Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most derült ki diszpláziás a...

Most derült ki diszpláziás a kutyám! Tanácsot kérnék, hogy úgy nagy általánosságban mire figyeljek vele kapcsolatban ezentúl?

Figyelt kérdés
A doki is felsorolt egy csomó mindent, de azért mások véleményét is szívesen meghallgatnám.
2010. júl. 2. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom a kutyusodat. :(

Az biztos, hogy kímélned kell majd, a kutyás sportokat el kell felejteni. És nagyobb sétára is szerintem ha mentek, akkor "bemelegítéssel" hogy minél kevésbé legyen kitéve hirtelen terhelésnek.

2010. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, amit az orvos mondott, az a mérvadó. Milyen fokú a Dp ?
2010. júl. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4%

Szegényke!

Az enyém meg angolkóros.

2010. júl. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kutyámnak is diszpláziája van (csípő). Nagyon fontos, hogy nem szabad túlzásba vinni a mozgást, én mindig annyit mozgatom, amennyit még szívesen bír. Ha séta közben látom, hogy már fárad, nem erőltetem tovább. Régen mindig jártunk futni (mikor még nem mutatta a dp jeleit), most már csak sétálni viszem. Viszont mozgatni mindig kell! Érdemesebb jobb minőségű tápra váltani, esetleg mellé adni zöldkagyló kivonatot (Luposan Gelenkraft, GF-600 stb.) Ha eddig sok nasit kapott, és jó húsban van, akkor még fontos, hogy a súlyából is vissza kell venni, hogy a felesleg ne terhelje az ízületeit.
2010. júl. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A 20:34- es válaszadó mindent leírt.

Táplálékkiegészítő sokat segít neki. Én eleinte Luposan Gelenkkraftot adtam, most pár éve átváltottam Caniviton Forte- re, ez valahogy hatásosabbnak bizonyult, de lehet azért, mert már hozzászokott a másikhoz és ebben talán olyan plusz anyag van, amitők máshogy hat vagy máshgy szívódik fel. Mindenesetre ha megengedheted magadnak, adj neki ilyesmit, sokat számít!

2010. júl. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó minőségű táp vagy gondosan összeállított házikoszt.

Inkább legyen egy kicsit vékony, nagyon fontos, hogy egy deka felesleg se legyen rajta. Minél kisebb súlyt kell cipelnie, annál könnyebb az ízületeinek.

Zöldkagyló kivonat, vagy olyan készítmény, ami az alábbiakat vagy valamennyit ezekből tartalmaz: kondroitin, glükozamin, MSM, hialuronsav, kollagén (ezek mind olajozzák az ízületeket, segítenek rugalmasan tartani, segítik az ízületi nedv termelődését).

Pl. Korvimin, Luposan Gelenkraft, GF 600, Seaton, de rengeteg termék van, és ami az egyik kutyának nagyon jó, az nem biztos, hogy a másiknak is beválik. Ki lehet többet próbálni.

Rendszeres (napi, kétnapi), de kíméletes séta, hiszen az erős izomzat segít megtartani a gyenge csípőt. Jó izomzattal éveket nyerhet a kutya. Mindig annyit sétáljatok, amennyit még hazafelé is könnyen bír. Ha esetleg húzza a lábát, vagy lefekszik, vagy csukladozik, és messze vagytok a háztól, üljetek le egy negyed órát, fél órát pihenni.

Minél kevesebb ugrálás, és egyáltalán nem szabad lépcsőzni.

Ha szeret úszni, az a legjobb, úsztasd annyit, amennyit csak lehet még a maradék nyáron! A vízben jóval kisebb a testsúlya, így kisebb megterhelés mellett jobban tud izmosodni.

És természetesen, ha van pénzed, műtét.

2010. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!