Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire probléma, ha egy...

Mennyire probléma, ha egy felnőtt nagytestű kutya napi 1x eszik? Úgy halottam gyomorcsavarodás miatt jobb lenne napi 2x

Figyelt kérdés
Kuvasz szuka, de sosem akar reggel enni, akárhogyan próbálom rávenni. Brit Care Large breed tápot eszik kis adag Rocco konzervvel keverve (amolyan feltétként kapja, a táp van többségben). Evés után mindig elküldöm pihenni, nincs mozgás 1-2 óráig. Ilyenkor alszik, kaja előtt mozgatom le. Így kaphat gyomorcsavarodást a napi egyszeri etetés miatt?

2023. aug. 30. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Napi 1 etetéssel? Igen. Ha reggel nem akar enni, etesd napközben és este... Én sem reggelizem soha, de azért találok időt napi két étkezésre.
2023. aug. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Napközben dolgozom. Délután 5re érek haza, utána séta és játék a kertben, 7-8 óra között kap vacsorát, attól függően milyen hosszúra sikerült a séta
2023. aug. 30. 18:37
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Egy-két próbát tehetsz azzal, hogy kinnhagyod neki a reggelijét, és megnézed, mennyi fogy napközben. Puli előtt pl. egy egész zsák tápot kinn hagyhatsz, és nem fog többet enni, mint amennyi szükséges. Kuvaszt nem tudom, van-e ilyen öntudatos, hogy képtelen az elhízásra.
2023. aug. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Rámbíztak egy németjuhászt egy hónapra.

A tulaj azt kérte, hogy naponta egyszer adjak neki két tálba, beosztja magának. Így is volt.

2023. aug. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok nagytestűt etetnek napi egyszer, és nem kapnak gyomorcsavart.

Egyszer egy továbbképzésen egy állatorvos azt ajánlotta, ne teljesen szárazon adjuk a tápot, mert akkor a kutya utána iszik vizet és a gyomorban lévő összes táp akkor duzzad meg.

Inkább tegyünk rá langyos vizet, kb annyit, hogy a táp alatt látszódjon. A doki szerint ilyenkor általában a kutyák nagy része lefetyel először a vízből, így már lesz folyadék a gyomrában, mire belekerül a táp. Plusz a száraz táp felülete is kissé meglazul.

2023. aug. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
#5 Miért kéne külön vizet önteni a táphoz? Evés után a kutya szomjas, víz meg gondolom MINDIG van előtte!
2023. aug. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben kétszer etetném. A szomszédunk komondora egyszer kapott naponta, és megfordult a gyomra.

Kétfelé osztanám a napi adagját, és csak a felét kapná meg este. Akkor valszer éhes lesz reggelre és megenné a másik felét.

Én kétszer etetem a német juhászomat, igaz, hogy nem száraz táppal, én főzök neki. Mindig tisztára nyalja a tálat.

2023. aug. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
#7 Ez egy jó ötlet! Éhes kutya eszik. A rendszertől lesz gyomorcsavarodása, ragadozó állat, 1-2-3 napot simán kibír vízen. Ha valami (egyébként megfelelően tápláló) táp nem tetszik neki? Sz*r ügy. Majd ha elég éhes lesz, megeszi, és utána jó lesz. Ez eddig a legjobb válasz.
2023. aug. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam, hogy a kérdező éheztesse a kutyáját, csak azt, hogy kétfelé osztva a napi adagját, kétszer etesse, reggel és este. Ha nem eszik reggel, este akkor is csak a napi adag felét adja neki. Ha az kevés neki, akkor majd reggel meg fogja enni a kaja másik felét, a reggeli adagot is.
2023. aug. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#9 Félreértesz, azt párhuzamként, de nem a kérdezőnek hoztam, alátámasztva, hogy hasonló, de enyhébb elvek mentén tök jó dolgot javasoltál.
2023. aug. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!