Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legviccesebb trükk,...

Melyik a legviccesebb trükk, amit a kutyádnak megtanítottál?

Figyelt kérdés

A barátom 2 nap múlva jön haza egy hónap távollét után, és szeretnék valami vicces trükköt megtanítani addig a kutyánknak.

Tudom, már kevés az idő, de nagyon tanulékony kutya! :P


Mit ajánlotok?


(Ha a hazaérkezéssel kapcsolatos, még jobb.)



2023. aug. 28. 23:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem én tanítottam, csak egy ismerős mesélte, hogy ismert ilyen kutyát:

a gazdi a hüvelyk és mutató ujjával pisztolyt imitált, "ráfogta" a kutyusra, lövésszerű "tsss" hangot adott, erre a kutya az oldalára dőlt és úgy maradt :)

Én biztos jót nevetnék egy ilyenen, annyira értemetlen "tudás", de legalább nem tucat (legalábbis az én környezetemben). :)

2023. aug. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
A legcukibb trükk amit valaha láttam a kukucs. Terpeszben állsz a kutya előtted. Mikor kimondod, hogy kukucs a kutyus megkerül és leül a két lábad közé majd felnéz rád, mintha tényleg az mondaná kukucs.
2023. aug. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

A "bumm" nálunk is nagyon népszerű ha produkciózni kell, de két nap alatt nem hiszem, hogy sikerül rendesen megtanítani. Az én kutyám is nagyon tanulékony, de mire sikerült elérni, hogy hirtelen dobja hanyatt magát, az több hét gyakorlásba telt.


Amik viszonylag egyszerűbbek, mégis jópofák:

"kukucs": terpeszbe állsz, a kutya hátulról a két lábad közé áll és onnan néz fel rád

"lábszlalom": miközben sétálsz, a kutya szlalomozik a lábad között

"szégyelld magad": egyik mancsát ráteszi az orrára

"ugorj a karomba": megpaskolod a combod, erre ő felugrik az öledbe (nyilván csak ha 30 kg alatti az eb)

"tolat": hátrafelé araszol (alapból vicces ahogy tipeg hátrafelé, de az enyém egyszerűen képtelen egyenesen tolatni, mindig elkanyarodik valamelyik irányba, amitől még nevetségesebbé válik ez a trükk)

"integet": nem hiszem, hogy ez magyarázni kell (ha pacsizni tud, akkor ezt nagyon könnyű lesz megtanítani)

"piti": ülő helyzetben felemeli a mellső lábait, de a fenekét a földön tartja

"puszi": odaérinti az orrát az arcodhoz


Persze vannak nehezebbek is, de két nap az nagyon kevés idő, nem hiszem, hogy egy "takarózz be", "biceg", "hozz egy sört", "tárgyak megkülönböztetése" ennyi idő alatt megtanítható.

Amúgy a 101 kutyatrükk című könyvet nagyon tudom ajánlani (netről le tudod szedni). Abban le is van írva, hogy az egyes trükköket milyen módszerrel érdemes tanítani.

2023. aug. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

A kukucs szerintem is jó, viszonylag könnyű és ha ráérez a kutyus, mindig fel fogja ajánlani, ami rendkívül bájos is lehet, de talán kevésbé idegesítő. Két kutyámnak tanítottam meg annyira, hogy csupán szóra is csinálták és akkor is elővették, ha a figyelmemet akarták, pl a réten hosszan beszélgettem valakivel, akkor befúrták magukat a lábam közé, hogy kicsit velük is foglalkozzak :)


A legvicessebb trükkünk egyébként az, hogy tolatva megkerül engem a kutya, mert gyorsan csinálja, ezért nagyon látványos és iszonyú vicces a mozgáskultura, amit bemutat közben, mert nem lépked, mint más kutyák, hanem a mellső és a hátsó lábait valahogy együtt mozgatja és ülő-félig ülő pozícióban van végig.

2023. aug. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Csinálj egy kis táblát. Írd rá, hogy boldogok vagyunk, hogy ismét itt vagy, vagy ilyesmit. Tanítsd meg a kutyádnak, hogy amikor belép az ajtón, üljön az ajtó előtt, szájában a táblával. De egy zsinórral is tarthatja a kutya a táblát, ha az könnyebb neki.
2023. aug. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Mennyi idős a kutya?
2023. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

2.


A bumm-ot tudja, a kukucs-ot is

2023. aug. 29. 15:48
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Orr. Ha ezt mondom a kutyámnak, akkor leül elém és fölfelé tartja az orrát. Az ég felé. Én meg megnyomom neki. Francia buldogom van. Ezt az első naptól kezdve csináltam neki, mert szinte " nincs orra ". Már magától jön , leül s várja az " orrot". Utána mindig dicséret és simi a jutalom.
2023. aug. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Fontos lenne tudni a kutya életkorát, mert vannak trükkök, amiket bizonyos kor alatt nem szabad tanítani, mert árt a testi fejlődésüknek.
2023. aug. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
2 eves, ld.fent
2023. aug. 29. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!