Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudjam, hogy diszpláziá...

Honnan tudjam, hogy diszpláziás a kutyám?

Figyelt kérdés
Még csak 4 hónapos németjuhász, törzskönyvesek a szülei, szűrtek diszpláziára és negatív az eredmény. De amikor elviszem sétáltatni, minden nap, akkor a hosszú séta végére megfájdul a bal hátsó lába kicsit ugrál 3 lábon aztán meg minden ok. Megkérdeztem egy állatorvost, azt mondta h ez még nem feltétlenül annak a jele. És még előszűrést sem lehet csináltatni nem h szűrést. Olyan ideges vagyok h már nem bírok magammal. Mit tegyek, kérlek segítsetek, szerintetek lehet ettől h diszplázia?
2010. okt. 15. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha tényleg dp.re szürtek a szülei akkor kis esélye van. Lehet csak egykis izületi fájdalom, talán gyorsan nőtt. Beszéld meg a dokival milyen étrend kiegészítőt javasol neki.

Aztán 1,5 éves korában mehet a röngenbe, akkor minden kiderül.

2010. okt. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

6 hónaposan csinálnak először dp előszűrést. Ez nem a végleges, de ha gond van ezen már látszik. Egy éves kora után mehettek véglegesre.

Etess kúraszerűen zöldkagyló kivonatot,sokat segít, akkor is ha nem dp-s a kutyád.

Esetleg vedd vissza kicsit a séták mértékét. Menjetek kevesebbet, ne terheld túl.

2010. okt. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A négy hónapos kutyusoddal ne csinálj túl hosszú sétákat, mert megerőltetheted.

Ha rövidebb idő után is fájlalja a lábát, akkor mindenféleképpen kellene vizsgálat.

2010. okt. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2010. okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem csak nem mindegy h h nevelem mert tenyésztésre vettem :) Ésmár indulhatna baby korosztályban kiállíátson meg egyebek. Azért más egy tenyészkutya élete mint egy házörzőé.
2010. okt. 15. 14:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért volna más egy tenyészkutya élete, mint egy házőrzőé?

Megfelelő étrend, mozgatás, gondoskodás kijár egyformán.Különbség annyi csak, hogy amikor megveszed, talán más szempontok alapján választasz almot.Ha tenyésztésre szánt kutyát veszel, a legjobb tanácsokat magától a tenyésztőtől kaphatsz. Ő ismeri a kutyái adottságait, a tápokat, amik neki beváltak, a növekedéskori igényeiket.

Ha úgy érzed, most éppen nincs jó passzban a kölyök, nem viszed el arra a kiállításra. Lesz majd másik.

2010. okt. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Most akkor a kicsinek is van törzskönyve vagy csak a szülőknek?
2010. okt. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jó passzban van és törzskönyves.

Csak néha a sok futás után sántít a bal hátsó lábára és ezért aggódtam.

2010. okt. 15. 21:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor csak a futás miatt, hiszen fejlődő szervezet, nem véletlenül mondják hogy a kölyökkutyákat nem szabad sokat futtatni/lépcsőztetni erőltetni.
2010. okt. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként ha aggódsz, akkor azt javaslom, hogy csinálj időnként egy zöldkagyló kivonat kúrát. Én évente kétszer szoktam egy 700 g-s adni neki, ez kb másfél, két hónapig tart (27kg). Ez ártani nem árthat, viszont kicsit megolajozza, megerősíti az izületeket. Fél éves korában meg vidd el előszűrésre, azt a két hónapot már kibírod addig, de szerintem az alkalmi sántításán biztosan segít a zöldkagyló.


Az enyém régebben az egyik első mancsára szokott sántítani (nem tudom, hogy dp miatt-e), külsérelmi nyom nem volt, nyomásra, húzásra nem volt érzékeny, ezért az orvos gyulladáscsökkentőt adott neki, de az nem sokat segített. Mióta zöldkagylózunk azóta nem fordult elő sántítás semelyik lábra.

2010. okt. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!