Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed és tapasztalat...

Mendy98 kérdése:

Mi a véleményed és tapasztalatod a Berni Pásztor kutyákról?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam, h szívesen tartanék Berni Pásztort is a jövőben, egy Leonbergi mellett.


Exeméknek volt egy fiú Berni Pásztoruk. Őt nagyon imádtam, egy bújós, játékos, izgő-mozgó energia bomba volt. Imádtam.


Arról érdeklődnék, h kinek mi a tapasztalata, milyen sztorijai vannak a Bernikkel?



2023. aug. 9. 22:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Rendes neveléssel (kutyaiskola, otthoni gyakorlás), foglalkozással (játék, séta még akkor is, ha van kert) nincs gond. Légkondis vagy hideg hely kell neki. A szőrét gyakran kell fésülni.

Érdemes kis korában hozzászoktatni alap dolgokhoz a kutyaiskolában tanultakon kívül (fürdetés, fésülés, karomvágás, autóban utazás stb). Így könnyebb az élet. Egészségére nagyon oda kell figyelni (etetés, szűrővizsgálatok). Évente 2x, néha 3x is kell vinni kozmetikushoz. Ő inkább családi kutya. Kell neki, hogy bemehessen és a gazdival lehessen.

2023. aug. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Eddig tényleg egy tökéletes kutya nekem.

Azon lepődök meg, h vannak akik "lusta" kutyaként írják le.

Amit én ismertem Bernit, le sem lehetett állítani. 😂

Néha már konkrétan sok volt. 😂😅

2023. aug. 10. 21:11
 13/27 anonim ***** válasza:
91%
12-es nyugi, az enyém is ilyen, séta után még jobban megy mint előtte :D
2023. aug. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Amúgy tényleg álljanak már le azok akik mindenkit lepontoznak random.

Nektek mi bajotok van?

Nagyon kezd elegem lenni, h én is, meg mások is akik jó tanácsokat adnak le vannak pontozva állandóan.

2023. aug. 10. 23:26
 15/27 anonim ***** válasza:
91%
#14 Ez itt a hobbijuk. Ne csodálkozz. Ha értelmes választ írok lepontoznak. Ha paraszt vagyok és hülyeséget írok (kipróbáltam 5 alkalommal), akkor sokkal jobb értékelést kapok. Vicc ez az oldal ilyen téren. Sok a nem normális.
2023. aug. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Azt írják itt egyesek, nem jó házőrző, hát aki itt lakik a közelünkben, nagyon is őriz és jelez minden mozgásra.
2023. aug. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Az lehet, de itt a szomszédban a csivavák is jeleznek. :)

A berni azért nagy valószínűséggel ha nyílna a kapu, akkor elfutna vagy farokcsóválva fogadná a betörőt.

2023. aug. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Bőven elég is, ha egy akkora kutya, mint a berni ugat, ha valaki be akar jönni. Nem sokan próbálnák ki, hogy farkcsóválva fogadná-e vagy sem.
2023. aug. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de attól még nem lesz házőrző.
2023. aug. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Dehogynem, halálra nyalja a betörőt. Meg addig játszik vele amíg az el nem fárad és inkább haza megy 😂😂
2023. aug. 12. 15:12
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!