Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora különbség van energias...

Mekkora különbség van energiaszintben a Jack Russel terrier és a Belga Malinois között? Illetve mi a különbség a fárasztási módszer között?

Figyelt kérdés

Illetve jellemüket tekintve a malit kell keményebb kézzel fogni, vagy a Jacket?

Mert utóbbi terrier, de előbbi meg komoly képzést igénylő munkakutya.


A fárasztási különbséget meg úgy értem, hogy a mali munkaigényes, a Jack játékos, melyiknek milyen sport, foglalkozás való?


2023. júl. 29. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Nekem csak jackem volt, malim nem, de többek között volt/van borderem is, ami talán nagyban hasonlít a malira munkamánia és megfelelni akarás terén (meg persze bőven van különbség is, tudom).


A jackről én mindenkit csak lebeszélnék, nekem nagyon nem jött be, mert egyrészt borzalmasan kajás volt, ez főleg séta közben volt zavaró és más kutyáktól be is védte a vélt vagy valós élelmet (iszonyú sokat dolgoztunk raja, nyilván a mesterséges helyzetekben kisangyal volt, de amúgy elég jól is kezeltem, megelőztem az ilyen helyzeteket), másrészt egyáltalán nem volt benne megfelelni akarás, kitaláltam valami aktívkodást, amivel le lehetett volna fárasztani, de ha nem volt kedve, nem csinálta, otthon meg fesztiválozott, hogy ő nem fáradt. Iszonyú munka volt, amíg az egyes dolgokhoz felépítettem benne a kellő motivációt.

A border ehhez képest imádja a feladatot, sokszor annyira, hogy a jutalomnak szánt dolog (kaja, játék, dicséret simi) nem is kell neki, csak jöjjön a következő feladat, igyekszik megfelelni a gazdának. Sok malit ismerek, ők is ilyenek, csak nagyon kell figyelni, hogy ne legyenek civilesek, ritkább esetben, hogy ne kutyázzanak.


A jackbe amúgy kicsivel kevesebb az energia, leginkább a méretei miatt.


Malinak jó minden sport IS pl IGP, ring, mondioring, obedience, agility, frizbi, dog dancing, terelés, puller, fyball, scooter, bikejöring, cannicross, hoopers. A jacknek meg azok, amit a fizikai korlátai megengednek, de pl én hobbi szinten bikejöringeztem az enyémmel, meg agilityztünk, hooperseztünk

2023. júl. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Ég és föld.


JR: makacs. Iszonyat makacs. Ha nincs kedve nem csinálja. Energiabomba, de a malihoz képest lustaságnak számít.


A malit nem ajánlom normál háztartásba. Ő éhezi a feladatokat, imádja a gazdit, mindig menne. Jellemző rá, hogy a végkimerülésig hajtaná magát, ezért ajánlott kennelbe szoktatni, hogy tudjon pihenni. Ha van munkád felejtsd el, nem fog 8 órát ellenni egyedül.

2023. júl. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy "ha van munkád"?

Van olyan ember, aki munkanélkülin elvezeti a háztartást és még kutyát is tart?

2023. júl. 29. 15:34
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Főleg kutyakiképzőkre vagy olyan munkát végzőkre gondoltam, ahol a kutya aktívan részt vesz pl rendészet. De ha otthonról távol vagy 8-10 órakat megbolondul ez a fajta
2023. júl. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jack Russel játékosabb, frizbi, agility, dog dancing szerintem neki való.
2023. júl. 29. 17:56
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, egyik ismerősöm, akinek malija van, ő igaz, jár vele kutyasuliba meg minden, de amúgy boli eladó és 9-12 órában szokott melózni. Előtte-utána kutyázik, pihenő napokon meg egész nap.

Szerintem meg lehet oldani, annyit mondott, hogy meg kell tanítani pihenni, hogy amíg távol vagy, ő nyugodtan legyen.

2023. júl. 29. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!