Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munkakutya(német juhász)...

Munkakutya(német juhász) mellett nincs idő más állatra? Pl tengerimalac.

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm gyerekkorában akart kutyát, de nem engedték a szülei, kapott tengeri malacokat, volt neki összesen 6, egyszerre mindig 2. De amikor meglett a német juhásza, akkor nem vett többet malacot.

Szerintem csak kutyapótlékok voltak neki, de ő azt mondja, nincs idő rá, meg semmire egy munkakutya mellett, mert minden szabadidőt vele kell tölteni, ezt szó szerint értsétek, napi 8-12 órát megy, fut, dolgozik vele, amikor meg ő dolgozik, akkor is legalább 4-6 órát.


2023. júl. 29. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya és minden ember más.

Mindig arra van idő, amire akarjuk, hogy legyen.

2023. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor kicsit árfogalmazom:

Tényleg kell(egyáltalán egészséges) napi 6-8-12 órákat menni, futni, dolgozni egy (munka)kutyával?

Csak mert úgy tudom, a kutyáknak elég nagy alvásigényük is van, amellett, hogy szeretnék mozogni, dologzni. Na meg 8 órát sétálni még hagyján, de ez több kutyasuliban történő sport, amiről szó van.

De igazából azért volt ott fura az egész, mert nekem pl cicám van gyerekkorom óta, sőt, amikor születtem, már akkor voltak cicáink és igaz, közben nekem is lett kutyám, de el nem tudom képzelni, hogy valaha is NE legyen cicám.

2023. júl. 29. 22:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Alszik amíg dolgozik a gazdi, alszik amíg kocsival kimennek a foglalkozás helyére és nyílván éjszaka is alszik. Az alvás így simán elég.


A kutyának is olyan az edzés, mint az embereknek: előszőr futsz 1 kilómétert, aztán szép lassan nő a táv és az idő. Ezeket a kutyáknál is ugyanígy csinálják, szépen fel vannak építve, beleszoknaky rutin lesz ezt csinálni, tehát a kutya bírja, szereti csinálni és csak annyira fárad el, amennyire kell

2023. júl. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel akinek gyereke van, az sem tarthatna állatot, mert "nincs rá idő".
2023. júl. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A munkakutya sem dolgozik folyamatosan egész nap! Bele is döglene...
2023. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenhova viszi, több kutyasuliba, meg szinte minden versenyen ott van vele, magasugrás, távolugrás, falmászás, atlétika, összes őrző-védő klubnapra, táborokba, futóversenyekre, különféle túraversenyek stb.

Minden munkakutyás így csinálja és tényleg nem lehet más állat mellette, se gyerek, család, semmi más hobbi, csak a kutya, ha munkakutyáról van szó?

Azért kérdem, mert nem tudom.

2023. júl. 30. 11:30
 7/10 A kérdező kommentje:
És ő még "csak" németjuhász. Állítólag a belga meg a holland 3x olyan szinten pörög. Akkor el sem tudom képzelni, velük mit kéne csinálni.
2023. júl. 30. 11:33
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Ez túlzás.


Olyan,mint az ismerősöm. Megveszi többszázezer Forintért a törzskönyves,világbajnok ősökkel rendelkező dobermannt,aztán minden nap 30km-t futtatja bicikli mellett.

7 éves korban hullanak mellőle a dobermannok,mint a legyek......


Ennek mi értelme van?


Az előző kutyája is valami nagyon jó ősökkel rendelkező kutya volt. Világbajnok volt az apja. Szívmegnagyobbodást kapott a sok futtatástól.

2023. júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Abban biztos vagyok, a bejegyzések alapján, hogy neki ez egyfajta függőség. Minden bejegyzéshez kiírja, a kutya és a szülei teljes tk-s nevét, tenyésztője nevét meg, hogy tökéletes királylány meg csodakutya hatezer szmájlival.

De ettől függetlenül nem tudom, hogy minden munkakutyával ez tény, hogy ennyit kell menni, dolgozni, több kutyasuli, minden sportesemény, munkakutyás táborok, klubnapok, teljesítménytúra stb vagy ez nem általános.

De ha nem is kell vagy nem általános, attól még jó vagy inkább esetleg ártalmas is lehet?

2023. júl. 30. 13:19
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősöd hobbista. Mindenféle.sportba belekap, de egyiket sem csinálja komolyan. Ez persze, hogy sok idő így. Ha egy sportot csinál, de azt tényleg komolyan veszi, akkor maga a munka az maximum napi kb 2x30 perc körül van. Plusz az utazások, lesétáltatás. És vannak pihenő napok.
2023. júl. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!