Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a két shih-tzumm...

Mit csináljak a két shih-tzummal, ha az egyik határozottan kanos, a másikat meg már csak zavarja az állandó hajszolás? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos szuka shih-tzum, először tüzelt. Ennek csak néhány napig volt látható "eredménye" is, viszont a másik kutyám (10 éves kan Shih-tzu) már egy hete folyamatosan kergeti a kicsit, "közösülés céljából". Ez normális? (Bár, a hölgyikét ilyen szinten nem érdekli a dolog, eleinte csak játéknak vette, most meg már idegesíti, hogy folyamatosan cseszteti a kan kutya. ) Az első tüzelés meddig tart, és a fiú kutyákon meddig van rajta a "kefélhetnék"? Akkor is, ha már a szuka valszeg nem tüzel..
2010. okt. 15. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Csak egy dolgot tudsz csinálni:ivartalaníttatod őket,de főleg a kant.A kora miatt még nem késő,és megvéded különféle betegségektől.

Volt olyan ismerős kan kutya,hogy hasonló helyzetben addig tuningolta magát a szuka miatt,hogy agyvérzést kapott és meg is halt.

Gondolom,nem ez a célod!

Ilyenkor a különzárás sem segít.

Egyébként hogy jutott eszedbe idős kan mellé szukát hozni?

2010. okt. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

A tüzelésnek 3 szakasza van.

Az első az előivarzás , a tipikus tünetekkel: vércseppek, duzzadt péra. Ilyenkor a szuka elhajtja a kant.

Az ivarzás, ami veszélyes, itt már nincs vér, viszont a szuka szívesen leáll bármilyen kannal.

A harmadik rész az utóivarzás, ez ugye akkor esedékes, ha nem történt megtermékenyítés. Minden tünet elmúlik, a hölgy ismét barátságtalan lesz a hódolókkal.

Ez az egész kis tortúra nagyjából 21 napig tart.

Úgyhogy neked kell tudnod, mikor kezdett el tüzelni a szukád, és a te felelősséged, hogy ne szülessenek felesleges kölykök.

2010. okt. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt tudnod kell, ha nem akarsz szaporítani, a két kutya szenvedni fog egy évben kétszer egy-egy hónapot.

Mindkettőt ivartalaníttatni kellene.


Ha meg szaporító vagy, akkor tanulj előbb és csak utána vegyél ivaros kant és szukát!

2010. okt. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A kiskutyát kaptam, nem vághattam hozzá az ajándékozóhoz, hogy te figyi már, nekem már van egy kan kutyám. : )

A kant meg már nem mertük ivartalanítani, mert volt már egy műtéte tavaly, és azt mondta a doki, hogy ő még egy altatást nem vállalna be, mert akkor valszeg többet nem kel fel.

A kicsit meg még azért nem sikerült elköttetni, mert köldöksérve van, és azt még nem akarja műteni az orvos, mert szerinte van arra esély, hogy visszahúzódik. Azt javasolta, hogy egyszerre tudjuk le a két beavatkozást, és csókolom.

2010. okt. 15. 19:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a köldök sérv magától nem fog helyre jönni. ( hasfalon van egy lyuk ) Újszülött korban ha van köldöksérves kölyök, akkor visszanyomjuk ami kijött, és letapasszuk raktapasszal. Na ilyenkor lehetséges, hogy bezárul a lyuk.

Abban viszont egyet értek, hogy mindent egy alatatás alatt.

2010. okt. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazából, most azon gondolkodtam el, hogy tulajdonképpen érdemes-e egyáltalán a kicsit elköttetni, vagy... Nem. Attól még az "öreg" ugyanúgy maradhat "kanos",nem? :D Basszus, elég szarul jött ez így most ki.. Nem hiányozna már a kutyikámnak így 10 éves korára egy műtét.
2010. okt. 15. 22:24
 7/10 anonim ***** válasza:

20:44-es vagyok.

Az Én kan kutyámat ivartalanítani akarta az itteni doki, mert szerinte a végbelén daganat van. Elvittem régi jó ismerősömhöz ( 100 km ) és mondta hogy semmi nincs a fenekén. Viszont ha ne tán lenne majd később akkor se kell ivartalanítani, mert már van olyan szer amitől impotens lesz. Kiürülnek a hormonok is. És ez vissza fordítható, ha fedeztetni akarok vele. ( Mielött leszólna mindenki mesúgom, hogy tenyész állatról van szó, nagyon jó genetikai adottságokkal. Szűrései és a tenyész szemléje kiváló, ráadásul kiválóan dolgozik. )

Esetleg kérdezds meg az állatorvost, vagy más állatorvost.

Látod nekem se árulta el az itteni doki, hogy van gyógyszeres módja is, csak röktön kivenni a golyóit. Ha keverék lenne, akkor már rég nem lenne ivaros...

2010. okt. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Tényleg jót tehet egy kutya szervezetének az, ha hormonokkal bombázzák azért, hogy szabályozni tudják az ivarzást.
2010. okt. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A hormonokkal nem jó játszani és ráadásul a kutyáknál nagyon könnyű a megfelelő mértéket is téveszteni.

Akkor aztán jön baj csőstől.


Nem tudom, a kutyád miért nem lehet altatni, van valami szervi gondja?

Mert ma már nagyon jó módszerek vannak, számítógéppel figyelik az állatkákat.

Az előző kuttyomat műteni kellett (bűzmirigy mellett daganat, fájós volt és sok galibát okozott) 16 éves korában. Minden gond nélkül lehetett altatni és a műtét remekül sikerült. Persze igaz, ehhez jól felszerelt műtő kell. Nem tudom merre laksz, de ajánlom Pesten az Állatorvosi Egyetemet. Remek orvosok vannak és remek a felszereltség. Igaz, hogy nem olcsó, viszont a kutya biztonságban van.

2010. okt. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Énbiztos elvinném mindkét kutyát másik dokihoz,esetleg egy normális klinikára.
2010. okt. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!