Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknál az epilepszia...

Kutyáknál az epilepszia nagyon komoly betegség? Kezelhető gyógyszerekkel?

Figyelt kérdés
2010. okt. 14. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon komoly betegség! Az én kutyum is epilepsziás volt 1 éves korától már jelentkeztek a tünetek akkor még nem volt rá gyógyszer 7 évig élt! Most már van rá gyógyszer ( Sajnos a nevét nem tudom állatorvostól kell megkérdezni illetve beszerezni, vagy állatkórházból! ) De a gyógyszerrel is csak 3-4 évig él tovább! A gyógyszerrel úgy kezeled, hogy enyhít a rohamon! =(
2010. okt. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk volt egy epilepsziás pitbullunk, de nem ért semmit a rengeteg gyógyszer, pedig több fajtát is kapott. :( Eleinte időváltozásra görcsölt, utána már mindig. Nyelvét elharapta, agyilag sérült, és mindennek nekiment már. :( El kellett 7 éves korában altatni mert már megállás nélkül görcsölt és állni sem bírt, vizeletét sem bírta tartani. :(
2010. okt. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző voltam. Látom a te kutyud is 7 évet élt. :( Most jut eszembe, hogy kicsi koromban volt mégegy keverék kutyink, aki szintén epilepsziás volt, de nagyon enyhén. Ritkán görcsölt, szép életet élt, 13 évig. :) Szóval végülis függhet a súlyosságától is, hogy mennyire erős a betegség.
2010. okt. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen 7 évig élt sajnos nagyon a szívemhez nőlt és nagyon kiborultam ennek már 31 hete...és még a mai napig is fáj!Amúgy az én kutyum is keverék volt! =(


Eszembe jutott még az egyik ismerősöm kutyusa. Az övé is epilepsziás volt és kezeltették gyógyszerrel és neki 4 évig élt! Nem bírta a gyógyszert kikészült tőle a gyomra!


Én nem bíztam meg a gyógyszerben miután elmondta ismerősöm így hagytam az egészet!Amikor láttam, hogy elkapta a roham kifutottam hozzá elfektettem és hozattam kutyaszalámit evett és jobban lett! :)

2010. okt. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia! Nekem az angol cocker spánielem volt beteg, 15 évig élt, nem zavarta nagyon az epilepszia, pedig volt, hogy dupla roham jött rá. Valószínűleg neki az agya nem sérült tőle.
2010. okt. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!