Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Corgikról?

Mi a véleményetek a Corgikról?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ez a kérdés főként Corgi tulajokhoz szól. Mi a véleményetek/tapasztalatok a Corgikkal kapcsolatban. Illetve ha tudnátok ajánlani egy jó kennelt azt meg köszönném.

2023. aug. 5. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Corgi tulajokat nem fogsz itt találni. Miért nem kifejezetten corgis csoportban érdeklődsz?
2023. aug. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert név nélkül nekem személy szerint, könnyebb.
2023. aug. 5. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Corgis csoportokban nem kell kérdezned, rengeteg infót meg lehet tudni azzal is, ha csak passzívan olvasgatsz.


Born to be your kennel facebookon elég sok mindent (szerintem jót és rosszat egyaránt) megoszt a fajtáról, nem azt mondom, hogy tőle kell venni, mindenesetre ismerkedésre a fajtával tudom ajánlani.


Személy szerint én nagy corgi rajongó voltam, rendkívül tetszik a fajta a múltja, és az, hogy a fajtának van múltja, de a jelenlegi szerepével nem igazán tudok azonosulni, sőt végül arra jutottam, hogy nem nekem való fajta. Úgy látom, hogy meg van még a munkakutyás makacsságuk és agyuk (nagyon okosak), de leginkább kedvencnek tartják őket, és így inkább az ölebek negatív viselkedésformái jelenhetnek meg náluk is.

Plusz a fajta egyfajta státusz szimbólumként is működik, amivel szintén nem értek egyet.


Talán lesz corgim, talán mentésből majd, de akkor, hogyha meg tudom majd adni neki azt a környezetet, amire a fajta termett, és nem azt, amibe most beemelték.

2023. aug. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De miért kell névtelenül kérdezni? Ez egy teljesen normális érdeklődő kérdés. Semmi szégyelni való nincs benne. De ha belépsz a csoportba és olvasgatsz már úgy is meg lesz válaszolva a kérdésed.

Nekem van egy ismerősöm, akinek van corgija. Azt mondja imádja. Nagyon játékos, energia bomba és abszolút bele illik a családba. Az ő kutyájára jellemző a lustaság, makacsság és kezdetben megpróbálja ledominálni a gazdit. Ha nem vagy erős vezető nem fog rád hallgatni. Ő azt mondta, hogy sok helyen írják első kutyának alkalmasnak, de ha a saját corgijából indul ki akkor ezzel nem ért egyet.

2023. aug. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs corgim, de sok éve angol pásztorosként ismerek corgisokat. Jó fej kutyák, de nem szabad hagyni őket elkanászodni, mert iszony makacsok tudnak lenni. Ahogy a corgisok közt tartja a mondás, a corgi nagytestű kutya kis testben. Kenneleket itt találsz: [link]

Ezek közül a Born to Be kennel tulajdonosát ismerem kicsit, őt ezért biztosan tudom ajánlani.


Ismerek egyébként egy mentett corgit is, ő például kifejezetten jó fej kutya olyan értelemben is, hogy egész könnyen kezelhető, de ezt is ki kell fogni. Ahogy fentebb írták, lehet számítani náluk arra, hogy elég foglalkozásigényesek általában véve, nem kanapékutyák, pláne nem dísznek való ölebek. Szóval ha foglalkoznál vele, tanítanád, tervezel pl. kutyaiskolát, kutyás bandázásokat akár a helyi futtatóban vagy kutyás kirándulásokat, akkor bátran ajánlom, de ha nem tudsz vele sokat foglalkozni, akkor inkább más fajtát válassz. Különben egy jó tenyésztő utána is fog érdeklődni, hogy milyen célra szánod, mi a terved a kiskutyával, aki nem érdeklődik ilyenek iránt, attól nem vennék kölyköt... Drága kutyafajta, de szaporítótól soha ne vegyél, mert bizony lehet náluk is egészségi probléma pl. gerincgondok, vagy idegrendszeri gond, amit érdemes lehetőleg amennyire lehet, kiküszöbölni azzal, hogy csak jó helyről, megfelelően szocializált kölyköt veszel. Plusz egy jó tenyésztő kincset ér, ha valamiben tanács kell... és lesz olyan. :) Olyankor megfizethetetlen, hogy van kihez fordulni.

2023. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Corgi "tulaj" vagyok, helo :D

Nekem born to be kutyusom van. Ők az első számú tenyésztők Magyarországon, illetve konkrétan Ők kezdték el behozni a fajtát kis hazánkba. Mindenképpen ajánlom őket.


Nagyjából kb 10 (nagyságrendileg, nem pontosan) valódi, hivatalos, hitelesített tenyésztő van az országban. Én a Morgertonról tudom még, hogy szintén benne vannak a top-ban, illetve a Pemberry LTD. Mindhárom kennel oldalán hasznos, fontos infokat találsz. Legtöbb kérdésedre biztosan választ kapsz. Fontos is az alapos utána járás, mert a corgi nem való mindenkinek.


Mi 10 hónapot vártunk a miénkre. Ez alap, hogy egy jó tenyésztőnél nem úgy kapható a kutya mint a boltban, de nem is baj mi ezalatt mindent elolvastunk a fajtáról amit csak találtunk és felkészültünk.

8 hetesen hoztuk el. A szobatisztaság 2 hét alatt állt be, ahogy a tenyésztő mondta is előre, hogy így lesz. Simán otthon lehet hagyni 8, akár extrém esetben 10 órára is. Elfoglalja magát a játékaival, vagy alszik. Ez a rendkívül jó idegrendszerének köszönhető. Nincs nagy mozgásigénye ami a sétát illeti, nem kell lefuttatni, nem az fajta, de szokta kérni, hogy játszunk vele. Ő inkább azt élvezi, mint a fel alá futkosást.

A személyiség jegyeket illetően a corgi végtelen barátságos, sosem agresszív, nem szorongó kutya. Nyugodt természetű. Intelligenciájából adódóan rendkívül tudatosnak és következetesnek kell lenni a nevelését illetően és minden "szabályt" be kell tartani. ( Gondolok itt most arra pl, hogy nem etetjük túl a kutyát, akkor sem ha nagyon szépen néz, hogy aztán szétcsesszük a gerincét azzal, hogy 20 kilósra hizlaljuk.)

Ha úgy gondolod hogy egy igazi kis társra vágysz aki szó szerint szinte mindig érti mi folyik körülötte, és éppen, hogy csak meg nem szólal ha tudatni szeretne valamit, de mellette elfogadod, hogy határozott gazdinak kell lenned és néha keménynek és tényleg tudod is ehhez tartani magad, (másképp a kutyád képes lesz tényleg téged hülyének nézni téged. ) Akkor nagyon nagyon szuper lesz az együttélés, és egy óriási kaland :)

2023. aug. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

👆🏼Előző vagyok: Azt még hozzáfűzném, hogy én otthon dolgozok így alapvetően nincs otthon hagyva a kutya max pár órára heti szinten. Az tény hogyha muszáj elmehetek akár tényleg 10 órára is a dolgomra és semmi baj nincs de alapvetően szükségük van a társaságra.

Szóval ha Te minden nap el kell menj 8 órában dolgozni és senki nem lenne vele otthon akkor inkább nem javaslom mert az egyszerűen nem jó neki.

2023. aug. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ.
2023. szept. 1. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!