Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 éves kutyát,ha soha nem...

14 éves kutyát,ha soha nem volt bódítva,nem veszélyes bódítani karomvágáshoz?

Figyelt kérdés

Mindig én vágtam neki. De már nem szalad annyit,és úgy megkeményedett a karma,hogy a fém karomvágóval sem tudom levágni neki. Eddig minden évben azzal vágtam. Hátul dupla farkaskarma van,az is rendben volt tartva eddig. Nem műttettem le,nem volt semmi baj.

Éberen tuti nem vágja le neki se a kutyakozmetikus,se a doki. Csak nekem hagy mindent. Közepes testű kan. Kicsit domináns, morgolódós. Öreguras 😀.

Csak féltem a szívét. Meg a stressztől is.


2023. aug. 31. 10:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Mostmár egész nap szinte alszik. Szerintem nincs sok hátra neki... 😞

Hogy lehetne leghumánusabban levágni neki? Az összes karma hosszú.

2023. aug. 31. 10:21
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

Ez szimplán egy megöregedett neveletlen kutya. Úgyis lesz következő, szóval legközelebb szociálizáld jobban. Az ő baja elsősorban, ha nem szoktatod ahhoz, hogy rendszerint orvos és szükség szerint kozmetikus kezeli.


Hagyd a karomvágót, vegyél csiszolót. De gondolom a zajhoz sincs szokva, szóval marad az, hogy bódítod. Ha napjai vannak hátra akkor is megérdemli, hogy ne elhanyagolt körmökkel tegyétek a sírba (igen, halála után is nő egy darabig.ez akkor is a minimum végtisztesség)

Az idős állatok sokat alszanak, nem feltétlenül haldoklik még. Annak több jele van. Elutasíthatja az ételt is például.

2023. aug. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

De,jólnevelt. Ül,fekszik, helyben marad,zebránál leül, teljesen szocializált, behívható. Teljesen csendben sétál kertes házas övezetben is. Csak egygazdás. Ő nem beteges,csak oltásra hordom. De nem szereti,ha idegen hozzápiszkál. 12 éves koráig kutyakozmetikus ápolta. De ő abbahagyta. A másikat meg nem fogadta el a kutyám. Nem volt neki szimpi,hogy a csaj fél tőle. Szóval azóta én fürdetem. Hetente ápolva van a szőre, a karomvágáshoz is egy szóra az oldalára fekszik.


Nem hiszem,hogy neveletlen lenne. Bár minden kutya tudna ennyit..

2023. aug. 31. 10:46
 4/15 A kérdező kommentje:
Én tanítottam,nekem így tökéletesen megfelelt a kutya. Mindent tud,amit tudnia kell ahhoz,hogy egy kisvárosban megéljen.
2023. aug. 31. 10:47
 5/15 A kérdező kommentje:

Az,hogy zajhoz nincs szokva,honnan gondolod? Nem egy elhanyagolt kutyáról van szó... Rendszeresen sétálunk vele,mondom,nagyon ügyes. Imádják a gyerekek,a kiskutyákat nagyon szereti (bichon,yorkie). De mindenkivel elvan. Nagyon-nagyon sokat foglalkoztam vele.


Az meg,hogy van,amit nem szeret. Hát istenem. Én se szeretek mindent. Nem zombit neveltem,hanem kutyát.

2023. aug. 31. 10:50
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem jól látod, veszélyes neki a bódítás. Karomcsiszolóval megpróbálkozhatsz. Vagy fém reszelő. Kicsit hosszadalmas, de ha máshogy nem megy, én ezért nem bódíttatnám. Normális, gondos orvos szerintem nem is vállalná előzetes kivizsgálások nélkül, mert bármilyen lappangó baja lehet, ergo bármi történhet. Plusz ha te nem bírod a karomvágóval levágni, az orvosnak sem biztos, hogy van erősebb karomvágója.
2023. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
*sétálTunk...ma már 5 perc szabad futás után jön,hogy tegyem vissza a pórázt rá...
2023. aug. 31. 10:51
 8/15 Hovarju ***** válasza:
86%

Az én 14 éves közepes testű kutyámnak is az állatorvos vágja a körmeit.


Jó kemény körmei vannak, néha Ő is alig bírja levágni. Nálunk az segített kicsit, hogy a karomvágás előtt megfürdettem és egy kicsit felpuhult a körme, amíg állt a vízben.

Nem nagyon örül a karomvágásnak, de nem agresszív, csak egyre nehezebben viseli és menekülne.


Ha úgy gondolod, tegyél rá szájkosarat arra az időre.


(olyan is volt, hogy teljesen bepánikolt, és már kezdett liluni a nyelve. Akkor elengedtük amíg megnyugodott, és utána folytattuk. Igaz ez nem karomvágás miatt volt, hanem a begyulladt fülét kellett kipucolni)

2023. aug. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Kezi koromreszelovel csinald. Jatszz vele reszrlovel utsna hagxmi fogja. Enyem is a karomat le tudja harapni egy szsjzarassal,ha akarja.

Jatszu k odateszem elveszem es utsna hsgyja.

2023. aug. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9! 80 éves koromig reszelhetném kézi körömreszelővel...na mindegy,kipróbálom majd. Kíváncsi leszek. Vagy veszek egy kis elektromost.
2023. aug. 31. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!