Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Verekednek a kutyáink. Mi a...

Rhink kérdése:

Verekednek a kutyáink. Mi a megoldás? HELP PLS

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szüleimnél (vidék) van 3 kutya, két pincsi(kan, nőstény) és egy német-juhász(nőstény). A picik kb. 4 évesek, a nagy kb 1,5. Kinti-benti kutyák, ivartalanítva, oltva, nevelve. Alapból okos, rendes kutyusok, de most elutaztak a szüleim és a húgom (a német-juhászt ő neveli, az övé) és mi(tesóimmal) vigyázunk addig rájuk. Tegnap este és ma reggel nagyon csúnyán összeverekedtek, alig bírtam szétszedni őket. A német-juhász kezdte és a méretéből adódóan elég félelmetes volt, ahogy cibálta a pincsit. Ez korábban akkor fordult elő amikor a német-juhász még nem volt kiivartalanítva és kialakult egy kisebb dominancia harc (sose volt rájuk hagyva). Míg kicsi volt (a német-juhász) a kan pincsi ledominálta és kb. szekálta a kutyát, amikor nagyobb lett nyilván változtak az erőviszonyok. Azóta bent inkább elkerülik egymást, kint jól megvannak, játszanak, futkároznak, stb. De nem jellemző ez az agresszív viselkedés. Most viszont, hogy se szüleim, se húgom nincs itt, eldurvult a helyzet. Az alap konfliktus, hogy a kan pincsi bement a csirkékhez, amit nyilván nem szabad, erre lett ideges a német-juhász. A kan pincsit bevittem, és mikor be akartam menni a csirkékhez megnézni, hogy nem sérültek-e meg, a német-juhász rá támadt a másik(szuka) kiskutyára. Sikerült őket lenyugtatni, éjszakára külön lettek szedve. Külön külön mindegyik nagyon jól viselkedett, majd ma reggel mikor megpróbáltuk össze engedni őket a német-juhász újra rá támadt a kicsi szukára. A kiskutyák nem morogtak, nem voltak ellenségesek. Azóta külön vannak csukva, nagy hátul a nagy kertben kicsit a nagy kennelben. Péntekig szerintem ott is maradnak míg a szüleim haza nem érnek, mert bár nem szívesen büntetem így a kutyákat, de ez a két eset nagyon megviselt és mivel nekem nincs kutyám nem tudom ezeket a helyzeteket jól kezelni.


Mi lehetett ez? Egyszeri eset a gazdik hiánya miatt, vagy később is lesz még ilyen? Hatalmi harc vagy rossz szocializálás? Vagy ez amúgy normális? Nincs kutyám pláne nem több, nem tudom, hogy ez mennyire okés vagy nem, csak azt, hogy van 40 kg különbség a két kutya között, és a német-juhász könnyen szétszedné a kicsiket. Konkrétan rettegek, és azt sem akarom, hogy az éjszaka amúgy bent alvó kutyák kinti bezártság miatt idegesek, feszültek legyenek. (minkét verekedés kint történt)



#kutya #nevelés #verekedés #verekedő kutyák
2023. aug. 9. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaiskola, esetleg magán kutyatréner, állatorvos.
2023. aug. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen én is ezt javasoltam, de ha valaki hozzá értő esetleg tudna mondani pár szót így előzetesben, hogy jobban megérthessem a helyzetet.

Egyébként a kutyák egyénileg nagyon ügyesek, szépen játszanak, ül, fekszik, marad, pacsit, pitizz, vár megy nekik. Eddig együtt is jól megvoltak, együtt ettek, aludtak, játszottak, de most ez nagyon durva volt. Amúgy a kennel és az udvar között kb 20 cm van, látják egymást, mégsem agresszívak, nem ugatják egymást, de nem kockáztatok megint, kettő verekedés bőven elég volt nekem.

2023. aug. 9. 11:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az lehet a bibi, hogy hagyják a pincsiket köcsögösködni a németjuhásszal, aztán most csóri kapna az alkalmon, hogy kicsit helyre rángassa őket. Nincs ott a gazdi, nincs szabályozva, hogy kiállhat-e magáért. Jó, nyilván alig felnőtt, kajla, pofátlan korszakot él, azért nyilván kell neki határt szabni. De az sincs rendben, hogy két törpeterrorista sarokba állítsa a nagy juhászt. El van ez cseszve, de alapjaiban. Nem ott kezdődik, ahogy a juci viselkedik, hanem ott, ahol a pincsi.
2023. aug. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy-úgy, ahogy a hármas írja. Nagy a valószínűsége. Pincsikkel lesz gond, illene megnevelni őket, és nem a németjuhin leverni.
2023. aug. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
A pincsiket zard be . Az nj legyen szabadon.
2023. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kapásból a picsit kellene megnevelni ha már eddig nem tettétek.
2023. aug. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!