Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel lehetne segíteni, hogy...

Mivel lehetne segíteni, hogy a kölyök kutyám füle álljon?

Figyelt kérdés
Most 16 hetes a belga malinois jellegű szuka kiskutyám. Nem törzskönyves, de szülei/nagyszülei biztosan belga Juhászok voltak. Az egyik füle nagyon szépen áll, a másik viszont elég lógós. Néha, játék/séta közben van hogy szépen áll az is, de inkább lóg. A kiképzőben szóvá tették hogy ezzel kezdjek valamit ha nem szeretnék lógó fülű kutyát. Igen megijesztettek, mert minden tőlem telhetőt megadok neki. Minőségi tápot kap, minőségi kölyök vitaminnal. Sokat rágcsál, eleven, okos kiskutya. Észrevettem a mai nap hogy elkezdett váltani a foga, emiatt is gondoltam hogy normális a lefittyenő füle. Mit tudnék tenni hogy kicsit megerősödjön a másik füle is? Vagy ilyenkor már esélyes hogy nem fog állni?
2023. aug. 20. 18:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Nekem az 5 éves korában örökbe fogadott keverék kutyám egyik füle lógott, mint a labradoré, a másik állt, mint a németjuhászé. 10 éves volt, amikor lábremegésére elkezdte kapni a zöldkagyló port. 1-2 hónapon belül nemcsak újra szaladgált, de mindkét fülét tartotta, mostanra sokan azt hiszik, fajtatiszt németjuhász.

Nem tudom hogy lehetséges, de a porcokat ezek szerint bármely korban fel lehet javítani.

Azután lett egy amstaffom, szép nagy lapát, vágatlan fülekkel, ő kiskorától kapta a GF600-at, neki is mindkát füle feláll, olyan mint egy nyuszi, imádom:D

2023. aug. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Semmit nem tudsz tenni. Ha lógó füle van, akkor az lógni fog, akármit csinálsz. Hogy te emiatt kidobnál egy egészséges és jókedvű ebet, azzal csak a szegénységi bizonyítványodat írod alá. Ne haragudj, de nem gratulálok hozzá!
2023. aug. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Mert akkor mi lesz, ha lóg a füle?
2023. aug. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat! Van itthon tiszta zöldkagyló porom a másik izület problémás kutyám miatt. Akkor adok a kölyöknek is abból. A kölyök vitamin miatt úgy gondoltam nem szükséges plusz kiegészítés, de megpróbáljuk.


Nem tudom kedves másik kommentelő honnan olvastad hogy kidobom a kiskutyát, de szerintem fuss neki a leírásomnak még egyszer. Mindene megvan a kiskutyámnak, semmiféleképpen nem válnék meg tőle. A megijedésem alapja az volt hogy esetleg valami általam okozott hiányosság miatt lehet e ez.

2023. aug. 20. 19:05
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Az én csivavámnak fogváltáskor konyult le a füle. Az állatorvos azt mondta, hogy megfelelő étrend mellett nincs szükség étrenkiegészítőre.
2023. aug. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Zöldkagyló az természetes porcerősítő, túladagolni nem lehet.
2023. aug. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Fogváltáskor előfordul nagyon sok álló fülű kutyánál,hogy lelazul a fül.

Megfelelő étel, némi zöldkagyyló, talán még olyan rágni való, amin dolgoznia kell. Én még akkor is adok marhacupákot , ha kölyköm van, ha nem bicsaklik le a füle. Remekül erősíti a fejen az izmokat.

Rendben lesz.

2023. aug. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

"A kiképzőben szóvá tették hogy ezzel kezdjek valamit ha nem szeretnék lógó fülű kutyát."


Bocs, de miféle suttyóparaszt kiképzőbe jársz te, hogy emiatt képesek beszólni neked? Remélem van benned annyi becsület, hogy többet nem mész oda, én biztos kiosztottam volna a kedves beszólót, hogy mi a frász köze van hozzá, törődjön a saját kutyája fülével.

2023. aug. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kiegészítők, amiket írtak + ragasztással sokat tudsz segíteni


itt egy módszer:

[link]

2023. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
20%
Keverék, szaporított kutyáknál ez nem ritkaság. De ha érdekel a kutya külleme (meg persze egy felelős embert érdekelné az egészsége, habitusa, idegrendszere, stb is), akkor miért nem tenyésztőtől vettél kölyköt?
2023. aug. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!