Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen trükköket tanítsak...

Milyen trükköket tanítsak kiskutyának (négy hónapos)?

Figyelt kérdés

Valahol hallottam, hogy egy éves kor alatt nem szabad ugrálós feladatokat csinálni velük, mert nem jó az izületeiknek (habár ő így is ugrál meg futkorászik eleget XDD).


Eddig az ül, a fekszik, a gyere és a pacsi megy, meg persze a nevét is tudja. Most azt gyakoroljuk, hogy a boop-ra a kezemhez érintse az orrát, nagyjából az is megy. A maradjot is elkezdtük régebben, de nem nagyon tetszett neki az egy helyben maradás, szóval majd pár hónap múlva visszatérünk rá. Egyébként nagyjából érti mi a marad lényege, ha bemegyek egy másik udvarba és mondom neki, hogy maradjon a sajátjában, akkor megérti és ott megvárja amíg visszamegyek.


Miket taníthatok neki még? A forogra gondoltam még, az lesz a következő.


Egyébként nagyon okos, a nevét és az ült egy nap alatt megtanulta, a fekszik kb 2 hét volt, szerintem azért, mert mindenki mondogatta neki, és nem tudta mihez kötni. A pacsi kb 7 perc volt (ketté szedve), a boop-ot is nagyjából annyi ideje tanuljuk. A gyerét nem is tanítottam neki külön, csak egyszerűen megtanulta.



2022. aug. 28. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyakörvhöz/hámhoz/pórázhoz szoktatás, séta alapjai, láb melleti séta, ne húzzon. Ezek elég hasznosak. :-)
2022. aug. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket is szoktuk, főleg séták előtt, csak elfelejtettem odaírni 😅


Amúgy az első sétánkon egész szépen teljesíett, csak a vissza uton húzott mert közben találkoztunk egy másik kutyussal. Ezen kívül össze-vissza szaglászott, de az normális, ugye új terep meg minden.


De köszi a választ! :D

2022. aug. 28. 23:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Szuper. :) Én elsősorban olyan "trükköket" tanítanék neki, ami a mindennapi élet része lehet, mert azokat a legegyszerűbb folyamatosan "tanítani" neki. Behívás nagyon fontos, tehát, hogy menjen oda hozzád arra, hogy "gyere". Kapuszabály szintén fontos (ha kertes házban laktok akkor életmentő, de egyébként is hasznos, hogy ha ki/be mentek valahonnan/valahová, akkor természetes legyen a kutyának, hogy csak akkor mehet, ha engeded, nem ronthat ki/be az ajtón), állj, alapállás (ilyenkor a lábad mellett szorosan ül), lábhoz: alapállásba érkezik melléd, helyedre, ereszt, nem/hagyd. Kevésbé hasznos, de látványos a "hozdd" (meg lehet neki tanítani pl., hogy séta előtt hozza a nyakörvet, pórázt). Marad is jó, úgy próbáld, hogy fektetésben hagyod, lassan, lépésről-lépésre növelve a távolságot, fekvésben könnyebben maradnak egy helyben. Mentett, 4 év körüli kutyánknak 1 év alatt kb. ezeket tanítottuk meg, illetve kutyasuliba jártunk és ott tanították meg, hogyan tanítsuk meg. Illetve mivel mi panelban lakunk azt is megtanítottuk neki, hogy séta után leül az ajtónál, pacsit ad, hogy megtörölhessük az első mancsait, majd lefekszik és oldalra kinyújtja a hátsó lábait, hogy azokat is le tudjuk törölni. :) Kutyaovi-suli hasznos egyébként, én nagyon ajánlom, szocializáció miatt is. :)
2022. aug. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor ezek lesznek a következők :D A kapun egyébként nem szokott kimenni ha éppen nyitjuk, szerintem fél az autóktól. Ha eldobunk valamit mindig visszahozza, csak nem ereszti el, azzal is kötélhúzást akar játszani, pedig van három rongya XDD


Kinti kutyus, egyrészt mert hatalmas lesz (az apja nagyobb két lábon, az anyja meg kb akkora mint én a 170 centimmel) másrészt mert a ház nem valami nagy, de az udvar igen. Persze kicsiként még bent aludt, de már kiszokott. És szilveszterkor is bevisszük majd nyilván.


Kutatásul tervben van, és az egyik barátommal is lebeszéltünk már egy kutyas talit :DD

2022. aug. 29. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!