Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyának milyen...

Kistestű kutyának milyen hámot vegyek?

Figyelt kérdés
Kb. 4 kilós a kutyusom, felnőtt keverék. Jelenleg belelépős hámja van, ami két szíjból áll. Meg is vagyok vele elégedve, de tegnap egy veszélyhelyzetből hirtelen kellett kirántanom. Egy nagyobb, póráz nélkül sétáltatott kutya ment neki. Szerencsére nem történt baj, de ebből tanulva vennék neki egy puhább, mellkason zárt hámot, mert féltem, hogy a szíj, ahogy megrántottam kárt tesz benne. Nagyon vékony, törékeny kutya. Csivava meretű. Akinek a kutyája ilyen hámot hord, melyik vált be?

2023. ápr. 23. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a K9 népszerű hámját ne, nagyon rossz helyen van a nyakpánt ilyen pici kutyához
2023. ápr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ez az infó nagyon jól jött, mert sokan nagyon dicsérik. Ezért tettem fel a kérdést

mert ezer féle van, de tényleg csak olyat vennék, ami ilyen kicsi kutyának megfelelő.

2023. ápr. 23. 23:26
 3/7 Maya Bunnyheart ***** válasza:

H,Y,X fazonú hámok a legjobbak, biztonságosak, kényelmesek és egészségesek a kutyának mert nem korlátozzák a mellső lábak szabad mozgását.


H:

[link]


Y: [link]


X:

[link]


Puha H hám:

[link]



Puha mellény szerű hám:

[link]

2023. ápr. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

K9-et tényleg ne. Több szempontból sem. 4-8 kilós kutyáim vannak és mindegyik ki tudott bújni belőle, ha akart. Egyáltalán nem biztonságos, nem is értem mi ez a nagy K9 hám őrület. A másik, hogy kialakítása miatt lefogja a kutya vállát, ami szintén nem jó, nem tud szabadon mozogni.


H típusú vagy 3 pontos hámot nézz, ezek a legbiztonságosabb és anatómiailag is jó hámok. Enyémek H típusút hordanak, de félénk, ijedős kutyára 3 pontosat tennék, abból tuti nincs menekvés. Nekünk is van, de kb csak szilveszterkor használjuk, mert alapvetően nem pánikolnak, de szilveszter környékén jobb félni, mint megijedni. Sajnos sok az idióta. (3 pontos hám pl Trixie pánik hám a Zoopluson)

2023. ápr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Az X típusú hámok is jók, csak ott nagyon passzolnia kell a kutyára a hámnak (mindenképpen próbáljátok fel), mert a nyaki része fix, nem állítható.
2023. ápr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi ez a sok kutyatámadás?:((

A mi kis csivinket is megtámadták tavaly póraz nélkülu kutyák.

Azóta aki póraz nélkül jön kutyával felénk kapja a szép szavakat tőlünk meg a köztereseket is emlegetjük bőszen erre ők vannak felháborodva! Miközben ők viszik törvénysértő módon a kutyajukat hú de ideges vagyok! Ez ma kb a 4. Sztori amit olvasok,hogy póraz nélküli kutya támadt.

2023. ápr. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6-os, nekem alapvetően nincs bajom azzal, ha valaki néha elengedi a pórázról a kutyáját. Felénk nincs kutyafuttató, vannak helyek, ahol én is hagyom egy kicsit szabadon az enyémet. De ha jön más kutya, az a minimum, hogy odahívom láb mellé. Meg nem is hagyom messzire elkóboroni. Az én kutyám a kicsi, őt féltem, amíg nagytestű kutyám volt, őt meg azért nem engedtem póráz nélkül közel másokhoz, mert nem akartam, hogy megijedjenek. Velünk a napokban 2x történt kutyatámadás. Mindkettő ilyen "de hát általában nagyon barátságos" kutyáktól.

Tegnap egy kutyás barátunkat a földre lökte egy nagy kutya, míg a saját 3 kilósát a testével védte. A másik gazdi nyugodtan összeszedte még a kutyaszart, becsomagolta, csak aztán ment megnézni, hogy mi történik.

Nem vagyok félős, de felháborítónak találom egyes emberek hozzáállását.

Egyetlen, tökéletes önkritikával rendelkező kutyás nö van a környékünkön. Kicsi, domináns, mindenkire támadó kutyája van. Ha jön szembe, vagy kikerül minket, vagy felveszi az ölébe a kutyát :D onnan acsarkodhat.

2023. ápr. 26. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!