Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a kutyàm?

Mivel etessem a kutyàm?

Figyelt kérdés

Lila trovet 3 kilós tápot eszik. Néha ugyanennek a màrkának a lila konzervét, de attól kicdit megy a hasa legalábbis utóbbi két alkalommal ezt vettem észre.


Ez nem oké ugye, hogy csak tápot eszik?


Allergiás sajnos



2020. dec. 21. 01:12
1 2
 1/12 anonim válasza:
66%
Nem baj, ha csak tápot eszik. A kényesebb fajtáknak mást nem is nagyon szabad adni. :(
2020. dec. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na ezt nem tudtam! Köszi a választ. Orvos ajánlotta a tápot de nem használ. Ígyis gyógyszert kell szednie mindennap.. ha egy napot is kihagyok nyalja/rágja a mancsát és vakarja magát. Volt egy közel 60 ezres allergiavizsgálata is már de nem lettünk okosabbak. Több orvos látta már, senki nem tud segíteni. Illetve néha kihányja a tápot de szerintem mert habzsol. Ezért már többször kap kevesebb ételt. Folyton éhes, és sokat kakil. A kakija szilárd szinte mindig. Azt olvastam ha sok a kaki és nagyok akkor nem hasznosulnak a tápanyagok?
2020. dec. 21. 01:25
 3/12 anonim ***** válasza:
12%

Főtt rizs/bulgur csirke?

Több helyen olvastam és hallottam már, hogy a csak táp és konzerv az olyan az állatoknak, mint nekünk a gyorskaja, bár nem tudom mennyire állja meg a helyét.

2020. dec. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Hentesboltból vegyél húst, oszt jó napot!
2020. dec. 21. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Trovet táp jó, ha nem válik be akkor próbáljatok esetleg más etetési módot pl Barf
2020. dec. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Én is a barfot mondtam volna, 1 nap nincs semmi kaja és másnap már csak a nyers, nincs átszoktatás.

Kezdhetnéd pl nyúlhússal, az könnyű és általában nem allergizál. Vagy valamilyen hallal, az is általában hypoallergén, főleg, mivel nincsenek gyógyszerezve sem. Aztán bárányhús vagy vadak, a bárány szintén könnyű és emésztésbajos kutyáknak adják, a vadakat szintén nem gyógyszerezik.

Próbálkozz szerintem, legfeljebb visszatérsz valamilyen gyógytápra, de szerintem megéri megpróbálni, akkor legalább rendes ételt enne.

Azért mondom, mert mi is így voltunk és az allergia szinte elmúlt. Vagyis nem minden, de először csak halat és vadat tudott enni, azok teljesen hypoallergének, a báránytól és a nyúltól is rosszul volt, de most már azokat is eheti.

Jobbulást a kutyinak, amúgy milyen kutyus és mennyi idős?

2020. dec. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen a barf etetésen én is gondolkoztam már de hatalmas kutatómunkát igényel amire még nem volt időm/nem vettem rá magam. Párszor már olvastam róla de annyira bonyolultnak és zavarosnak tűnt. Illetve nem tudom hogy kéne ezeket a nagy húsokat tárolni. (Nem nagyon van helyem) Azt sem tudom lesz e baja a kutyanak mivel ha jól tudom ezek teljesen nyers húsok amikben meg baktériumok vannak.. de nem akarok butasagot mondani, ezt csak igy zarojelezem.


3 éves sheltie.

2020. dec. 21. 14:02
 8/12 A kérdező kommentje:
Hentestől kell venni vagy láttam vannak olyan webshopok akik a barfra specializálódtak. Összességében ez egy drágább etetésnek minősül? Mondjuk az jó lenne, ha a gyógyszereitől megszabadulhatna.
2020. dec. 21. 14:05
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Hát figyelj. Addig maradjon a táp nyilván, míg rászeded magad, hogy alaposan utána olvass, tájékozódj, vannak fb-s barfos csoportok is, kérdezhetsz is, ott is van rengeteg info.

Aztán ha mindent tudsz és úgy érzed készen állsz rá, akkor vágj bele, próbáld ki. 3 hónapot adnék én neki, addig ha semmi javulás, esetleg rosszabb, akkor nyilván vissza a gyógytápokhoz. De ha egy kicsit is javul a helyzet, akkor a helyedben folytatnám és addig kísérleteznék a húsokkal, arányokkal, kiegészítőkkel, míg meg nem lesz a tökéletes étrendje.


Azért arra válaszolok, hogy ne féltsd a kutyeszt a baciktól, az ő gyomorsavuk sokkal erősebb az emberénél. És nem drágább, mint a nem tudom hány ezres gyógytápok. De ha csak a különleges húsokat tudná megenni, akkor lehet drágábbra jönne ki, vagy ha sok segítő-kiegészítő cucc kell, de ha meg a kutya jobban van, akkor szerintem megéri.

De ezt neked kell eldöntened.

#6 voltam.

2020. dec. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznosakat írtál. Be fogok lépni egy barfos csopiba. :)
2020. dec. 21. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!