Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vonjam magamra a figyelmét?

Hogy vonjam magamra a figyelmét?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos németjuhász kanom. Ismeri a vezényszavakat, és meg is csinálja, de pár pillanat után másra kezd el figyelni, elkezd labdát kergetni meg ilyenek és hiába szólok csak futkos még a jutalom falatra se figyel. Hogy szoktassam rá hogy figyeljen arra amit mondok?
2010. okt. 16. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Mg kell neki tanitani,hogy TE vagy a falkavezér,és az van amit TE mondasz... Nyilván még nem tekint falkavezírnek,ezért futkos el,de kitartó következetes neveléssel ez változhat!
2010. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha falkavezérnek tart figyelni fog?
2010. okt. 16. 16:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Ugyanmár , a figyelemnek mi köze a falkavezérséghez ?! Nem lehet mindent a falkavezérséggel magyarázni....

Az én kutyám sem figyel rám sokszor , ettől még én vagyok a falkavezér és megcsinálja a parancsot.Gyakorolj vele koncentrációs feladatot jutfalattal vagy labdával.Ha jutfalatta csinálod , mondjuk pénteken ne kapjon kaját és szombat délelőtt gyakorolj vele.Állj be vele szembe , és mikor rádnéz jöhet a jutalomfalat/labda.Azt hogy rádnézzen neked kell valahogy elérned , nálam pl azvált be ha ráfújtam.

Igazából ezt így nehéz neten keresztül leírni meg tanácsot adni így hogy nem látjuk a dolgot , de próbáld meg hátha.Jó ha először ingerszegény környezetben csinálod (kert), és vedd pórázra hogy ne szaladgáljon el közben.

2010. okt. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak egyszerűen azért nem figyel néha, mert még csak 10 hónapos. Amúgy is, nem rég kezdett el kamaszodni, szóval érthető ez a viselkedés.


Erélyesen szólj rá, akkor majd figyel.

2010. okt. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha kergeti a labdát, akkor motiváld labdával. Vedd pórázra, figyel-labda. Amugy meg ne türelmetlenkedj, még csak 10 hónapos:)))
2010. okt. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
okok.XD Nemaz csak idegesítő h fél órája lököm neki a rizsát és nem is figyel.XD Rossz tanár lennék......:P
2010. okt. 17. 19:26
 7/8 anonim ***** válasza:
hát akkor ne csodálkozz hogy mással kezd foglalkozni ha fél órája lököd neki a rizsát! egy kölyök kutya 5-10percig képes rendesn odafigyelni,utána jön az amit leirtál. nem szabad ennyit terhelni.
2010. okt. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem szó szerint fél óra! Csak az h mondom neki h mit csináljon, pl.: ül! és akk nem is figyel.xd
2010. nov. 8. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!