Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyámnak bélgyulladást...

Idős kutyámnak bélgyulladást állapított meg az orvos,melyik fressnapfban kapható kutyatáp lenne megfelelő számára?

Figyelt kérdés

Elfelejtettem megkérdezni az orvost, annyit mondott 1-2 napig diétázzon de eddig nem jó minőségű tápot kapott kb. Fél éve váltottunk át a mostanira,olvasgatok ezt azt a neten de nem tudom mi lenne most a kímélő megfelelő táp neki?

Kapott szurit meg itthonra gyógyszert, màsodszor vittük már mert javulás után rosszabbodott. Nincs hasmenèss csak nagyon laza kevès és nyálkás és kétszer hànyt sárgát de nem egy nap. Lázas volt levert ,aluszékony , kivinni is kézbe vittük.

Köszi ha segítesz.



2023. aug. 4. 14:29
 1/2 anonim ***** válasza:
88%
Amíg nem jön rendbe teljesen, a diéta azt jelenti---nyákosra főtt rizs és kevés főtt csirkehús.
2023. aug. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, most egy kímélő diéta lenne a legjobb. Főtt hús, rizs leginkább. Extra szuper fontos lesz továbbá a belflora támogatás.

Amik jók és valóban hatásosak: pl.: Synbiotic DC, Probicol H paszta, vagy a Probiovet sem rossz. Ezzel tudod leginkább segíteni a felépülését. Én lehet, hogy egy kis Vetri DMG-vel is kiegészíteném a kúrát, ez nagyon jótékony immunrendszer erősítő.

Tapbol eddig mit evett?

Azt figyeltem meg, hogy belgyulladas után sok kutya érzékenyebb lesz és nehezebben emészti a magas fehérjetartalmú tapokat. Szóval az ilyen sportkutyákbak való, 30% felettit személy szerint kerülném egyelőre. Azon kívül pedig teljesen kutyaja válogatja, mi válik be, de sok márkának vannak kifejezetten emésztést segítő, kímélő tapjai. De ki kell próbálni, csak az adhat döntő választ.

2023. aug. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!