Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Át akar verni a tenyésztő?

Át akar verni a tenyésztő?

Figyelt kérdés
Bő hónappal ezelőtt foglaloztunk le egy kiskutyát. Akkor azt beszéltük meg hogy a két fiú kutya közül választhatunk majd első benyomás,megjelenés alapján erre a tenyésztő szűk 24 órával a találkozó előtt emailben közölte hogy tegnap, tehát egy nappal a találkozó előtt oda adta az egyik kan kutyát a kettő közül valaki másnak. Erről minket csak utólag értesített, nem adott rá lehetőséget hogy válasszuk. A nagyobb baj inkább az hogy a képek alapján a megmaradt kiskutyának piros az egyik szeme/szem alatti része. Mondanom se kell hogy ez így összességében eléggé megágyazott bennem a bizalmatlanságnak főleg annak tükrében hogy egy olcsó mesével prezentálta az egészet miszerint azért adta oda a másikat mert az nagyon introvertált de az érdeklődökhöz rögtön oda ment,pedig előtte senkihez se, plusz amúgy is a milyenk a legjobb kutya, azért adta oda a másikat mert illet az új gazdáihoz.

máj. 12. 09:12
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Hozzátenném telefont nem veszi fel, emailben felajánlotta hogy vissza adja a foglalót.
máj. 12. 09:14
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Az ilyen sztorik nagyon taszítók, sanszos, hogy át akar phaszni a palánkon.
máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy meg van vakulva a kutya de egyértelműen asszimetrikusak a szemtáskái, próbálnám elérni hogy fotózta le, de nem veszi fel.
máj. 12. 09:29
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
#3: Ejtsétek a dolgot, ha visszaadja a foglalót. Keressetek mást.
máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Én visszakérném a foglalót, mert nem tartotta az er deti megegyezést. Vagy ha adsz egy esélyt, akkor állatorvosi vizsgálatot kérnék. Ettől függően mondanám vissza vagy kezeltetném a tenyésztő terhére a kiskutyát.
máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Őszintén szólva én visszakérném a foglalót és hagynám a francba ezt a kennelt.

Nekem nemrég lett kutyám, mikor lefoglalóztam megbeszéltük, hogy két kutyus maradt az alomból, de az enyém lesz a “maradék”, mivel jóval előttem bejelentkezett és foglalózott egy tenyésztő és úgy állapodtak meg, hogy ő ebből a kettőből fog választani személyesen. Így foglaltam egy kutyát, de bő egy hónap után derült ki konkrétan melyiket. Nálunk minden így is történt, mikor a másik jelentkező elvitte az egyik kutyát egyből írt a tenyésztő, hogy melyik maradt meg, másnap mehettem érte. HA nálatok is így lett volna ezzel semmi gond nem lett volna szerintem. Így veled szemben ez gerinctelenség. Sajnálom a dolgot, biztos beleéltétek magatokat, de keresnék egy másik kennelt és kutyát.

máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi tévő legyek mert időközben mondta édesanyám(ugye ő kommunikálta le ezt az egészet) hogy ez így fixen nem lett leírva, kimondva hogy választhatunk, csak ő úgy gondolta hogy ez evidens, de közben a tenyésztő meg állítja hogy ő úgy értelmezte hogy nekünk mindegy. Felajánlotta hogy vissza adja a foglalót, illetve azt is hogy választhatunk akár egy másik alomból is kiskutyát. Jó hírű tenyésztő egyébként..
máj. 12. 11:29
 8/18 A kérdező kommentje:
De ettől függetlenül nyilván úgy lenne a korrekt hogy annak biztosít választási lehetőséget aki hamarabb letette a foglalót, de gondolom ha 2 héttel ezelőtt jelezte volna édesanyám hogy az a bizonyos kutya kell nekünk akkor valószínű máshogy alakul.
máj. 12. 11:32
 9/18 A kérdező kommentje:
Ha jóhiszemű akarok lenni akkor el tudom képzelni hogy tényleg oda ment egy család, eljátszottak a kiskutyával megszerették, bele élték magukat és nem volt szive nemet mondani főleg annak tükrében hogy mi egy hónapig nem választottunk abban a hiszemben hogy majd amikor megyünk kiválaszthatjuk.
máj. 12. 11:40
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján szerintem inkább csak elbeszéltetek egymás mellett, ha szerinted gond van a kiskutyával ne hozd el. Gondold végig, mit akarsz kezdeni a helyzettel. A tenyésztő így akkor már 3 opciót is ajánlott, szerintem ez korrekt.
máj. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!