Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legaktívabb kistestű...

Melyik a legaktívabb kistestű öleb, társasági kutya, szobacirkáló?

Figyelt kérdés
yorki? törpe pincher? vagy más?
2023. júl. 30. 16:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
jack russell terrier
2023. júl. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%
Mégegy a JRre!
2023. júl. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Rosszlovas ***** válasza:
80%

A Jack Russel szerintem nem társasági kutya, hanem vadászkutya.

A valódi társasági kutyák közül én a papillont ajánlanám. Remek kiskutyák! Ha kiskutyám lenne, papillon lenne.

2023. júl. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Rosszlovas ***** válasza:
58%

Nézd meg ezt, kérdező:

[link]

2023. júl. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

Isten mentsen a jack russeltol, szerintem nem halando embernek valo 🤣🤣

Egyik exemnek volt, allandoan fejen porgott, szo szerint, pedig o meg valamit sportolt is vele rendszeresen, mar nem emlekszem mit.

Nagyon cuki volt, de nekem egy ilyen kutya sok.

Azota mar tacskom van, imad setalni, jonni-menni, de egyaltalan nem a lefaraszthatatlan kategoria (legalabbis az enyem). Be tudok ulni vele pl kavezoba, etterembe, akarhova, tok jol elvan. Embereket imadja.

Sokat setalunk, kirandulunk, a vizet utalja, a kanape a kedvenc helye :)


Viszont tudom, hogy makacs fajta. Nalunk se a vakszerencse miatt lett ilyen, hanem mert jartunk kutyasuliba mindenfele tanfolyamra, a 3 siman kivul (kezdo,kozephalado, halado) meg ilyen szorakoztatoakra is, mint szimat tanfolyam, trukk tanfolyam.

Kutyanapkozibe is megy havonta parszor, azt is szereti.

2023. júl. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Nekem JRT-m van.

Vadászni nem járunk, de társaságban remekül elvan ;)

Tény és való, hogy van benne kakaó, de az egyik legszórakoztatóbb jelenség is egyben. Ismerőseim mind odáig meg vissza vannak érte, akárcsak én :)

2023. júl. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
A yorki is egy aktív kiskutya, akármilyen hihetetlen, nem olebnek szánták anno, hanem patkány fogó kutya volt
2023. júl. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
A törpe pincser tuti aktív, de nem annyira, mint egy jack russell terrier. Volt pincserünk, okos és mozgékony kutya volt. Jó választás lehet.
2023. júl. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

Attól függ kinek mi az aktív.


Egyébként a Jack russel nem társasági kutya hanem vadászkutya.


Egy yorki még ha patkányfogásra lett ő is kitenyésztve társasági kutyának számít.


Nekem Havanese-m van. Fiatal korában 1-1,5 óra labdázással lehetett lefárasztani vagy sokat sétáltunk.


Most már nem igazán megy a labda után 12 éves, kicsit belassult,de jár velünk kirándulni és így 12 évesen is 10-12 km-et is lenyom.


Bár hozzá teszem folyamatosan sokat sétálunk így egy egy nagyobb táv sem okoz problémát,de nagyobb kirándulásnál természetesen többször megállunk pihenni.


itt a környéken van egy dagi havanese akivel csak a tömbök körül mászkálnak és alig bír menni, 5 éves. Na ez a kutya 12 évesen meg sem fog moccani kb.



Kistestűek amúgy aktívak,de nem a lefáraszthatatlan kategória.

Igazából ha van egy rendszer és szépen fel van építve minden akkor sokat bírnak. Bár nyilván azért 8-10 órás túrákra nem egy kistestű a megfelelő.

2023. júl. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát a jack russel nem egy öleb.

Az a baj, vannak tengerimalacaim, ilyen kemény, makacs terriert nem hozhatok melléjük.

Kistestű ölebek, mint a mopsz, bichonok, nagyon lusták nekem.

Nagyobb méretű kutyám nem nagyon lehet.

Ilyen agility, meg dog dancing, obedience, frizbi nekem is tervben vannak, ezért egy kistestű, de aktív kutya kell, aki együttműkődő, szeret dolgozni, de nem hiperaktív, hogy azért lakásban meglegyen a napi fárasztások mellett.

Mudira gondoltam, de kicsit félek a bundájától, de amúgy jellemben tökéletes, a tekintetét is imádom és még a méret is pont belefér.

2023. júl. 30. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!