Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet víz nélkül...

Hogyan lehet víz nélkül tisztítani a kutya szőrét?

Figyelt kérdés
Műtötték a kutyát, varratszedésig nem érheti víz a hasát, így a rendes fürdetés kilőve. Viszont össze van ragadva a szőre a műtét alatt kifolyt pisitől, nyáltól, vértől és egyrészt büdös, másrészt ő is próbálja kibontogatni az összeragadt szőrt. Nedves ronggyal áttöröltem már a bundáját, de szinte semmit sem ért. Sampont meg ilyen módszerrel nem merek rátenni.
2010. okt. 16. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Fésüld meg, akkor kibontódik és utána törölgesd. Vagy használj kutyáknak való szárazsampont.

De amúgy miért műtötték? Az én kutyám ivartalanították, akkor kellett felvágni a hasát de egy porszem sem volt rajta utána nem hogy csomós lett volna az egész szőre.. Milyen orovs ez?

2010. okt. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A kefe már kevés, csak tépi, de nem bontja, már többször próbáltam.

Ivartalanították, de az egyik here a nem szállt le, úgyhogy hasat is nyitottak. Yorkie és hosszú a szőre az oldalán (5 cm kb). A ki nem esett tejfogait is kihúzták, így órákig ömlött a nyál a szájából. Amikor kihozták, összepisilte magát, megpróbált felállni és közben tocsogott benne.

2010. okt. 16. 20:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerencsétlen kiskutya.:(

Figyelj, kamillás vizel finoman törölgesd át, az azért feloldja a rátapadt trutyit, és van pici gyullaáscsökkentő, fertőtlenitő hatása is.

Mielőbbi gyógyulást kivánok neki.

2010. okt. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos muszáj volt mindkét műtét, de a szagát leszámítva teljesen jól van mióta kiment belőle az altató. Addig szegény oda csurrantott, ahol épp megállt, még nem volt tiszta agyilag. 24 órával a műtét után már vadul kergette a labdát és harcolt a kezemmel.

A kamillás ötletet köszönöm, ki fogom próbálni!

2010. okt. 17. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!