Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a kutyám?

Mivel etessem a kutyám?

Figyelt kérdés
A cím csak ilyen kis figyelem felhívás igazából és itt ki is fejteném mi a pontos kérdésem. Az interneten egyre több embernél látom, hogy barf étrendet követ a kutyájával. Őszintén szólva számomra ez mindig is furcsa volt, saját kutyám még nem volt, de a család kutyája mindig konzervet és száraztápot evett. Most készülök saját kutyust venni és érdekelne ki mit preferál jobban. Hagyományos, természetesen nem a leggyengébb minőségű táp és konzerv kombó vagy nyers etetés? Esetleg aki próbálta mindkettőt neki is nagyon érdekelne a véleménye, de igazából mindenre kíváncsi vagyok. A neten olvasgattam utána, de én szeretem a saját tapasztalatokat olvasni elsősorban. Tudom, hogy megosztó téma, nem vitát szeretnék nyitni csak szeretnék tájékozódni mi lenne a legjobb a kiskutyám számára.

2023. aug. 9. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

A nyers etetés nem arról szól, hogy adsz neki egy kis husit meg szeletelt uborkát, és ennyi. Pontosan ki kell kalkulálni a kutya személyes igénye alapján, hogy miből mennyi kell neki. Hiánybetegségek is kialakulhatnak, ha valami kimarad.


Ha van időd/energiád utánanézni és molyolni vele, akkor nagyon jó. Ha nem, semmi baj, akkor a minőségi táp (konzerv felesleges, általában nem túl jó a tartalma, és fogkövet is okozhat) tökéletes.

2023. aug. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Atikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ***** válasza:
80%
Bármilyen húst ehet a kutyatápon felül, némi zöldségtől se lesz baja. Gyümölcsöt is ehet mértékkel.
2023. aug. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1- es és esetleg tudsz olyan oldalt, könyvet bármit ami segít mélyebben elmerülni a témában? Az interneten több oldalt is találtam, de esetleg olyan érdekelne amit valami hozzáértő ember írt, készített és biztos lehetek benne amit ott olvasok az igaz is.

Illetve igen, ezt is olvastam, hogy nagyon nagy odafigyeléssel jár nyers eltérést folytatni. De én ezt bevállalnám ha a kutyám érdekében ez lenne a legjobb, de természetesen csak úgy, hogy előtte azért jobban tájékozódok a témában. Illetve ki mit tud arról, hogy lényegben melyik a jobb etetési forma? Vagy igazából ez tényleg ennyire megosztó téma? Honnan tudjam melyik lenne a jobb? Mindkettőt érdemes kipróbálni? Elnézést a sok kérdés miatt, viszont szeretnék tájékozott lenni a témában.

2023. aug. 9. 13:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyet kihagytál, a főtt kosztot.

Én mindig magam készítem a kutyáim ételét.

Többféle hús, zöldségek, valami körét féle, túró, tojás, belsőségek, kiegészítőnek csontpor, kagylópor, lenmagolaj, évi 2 multivitamin kúra.

Én is ilyesmiket eszek, én is tartok évi 2 vitaminkúrát.

Nekünk eddig bevált, szeretik a kutyák és egészséges a vérképük, sokáig élnek.

2023. aug. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Atikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ***** válasza:
51%
Azt is ehet. Bármit, de ne legyen cukros, mert a kutya rosszul lesz tőle.
2023. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Atikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ***** válasza:
18%
tejet is ihat mértéket tartva. A kutya szinte olyan mint a disznó, szinte bármit ehet. Bobi például csak a gazdáinak a kosztjából evett, és nézd a' milyen kort élt meg. [link]
2023. aug. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
36%
Mi a kutyánknak mikor kisebb volt este száraz tápot adtunk és csirkefarhátat (megfőzve). Reggel általában csak tápot kap, ha kap húst akkor sem annyit mint este és kb hetente növeljük az adagját (még nincs fél éves). Hogyha pici kutyád lesz kezdd kb 6 db húscafattal, de amikor már nagyobb adhatsz neki 12 húscafatnál is többet :)) A lényeg hogy ne etesd túl, de ne is adj neki keveset.
2023. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb etetés a prémium táp és prémium konzerv (esetleg a középkategóriás tápok/konzervek). - csak meg kell találni azt a márkát ami jó a kutyusnak. Ezt az etetést nem lehet elrontani.


A legegészségesebb etetés a BARF/PREY illetve a főzés (erről nem írok mert nincs vele tapasztalatom) - ezeknél az étrendeknél nagyon oda kell figyelni az arányokra, változatosságra!, az elején nem egyszerű de ha belejössz akkor már szinte gyerekjáték. Én ebben a csoportban tanultam meg BARFOZNI: [link] a start file minden infót tartalmaz és jól ki is van fejtve.


Nekem két kutyám van és ők a BARF étrend szerint esznek. Kimásolom egy korábbi válaszomat hogy miért is esznek így.


Bobi kutyám (4,5 éves, kan, borador, befogadott kutya, előző gazdájánál nagy eséllyel maradék evő volt.)


Ez volt a barf felé vezető út. A tápok váltása mindig fokozatosan történt.


1. Rossz minőségű táp (Bellosan) és konzerv (S-budget,Orlando stb), itt még nem akartam prémium tápot adni neki hogy nehogy hasmenése legyen, az amúgy is sovány kutyának.

2. Közepes minőségű táp (Perfect Fit) keverve a régi rossz táppal és jó minőségű konzerv (Gemon), itt már volt hasmenés meg érezhető volt hogy nem emészti jól a kaját, sokat kakált/fosott.

3. Prémium táp (Brit Care bárány & rizs)

Ettől volt a legsúlyosabb a dolog, zöld színű hasmenés, savhányás. Ebből a tápból összesen 1kg-t evett meg.

4. BARF azóta minden oké, végre beállt a súlya, szép lett a szőre, jó az emésztése.


Csöpi kutyám (kb 7 év körüli, kan, nagyon keverék (mudi,jagd terrier, spániel vonások látszanak rajta) befogadott kutya, előző gazdájánál nem tudni mit evett)



Ő fél évig ilyen rossz minőségű tápot és konzervet evett mert az egyesület akiknek a gondozásában volt ilyeneket kapnak adományként (Pedigree,Panzi turbo dog, fit+fun, tehát mindig más féle tápot illetve konzervet kaptunk - ami ugyebár nem tesz jót a kutyának.

Én ezek a tápok mellett vettem neki a Lidlben Orlando Pure Taste tápot (ez egy aránylag jó minőségű táp) illetve a későbbiekben Brit prémiumot - így keverve nem is volt annyira vészes a helyzet.

De sajnos naponta legalább 3-4 x kakált a kutya, olyan mennyiséget hogy alig tudtam összeszedni utána, nagyon büdös volt, és jó párszor nyálkás is.

Amikor eldőlt hogy a Csöpi nálam marad akkor hirtelen elhagytam neki a rossz tápokat, kapott Orlando Pure Taste-t amitől régebben nem volt baja, de ekkor már attól is hasmenése volt, így miután elfogyott a táp, jött egy koplalónap és a BARFos kaja, azóta láss csodát nincs semmi baja a kutyának, és végre helyrejött az étvágya is.

2023. aug. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!