


Természetesen azt gondolom hogy akinek nincs rá biztonságos anyagi kerete, az ne tartson állatot, de az a baj, az árak növekedését nem igazán követik a fizetések, az infláció pedig elég nagy méreteket ölt. Nem nyomorgunk, mielőtt valaki megszól. De a nagytestű kutyáknál azért pénzben is megérződik a drágulas. Lassan azt érzem egy darab nagytestű kutya tartása is luxus. :/


2022. jún. 13. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat en mult honapban bevasaroltam kb 3-4 honapra elore a 2 kutyanak. Carnilove-ot szoktam venni, egyik naprol a masikra dragult 5-6000 Forinttal egy zsak, durva, de akkor is megveszem nekik, amig tudom. Plusz konzerv, amit zooplusrol rendelek, de annak nem ugrott ennyit az ara.
2022. jún. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

A tápos részre nem tudok érdemben válaszolni, de brutálisan mennek fel az árak..

Amit viszont nem ajánlok nyers húst a konzerv helyett (nem ajánlott keverni a tápos/konzerves etetést a nyerssel)


Nekem egyébként közepes testű kutyám van (labrador és border collie mix) ő nyerses, de itt is emelkednek az árak, én úgy szoktam spórolni hogy a boltokban ha találok leárazott alapanyagokat akkor abból veszek többet és így tovább elég. Persze ha nincs akkor megveszem teljes áron is mert a kutyámnak ennie kell.

2022. jún. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tápnál én is azt tudom javasolni, hogy előre kell venni akár 4-5 zsákkal is.


Plusz megéri utána járni, hogy hol veszi az ember, általában az ilyen nagyobb üzletek lehúzósabbak.


Én egy kis magán üzletben veszek diszkontáron a brittet (Pesterzsébeten).

2022. jún. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vegyes étrend van. Reggel kap egy negyed adag tápot, este pedig húst. Szóval nálunk a táp nem viszel el túl nagy összeget havonta, de a hús is baromi drága lett. Pl. a marhahús darabok eddig 1200-1300/kg áron voltak, most 1650.-, a szarvasból 1.5 kg volt 1600, ez most 2200. Baromi drága, de nem tudok mit csinálni, ennie kell. Annyit variáltam, hogy veszek neki pulykahús darabokat, ez 950/kg áron van, heti kétszer azt kap.
2022. jún. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vészes, mert egy 20 kilós táp, ha 5000 forinttal feljebb megy, akkor is nagyon sokáig elég. Sokkal aggasztóbb, hogy a boltban, ahová minden héten menni kell bevásárolni, sokkal többet hagyunk ott, mint pl 2 évvel ezelőtt. A fizetés pedig nem növekszik ilyen ütemben...
2022. jún. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetett tudni, hogy ez lesz, így én jó pár hónappal ezelőtt bevásároltam nagy tételben. Azóta is veszegetek egy-egy zsákkal, de ha bármi nagy gond lenne, van most kb 1 évre elegendő tápom itthon.
2022. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8%

Amstaffom van,kizarolag hust ,nyerscsontot,zoldseget kap a szupermarketbol. Csirket soha eletebe nem evett es nem is fog. Meg mas madarakat se. Sose szamolom,mennyit koltok ra. Akinek ezt szamolgatnia kell,nem valo neki ilyen kutya.


Aggodni nem szoktam,dolgozom inkabb es kepzem magam folyamatosan.

2022. jún. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7-es, ezt a válaszodat fényképezd le, és nézd meg majd úgy fél-1 év múlva. Olyan mértékű a drágulás, hogy csak a leggazdagabbak azok, akiknek nem kell meggondolni mit hogyan vásároljanak ezután. Nem csak a kutyaeledel drágult a mostani helyzetben, mert ha csak az, azt kibírja a gazdi. Csak hát a gazdi élete és fennmaradása sem 5 ft-tal lett több. Ezek meg összeadódnak, érted? Ha én elmegyek két főre bevásárolni a lidl-be, az eddig heti 20-asból megvolt (ezen felül még kb. heti 3 nap menza kaja), ez a 20-as most 35 lett! Képezheted magad amennyit akarod, a pénzed nem lesz több az elkövetkező években, csak a kiadásod, ezt jobb ha felfogod!
2022. jún. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit tartottam tőle hogy mindenki milliomos lesz hirtelen de örülök a korrekt válaszoknak :D
2022. jún. 16. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!