Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mert nem lehet/nem ajánlott...

Mert nem lehet/nem ajánlott nagytestű szuka kutyát első tüzelés előtt ivartalanítani?!

Figyelt kérdés

Több helyen olvasom, hogy kistestűeket kipakolják 4 hónaposan, de nagytestűt nem kéne 6-8 hónaposan, mert nem fejlődik ki a nemi hormonok nélkül a csontozata, miért kistestű kifejlődik nélküle?? Ha tüzel, azzal megnő az emlőrák kockázata, nem akarom, hogy beteg legyen!

Nem tudom, mit tegyek, minden doki is mást mond!

Cicáim is mindkét lány tüzelés előtt lett ivartalanítva és az egyik pici maradt, akkor az én hibám?? A fiú meg nagy cica lett, pedig ő is 4 hónaposan volt ivartalanítva, nem értem, valaki légyszíves adjon tanácsot, amit észérvekkel, tudománnyal alá tud támasztani!


2023. aug. 19. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

"mert nem fejlődik ki a nemi hormonok nélkül a csontozata, miért kistestű kifejlődik nélküle??"


Igen, mert a kistestűek előbb elérik a felnőtt méretet. A nagytestű kutyák viszont 2, de akár 2,5 éves korukig nőnek, fejlődnek, csontozatilag is.

2023. aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor addig nem is szabad ivartalanítani, 2 és fél éves koráig?? Addig 3-5x is tüzel, nagyon megnő az ivarszervi rákos daganatok kockázata 😟
2023. aug. 19. 10:38
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Mi fél évesen ivartalanítottuk a cicáinkat és a kutyáinkat is. Semmi bajuk nincs, nem lettek kisebbek. Ez genetika, mekkorára nőnek, az ivartalanításnak semmi köze ehhez! A szukák amúgy is kisebbek, mint a kanok.
2023. aug. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Az ugye megvan, hogy a kutya mérete a genetikájától függ, a csontozatának és ízületeinek minősége pedig szintén a genetikától, illetve a táplálás minőségétől és a mozgástól is? A tesztoszteronnak és az ösztrogénnek ehhez nem sok köze van.


Ha csak egy kicsit megállsz és logikusan végig gondolod, már akkor egyértelmű a válasz.

2023. aug. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Mi is gondolkodtunk ezen, hogy mikor lenne jó a nagy testű kutyánknál, szakcikkeket túrtunk, orvosokat kérdeztünk. Az emlőrák kockázata tényleg nagyobb, ha az első tüzelés után ivartalanítod, na meg ugye úgy nem teljesen lehetetlen a vemhesség sem, de a diszplázia, egyes ritkább tumorok, szőrzet és még pár dolog szempontjából tényleg az ivarérés utáni a jobb. Orvosa válogatja, mit tart nagyobb kockázatnak. Angolul itt van egy cikk róla: [link]

4: Ha a nemi hormonoknak nincs köze hozzá, akkor miért van az, hogy a kan kutyák átlagban nagyobbra nőnek? Ráadásul ivarérés után már nem is nagyon nőnek (biztos véletlen egybeesés).

2023. aug. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem várod meg, amíg rendesen kifejlődik, akkor meg attól lehet millióféle másik baja! PL. mozgásszervi problémák garantáltak, de aggódj csak azért, hogy van kb. 0,2% esélye, hogy daganatos lesz....
2023. aug. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kan kutyáknál hallottam ilyet, hogy megáll a fejlődés, ha korán ivartalanítják, szukáknál elvileg ott van vége a növésnek, amint megvan az első tüzelés.

De már tényleg nem tudom, mi az igazság, még orvosok is mind mást mond.

2023. aug. 19. 12:04
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én pont azt hallottam és olvastam, hogy korai ivartalanításnál nincs meg az a nemi hormon löket, ami leállítja a növekedést, így valamivel nagyobbak lesznek.

Szukáknál könnyebb észrevenni, hogy mikor lesz ivarérett, de ettől még mindkét ivarnál hasonlóképpen lesz vége a növekedésnek. Csak a kannál nem tudsz egy konkrét időpontot. Nálunk például korai ivartalanítás párti volt az állatorvos és ha feléjük jártunk, győzködött, hogy ideje lenne már, biztos nem vettem észre, hogy tüzelt stb. Mondtam, hogy ez nem valószínű több okból sem. Egyébként 15 hónaposan tüzelt először. Kannál nehezebb dolgom lett volna.

Tökéletes megoldás nincs, csak ebből vagy abból a szempontból előnyös. Gondolj arra, hogy a becsúszott alomnál mindkettő jobb. 5-ös voltam.

2023. aug. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!