Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 12 hetes palotapincsi...

Van egy 12 hetes palotapincsi kutyám és sehogy se tudjuk szobatisztává nevelni, lehetséges hogy ilyen idősen nem is fogjuk tudni, hanem majd később?

Figyelt kérdés
2008. jan. 6. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon kitartóak vagytok biztos, hogy sikerül a szobatisztaságra nevelni bármikor. Szerintem az is egy segítség ha többféle módszert próbáltok ki, valamelyik módszernek sikeresnek kell lennie. Szerintem tuti hogy sikerül, csak rengeteg türelem kell hozzá, lehet hogy hamarosan megtanulja, de lehet, hogy még kell neki egy kis idő! Sok sikert!:)
2008. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval! Nagyon sok türelem kell hozzá. Az én kutyusommal (nekem vizslám van) 3 hónapos kora óta jártunk le egy-egy rövid sétára. Kevesebb mint egy hónap alatt teljesen szobatiszta lett és annyira megszokta, hogy a füvön végzi a dolgát, hogy már máshol nem is hajlandó.

Szóva lszerintem ez kutyafüggő is (nem fajtára értem, hanem a gazdi viselkedése a kutyussal szemben). Pl. ha kutyus rossz helyre pisil, akkor rá kell szólni: "Fújj, nem szégyelled magad? Mit csináltál?" - Utána pedig nem foglalkozni vele 15-20 percen keresztül. Ebből tudni fogja, hogy roszat tett és mindent elkövet majd, hogy boldoggá tegye a gazdit. De megütni nem szabad!

2008. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sűrűn le kell vinni.Ha bepiszkít szidd le és vidd le rögtön.Rögzülni fog benne, hogy lent kell végezni a dolgát.A lényeg, hogy rengetegszer le kell vinni az elején 5-6szor is.

Nekem két kutyám van,az egyik pár nap alatt szobatiszta lett a másik csak több hét alatt.Sok sikert!

2008. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Sok-sok türelem, semmi más! Ne izgulj, gyorsan megtanulja, ha ügyesek vagytok! Ha otthon piszkít, kapjon egy kis ejnye-bejnyét, de az orrát a pisibe dugni és úgy szidni tilos!!! Ha lent sikerül neki mindenképpen dicsérd meg jó alaposan és meglátod pár hét és teljesen szobatiszta lesz!

Sok sikert!

2008. jan. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

az biztos hogy nem fiatal hozzá a kutyus

NEkem az egyik bernáthegyi kiskutyámat amikor eladtam 7 hetesen azonnal elkezdték szobatisztaságra szoktatni, 2-3 hét alatt már az is lett.

Arra kell figyelni hogy általában mikor végzi a dolgát. Mi azt tanácsoltuk az új gazdinak hogy etetés után vigyék ki mert miután ettek kicsinek azután jött mindig a pisi-kaki. Türelem és menni fog. A kutyus azóta már mindig kikéretszkedik... pedig most sem nagyobb 15 hetesnél

2008. jan. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Az én palotapincsim 4 hónaposan lett szobatiszta...mi azt csináltuk,hogy mikr bent a lakásba kakilt vagy pisilt akk gyorsan kitettük az udvarra és utána visszaengedtük és megtanulta...most már ha bent van és ki kell mennie akk leül az ajtóval szembe és nézi az ajtót...mi meg tudjuk,hogy azt azért csinálja,mert ki kell engedni,mert pisilnie kell...sok szerencsét hozzá...és nyugi biztos megfogja tanulni
2009. dec. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Sétáltasd meg naponta többször és nem lesz gond
2010. jan. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!