Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya lenne job...

Milyen fajta kutya lenne job választás?

Figyelt kérdés
A 18 éves gyermekünknek szeretnénk ballagására egy kölyökkutyát.Milyen fajta ajánlott:egy labrador,eg boxer,egy borde collie,egy beagle,vagy egy westie.
2011. aug. 5. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:

és ez a 18 éves gyerek huszonéves korában is a kutyával fog foglalkozni vagy inkább elmegy majd szigetre csápolni?

ő nevelné vagy ti?

mennyi idő jut rá?gondolom kertes házról van szó...

2011. aug. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Labrador, vagy westie. Legalábbis én ezeket viszonylag könnyen kezelhető fajtának ismerem.

De ha egy kicsit többet írsz a gyermekről, akkor úgy többet tudnánk. Mert egy borderhez és beagle-hez jóval több idő kell, már ami a fizikai lefárasztást illeti.

2011. aug. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 skarma ***** válasza:
Nem hülyeség, amit az első mondott, ha a gyerek megy egyetemre/fősulira, másik városba, akkor kár neki kutyát venni. Hacsak nem akartok vele ti foglalkozni.
2011. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
max labrador de előtte arról is jól kikérdeznélek titeket, mert aztán meglepődtök majd, ha lebontja a házat a nemtörődés miatt.
2011. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egy férfihez (ha most nem is az, az lesz), nem egy westi való.

A beagle, jó választás lehet. A borde collie, labrador szintén, a b. colliek rendkívül okosak, és gyorsak.

Egyébként értelmetlen a kérdés. Nem mind1 milyen körülmények között fog lakni a kutya, mennyit fog vele foglalkozni, milyen célra szeretné használni, pl sportoláshoz. Mert nekem a b. collieról mindig az agility jut eszembe.

Szerintem a legegyszerűbb ha megtudakoljátok neki melyik fajta tetszik a legjobban. Én személyszerint pl zokon venném ha nem én választhatnék, egyrészt fajtát, másrészt kölyköt. Ha már egyszer az én társam lesz akár egy évtizeden át, hadd döntsem el én, kit szeretnék magam mellé.

2011. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

palotapincsi :D

Yorkshire terrier

Si-cu


meg hasonlók :D:PXD

2011. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért az elárul a kérdezőről valamit, hogy border colliet és a westie-t egy lapon említi, mint lehetségesek.


Bordert felejtsd el, ha ilyen eszedbe jut.

2011. aug. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, semmi baj nincs a borderrel, remek családi kutya, ha tudnak vele fizikailag és szellemileg is eleget foglalkozni.

De mivel a körülményekről semmit nem ír, így nehéz tanácsot adni.

2011. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy fiúnak nem áll jól az öleb. Én 14 éves vagyok, leonbergim van. Attol függ milyen a fiad. A mai tinik nem nagyon foglalkoznak semmivel. Nem bántani akarlank. A fiad lehet kivétel.
2011. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ajándékba...azért ezt gondold meg, mert ha minden jól megy, még 30 évesen is mellette fog ücsörögni az az eb...
2011. aug. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!