Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell a kutya fülét...

Hogyan kell a kutya fülét tisztítani? Van olyan h fültisztító folyadék? A spánielem füle is és a német juhászé is nagyon koszos, homokos. Valami hatékony és jó rá? Kimosni tudom h nem szabad, de akkor mivel lehet?

Figyelt kérdés
De a babaolajat ne írjátok, mert az sztem nagy hülyeség, mert az nem arra való
2010. ápr. 26. 21:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet venni fültisztító folyadékokat. Írja rajtuk, hogy hogy kell őket használni.
2010. ápr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
mi étolajos fültisztítóval szoktuk, csak a külső fület, nem nyúlkálunk bele ( és igen a sajátomat is azzal takarítom)
2010. ápr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem kb fél éve mondta az állatorvos, hogy vattával kell. De hozzáteszem a macskámmal voltam nála, de sztem ugyanaz mind2nél :D
2010. ápr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

igen van fültisztitó folyadék, ami azért is jó, mert a felesleg elpárolog a füléből, azaz nem gyullad be

(az étolaj simán belemegy és hogy jön ki szegény kutya füléből??)

amúgy az egyik kutyámnak nem is kell tisztitani a fülét, öntisztitó neki :D

2010. ápr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
étolajas fültisztító, nem belelocsolni (kb egy csepp), csak a lógó részt, szigorúan nem bele - évente kb 2szer kell neki---
2010. ápr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
ja egyébként nekünk is csak az egyik blöki füle tisztítandó a másiknak nem kell, mert tiszta mindig
2010. ápr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
16%
Én mostam már sok kutyámnak a fülét vízzel,mi baja lehet tőle? :S:S:S
2010. ápr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A fültisztító folyadék annyiból jó, hogy bele kell cseppenteni úgy, hogy lecsurogjon mélyebbre a folyadék. Utána a fültövet jól meg kell nyomogatni, aztán gyorsan ellépni, mert a kutya meg fogja rázni a fejét. Ettől a külső fülbe kerül a kosz, ahonnan enyhén nedves vattával ki lehet törölni.Ez a folyadék dezodorál is, tehát később ül meg a por a fülben.

Ha víz kerül a belső fülbe, gyulladás lesz a következménye.

2010. ápr. 27. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Spánielnek szokták felkötni a fülét, hogy szellőzzön egy kicsit. A legegyszerűbb elvágott nylon harisnyával, az nem vágja, szorítja. A legideálisabb evéskor csinálni.
2010. ápr. 27. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezzel a fültisztítós dologgal, hogy ugyanúgy nem értenek egyet a témában még a szakemberek sem, mint abban, hogy a kutya kaphat-e csontot, stb.

Eddig a következő variációkat hallottam:

- Semmivel, csak felborítjuk vele az egyensúlyt

- Babaolajjal

- Kutyasamponnal

- Fültisztító folyadékkal


Mivel a legtöbb embertől az "a" verziót hallottuk, ahhoz próbáltunk ragaszkodni, míg a kutyánk fülgyulladást nem kapott a kosztól (hosszúszőrű német juhászkutya). A doki nem csak a kuytánk fülét mosta meg, hanem a mi fejünket is ☺ és azóta pucoljuk a fülét fültisztító folyadékkal.

2010. ápr. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!