Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám leszoktatni a 14...

Hogy tudnám leszoktatni a 14 hetes kiskutyámat a harapdálásról?

Figyelt kérdés

Van nálunk egy 14 hetes szuka keverék (németjuhász, újfulklandi) kiskutya.

Nagyon szeretjük, nagyon játékos, nem agresszív, azonban ha izgatott, akkor játékból előszeretettel kap oda a kezünkhöz. Kb 10 hetesen került hozzánk, azóta folyamatosan próbáljuk leszoktatni erről. Próbáltuk úgy, hogy hangosan jeleztük sírva, hogy fáj, arrébb mentünk, vagy bementünk egy percre és aztán kijöttünk. Ez egyáltalán nem működött, egyáltalán nem hatotta meg, pedig sokszor próbáltuk. Aztán próbáltuk, hogy erélyesen hangosan leszidjuk, ez valamennyire meglepte, de ez sem hozta meg a várt sikert.

Nem tud valaki erre mondani egy jó módszert? Még most fogjuk elkezdeni kutyaoviba járatni, csak mivel eléggé nagy kutyának ígérkezik, nagyon nem szeretném, ha harapdálós lenne.



2023. aug. 29. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármivel is próbálkoztok, az nem azt jelenti, hogy azonnal megérti. Türelemmel, kitartással lehet megtanítani. Remélhetőleg az óvodában segítenek, hogyan szoktasd le róla.

A kutyakölykök harapnak, a szájukba vesznek mindent. Így ismerkednek a világgal.

2023. aug. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
59%
harapd meg
2023. aug. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
65%

Nekem staffordom van 3 éves ha játszunk mai napig finoman harapdal

A kutyák így játszanak

Vagy ha sétálok mellette és figyelemre vágyik is akk is ici picit oda kap

Játék az egész semmi több

2023. aug. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Gondolod megijed a kutya attól, ha rászólsz meg vinnyogtok... Jézusom...

Mikor erősen harap, olyankor kell közepes erővel a fejére ütni! Akkor megérti, hogy rossz, amit csinál és ezért büntetést kap!

Haveromnak is kommondorja volt és így szoktatta rá, hogy felnőttként de harapjon erőset! Nekünk is volt kutyánk jó pár, de soha egyik sem kapott oda soha!

Mi a fenének kellett nektek egy nagytestű kutya, ha már kölyökként felülkerekedik rajtatok...? Mi lesz veletek később, mikor már medvenagyságú lesz...? Bizony, felnőttként is vad lesz, mihez fogtok vele kezdeni...?

Akkorra már rettegésben fog tartani titeket, mert nem tudtátok megnevelni...

2023. aug. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában ha megfelelő a kapcsolat a gazdával és kellően le van fárasztva naponta a kutya (magyarán nincs benne egy csomó felgyülemlett stressz), magától is le fog szokni róla a fogváltás végére. Kölyök, így játszik, így ismerkedik a világgal.


Ettől még persze nem hagyhatod rá. Viszont a legrosszabb, hogy kapkodsz a módszerek közt. Néha nem veszel róa tudomást, néha csak itt hagyod, néha tiltogatod, talán olyan is volt, hogy odaütöttél rá. Tehát teljesen következetlenül kezeled ezt. Egy módszert használj és azt csináld jól, következetesen. Ha pedig abba hagyta a harapást, mutasd meg, hogy ott a játéka, amit lehet cincálnia.

2023. aug. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szeretem mikor ilyen önjelölt megmondó emberrel találkozok.

Szóval…a vinnyogás sírást nem azért tesszük, hogy megijedjen, hanem azért, mert a kiskutyák az alomban így adják tudtul a másiknak, ha túlzásba estek. Így tanulják meg legtöbb esetben ezt. Tudom, mert nekem volt már egy nagy németjuhászom, akinél ez nagyon bevált, ezért is próbáltuk ennél a kutyánál is. Ugyanígy a hangos erélyes hangnem is tud hatni.

A fejre koppintást próbáltam, de hamar el is vetettem, mert arra csak jobban bepörög, jobban harapdál. A fizikai fenyítés erre egyáltalán nem alkalmas. (Legalábbis nálunk)

Azt speciel nem értem miből következtetted, hogy felül kerekedik rajtunk, mert csak arra vonatkozott a kérdésem, hogy erről az izgatottabb harapdálásból hogy tudunk kijönni, mert élesednek a fogai. A nagy kutya meg azért kellett, mert egy mocsok nagy kertem van, ahova volt már, hogy betörtek, viszont szeretnénk gyereket, aminek nem örülnék, ha neki menne…

Remélem minden kérdésedre kielégítő választ sikerült adnom. :)

A többieknek meg köszönöm a választ! Próbálgatjuk ezeket továbbra is, aztán meglátjuk mi lesz.

2023. aug. 29. 10:20
 7/7 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk is harapdált kölyökkorában, német juhász. Nem kell ráütni, felesleges, azt nem is érti. Mi hangos határozott NEM paranccsal ilyenkor elhúztuk tőle a kezünket, és a szájába adtunk helyette valamilyen játékot. Lényeges a következetesség, tehát hogy ezt enyhébb harapási kísérletnél is már alkalmazni kell, nem csak akkor, amikor már fájdalmat okoz. Tehát azt kell neki ezzel a módszerrel megtanítani, hogy egyáltalán nem veheti a szájába a kezünket. Nem vagyunk az alomtestvérei, akiket lehet harapdálni. Ha mégis kézre megy, akkor a NEM parancs után egyszerűen el kell fordulni tőle, és otthagyni. Eltart egy ideig, amíg megtanulja, de a mi kutyánk megtanulta. Aki a családban hagyta magát harapdálni, azt olykor még ma is harapdálja, a többieket viszont nem.
2023. aug. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!