Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez a kutya jó...

Szerintetek ez a kutya jó választás lenne? (pls coment és a töbi lent)

Figyelt kérdés
Helo! 15/F vagyok és szüleim megengedték h legyen még1 kutyám(bármilyen)! Nagy kertünk van, és le tudnék vele menni sétálni (akár minden nap, tanulás után/előtt)! Nem tudom miért de bele szerettem az amsztaffba és a Pitbullba..:) Az lenne kérdésem hogy melyiket válasszam, melyik illik jobban hozzámm és a kertes házunkhoz, családdal hogy jönne ki, és a 5 éves kan vizslával is legyen jóban! előre is ty a válaszokat.
2010. okt. 15. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Hát én a Masztiffot választanám, de nekem a kedvenc kutyám a Cane Corso!:) Ismered? Nagyon barátságos kutya a kinézete ellenére, és a gyerekekkel is nagyon kedves, türelmes! Csak foglalkozni kell vele, el kell vinni kutyasuliba, hogy az alap dolgokat legalább megtanulja. Könnyen csínytalan lesz!:)


22/L

2010. okt. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Találkoztam ilyen nem különösebben hozzáértők által nevelt pittel. Végülis csak arra vadászik ami mozog, másra nem.


bocs, hogy ezt mondom, de 15 évesen komolyabb kutyás tapasztalat nélkül ne vállalj be egy ilyen kutyát.

2010. okt. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, ezeket a fajtákat komoly kutyás tapasztalattal rendelkezőknek szabad csak tartani, nem hozzárétő kezében veszélyessé válnak. Szerintem sem való még neked egy ilyen kutya, majd, talán a következő :) Egyébként úgy hallottam, ezeknek a kutyáknak a tartása engedélyhez van kötve.
2010. okt. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Ha elfogadsz még egy tippet: most válassz valamilyen hasonlóan pörgős, de kevésbé erős terriert. Egy foxit pl. Vagy foxi-keveréket. Ha őt fel tudod úgy nevelni (csak te, szülői segítség nélkül), hogy maximálisan elfogadja és tisztelje a döntéseidet, akkor a következő kutyád már nyugodtan lehet staff, vagy pit.


Ha pedig mégsem, akkor gondolkodj el rajta, hogy kell-e neked olyan kemény kutya, aki akár fegyverré is válhat mert rosszul nevelted. Egy foxi max ás, meg szökik, meg rág, ha nem sikerül megnevelni, egy pitnek meg nem ezeket szokták a legnagyobb bűnei közé sorolni.


Amúgy a mostani kutyád milyen? Póráz nélkül sétáltok, ő kérés nélkül megáll a járda szegélynél, nem vesz fel a földről ételt engedély nélkül, bárhonnan vissza tudod hívni, és bármiről le tudod tiltani?


Mert amíg ez nincs így, addig leginkább ne akarj még egy kutyát, hanem dolgozz azon, hogy a mostani tökéletesen kézbentartható legyen. Mert bármilyen is a mostani kutyád, biztosan nem olyan nehéz eset, mint egy staff vagy pit.

Amerikai staffordshire terrier (Hogy nem hívják: stefordsír, stedforsir, stadforshir terier)

Lakásban tartható igen, de sok mozgással

Kertben tartható ha nagy, és sokat mozoghat, de mellette sokat lehet a gazdival is

Házőrző nem kifejezetten

Más állatokkal való viszony összeszoktatható

Más kutyákkal való viszony nem egyszerűen, de összeszoktatható. Bár nem kezdő gazdinak, és felügyelet nélkül ne hagyjuk őket együtt

Szőrgondozás általános rövid szőrűek ápolása

Ugatós nem túl ugatós (bár van, amelyik igen, és van, aki szó szerint üvölt, de ritka)

Mozgásigény nagy mozgásigényű kutya, szeret hatalmasakat futni, úszni, és kell neki a kutyasuli, a feladatok.

Gyerektűrés gyerek mellé csak felügyelettel

Kezdő kutyásnak nem ajánlott, határozott kéz kell hozzá

Speciális tulajdonságok, egyéb tudnivalók mindenképpen érdemes minőségit venni, mert a szaporítók gyakran nem foglalkoznak a szűrésekkel, a küllemmel, gyakran pitbull keverékeket, vagy pitbullokat sózak a gyanútlan kutyásra. Az meg tényleg nem való kezdőnek. Mindenképpen szakértőtől, komoly tenyésztőtől vegyünk.

2010. okt. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért pont erre a két fajtára gondoltál?
2010. okt. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
szentem a staffit válazd naon szép kutya könyen is tanul és a többi kutyuval is jól kijön:):)
2010. okt. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csá

szerintem csak akkor vállald ha tényleg sokat tudsz vagy tudtok foglalkozni vele, illetve tudod majd járatni kutyaóvodába és suliba. Ha ezeket nem tudod vállalni akkor szerintem felejtsd el.(amúgy az amstaff és a pit majdnem, hogy ugyanaz a két kutya, szinte csak genetikai különbségek vannak). Amúgy ha bejönnek az ilyen típusú kutyák akkor figyelmedbe ajánlom a Staffordshire bullterriert:

[link] ami kinézetre hasonlít a két kutyára a különbség csak az, hogy 10 kilóval könnyebb (olyan 20kg a kan) és elvileg könnyebb őket kezelni.(Ettől függetlenül vele is kell suliba, és oviba is járni)

2010. okt. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ty a kommenteket szerintem staffordshire bullterriert választom:) igen, holnap megyek is érte:D
2010. okt. 16. 14:00
 9/11 anonim ***** válasza:
nah az jó soksikert hozzá :D menyiért veszed?
2010. okt. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
50 000 HUF
2010. okt. 17. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!