Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Használtatok már nyugtatómellé...

Használtatok már nyugtatómellényt/stresszoldó mellényt? Működik, nyugodtabb lett tőle a kutyátok?

Figyelt kérdés

Ahogy nézem gyakorlatilag egy szűkebb pulcsi.. mit gondoltok, egy szorongó kutyán segíthet valami? Menhelyi, nagyon sok dolgot le tudott küzdeni, de továbbra is vonyítani kezd, ha egy kis zaj is megzavarja a házban és a szomszédok már morgolódnak egy ideje.

Nem akarta kihozni senki, már 5 éve bent ült szegény, 2 éve nem sikerül erről leszoktatni.

Próbáltam a bébiőrös megoldást, a fokozatos szoktatást csináltuk trénerrel, ugatásgátlót, a halkabb hangzavart alapvetően meghagyni (tv, rádió)..

Addig nincs baj ameddig nem hall zajt, de a folyosón közlekednek a szomszédok, neki az is elég, ha messziről hallja, hogy jött-ment valaki.


Végső esetben beadom napközibe, de a legközelebbi innen egy órára van, munka előtt az egy kicsit húzós lenne, főleg, hogy 6:00-ra járok. A napközi is 7:00 felé nyit.


Valami megoldás kellene szegény lánykámnak, nem tehet róla. Sokat volt bántva.



#stresszoldó #kutyamellény
2023. aug. 28. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Stresszoldas meg mindig a jo oreg futas. Egeszseges kutyaval futni kell jarni. Az en kiegyensulyozott kutyam is idegbeteg lesz,ha nem jarunk futni. Ko a lassu kocogas is csak menjetek .

A trener nem helyettediti a stresszoldo futast.

2023. aug. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem első körben fejezd be a sajnálkozást a múltja miatt, most jó helyen van - már két éve -, nagyon sokszor ez hátráltatja a javulást.


Milyen ugatásgátlót használtatok? Dolgoztam panzióban, aki minden levelet megugatott, kapott egy nyakörvet. Én is csodálkoztam, hogy nem viselte meg annyira a kutyákat, ahogy vártam volna. Sokszor a rezgés is bőven elég és nem úgy kell elképzelni, hogy megcsapod a 220-al a kutyát, ha magadon kipróbálod, érezni fogod, hogy max kicsit kellemetlen, de az igazi ereje a "következetesség" és a gyors reakció.

2023. aug. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Az ilyen nyugimellényt (vagy pl. a nyugicsomót) inkább viharfélős, tűzijátékfélős kutyáknál hallottam alkalmazni. A ti esetetekre inkább egy átgondolt tréning lenne a megoldás. A panzió inkább csak rontana a helyzeten. Esetleg kérhetsz segítséget olyan suliktól, mint a Sci-dog vagy a Kutya Guru.
2023. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Carsar milan is minden nap fut a kutyakkal,utana tamitja….
2023. aug. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az Cesar Millan, és semmit nem fog segíteni egy TV műsor. A dolgok jórésze meg van játszva te buta csatadroid. Ahogy ott van Victoria Stilwell is.
2023. aug. 31. 08:16
 6/9 A kérdező kommentje:

Működhetnek a módszereik, de jelen esetben az én problémám nem a neveletlenség, a kutyám fél, én ezt tudom, de nem találok megoldást. Természetesen van mozgatva, de nem rohanhatok haza a munkahelyemről akárhányszor zajt hall. Ameddig csend van nincs gond.


3, köszönöm, írok nekik a problémámmal. Nálunk az Akelában próbáltak vele foglalkozni, de ezzel nem tudtak mit kezdeni. Tényleg lett mérsékelve, ha ott vagyok sem ugrik mindentől a falra, de ha nem vagyok igen.

Az engedelmesség, a behivás, minden nagyon jól megy.

2023. aug. 31. 08:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Az Akela módszerei nem naprakészek, jobban jársz a másik kettővel. Ismerős kutyás járt az Akelához, érdeklődtem, milyen ott az oktatás, mert én is nézegettem őket, mert nincsenek tőlem messze, de amikor meghallottam, hogy alkalmaznak csörgő palackot, egyből elvetettem. Utcáról mentett kutyám van, aki fél például az ördögpatrontól, vagy ha gyerekek rugdossák a PET palackot, vagy csak valaki leejt valamit, és az nagyot puffan, fene tudja, mit élhetett át, ami miatt ezekre így reagál. Mi a Kutya Guruhoz jártunk, nem bántam meg, a másik ajánlott suli is hasonló, nekik meg vannak online kurzusaik, amikre érdemes ránézned, mindkét csapat naprakész, otthon vannak az etológiában.
2023. aug. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az online sem rossz, ott biztos az "elmélet" részét láthatom a dolognak.

De lesz most 2 hét szabadom megpróbálok addigra szervezni egy rendes sulit, kipróbáljuk a Kutya Gurut. Személyesen mégis jobb, ha már tudom mit kell vele csinálni/el tudok indulni vele csak mérsékelhetem ennél is jobban.


Ilyen online dolgokra végülis ráérek munka után is, ha olyasmi mint amire gondolok :D

2023. aug. 31. 08:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Nézz rá, aztán meglátod. Mindkét suli vállal egyéni képzést is. A csoportos órák gyorsan betelnek. :-) De ez egyéni probléma mindenképp. Még nem vettem részt az online kurzusokon, de érdekesek a témák, úgyhogy nekem is tervben van több is.
2023. aug. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!