Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire probléma, ha egy...

Mennyire probléma, ha egy felnőtt nagytestű kutya napi 1x eszik? Úgy halottam gyomorcsavarodás miatt jobb lenne napi 2x

Figyelt kérdés
Kuvasz szuka, de sosem akar reggel enni, akárhogyan próbálom rávenni. Brit Care Large breed tápot eszik kis adag Rocco konzervvel keverve (amolyan feltétként kapja, a táp van többségben). Evés után mindig elküldöm pihenni, nincs mozgás 1-2 óráig. Ilyenkor alszik, kaja előtt mozgatom le. Így kaphat gyomorcsavarodást a napi egyszeri etetés miatt?

2023. aug. 30. 18:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
16%
Az igenytlenen szemetbol egy kutya se eszik szovesen. Ha viszont foznel neki a sajatoddal egyutt,akkor azt megenne szivesen.
2023. aug. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%

Nem attól kap gyomorcsavart, hogy egyszer eteted, hanem attól, hogy utána ugrál. Sajnos fájdalmas veszteség árán tanultam meg a jelenség létezését. Dobink kint játszott a fiammal evés után, még egyszerre is ebédeltek mindig..

Rosszul lett, orvost hívtunk, túl késő volt. Azóta van egy Weimari vizsink és egy Staffink, ugyan úgy egyszer esznek, de mozgatás után.

2023. aug. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én meg 3* etetem, velem reggelizik, ebédel és vacsizik, csak ő a saját kajáját eszi meg én is az enyémet.

Kis tálja van, egy marék ételt kap egyszerre, mindig séta és játék után.

Mentett blöki.

2023. aug. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mi mindig egyszer etettük a nagytestű kutyáinkat is, egyszer nem volt bélcsavarodás.

Kb. a nap utolsó dolga az etetés, miután sétáltunk, játszottunk. Utána alvás.

Szerintem is arra kell figyelni, hogy ne rohangáljon teli hassal.

2023. aug. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
62%

# 12. "Nem attól kap gyomorcsavart, hogy egyszer eteted, hanem attól, hogy utána ugrál."


Sajnos ez sem szabály. Az én előző német juhászom már 14 éves volt, alig bírt járni, csak feküdt, mégis megfordult a gyomra :-(

2023. aug. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!