Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munka mellett lehetséges...

Munka mellett lehetséges felnevelni egy kölyköt?

Figyelt kérdés

Dolgozom igaz a közelben, igaz csak 6 órában, de nem vagyok benne biztos hogy ennyit magára lehet hagyni?

Bár azt se értem mások hogy csinálják, hiszen dolgozni muszáj.


Vagy megoldás lenne egy idősebb már kb 6 hónapus kutyus befogadása? Csak attól félek vele még több problémám lenne.

Ezenkívül a lehetőségek adottak, munkán kívül nem járok bulizni nyaralni sehová, tényleg az egyetlen aspektusa az életemnek a munkám amiben nélkülöznöm kellene a kutyát.



2023. szept. 4. 13:59
 1/10 anonim válasza:
92%

Hát figyelj az biztos hogy szabadidődben sokat kell foglalkozz majd a nevelésével mert amíg nem vagy otthon bármit szétrághat unalmában, cipő ruhák stb.

De ez fajtától is függ.


Ha nem volt még kutyád az elején biztos jár majd bosszúsággal, lehet megbánod de lehet nem. Azt te döntöd el hogy vállalod e ezeket.


Es szerintem azt a 6 orát meg míg haza mész biztos ki fogja bírni. Nincs olyan kutya aki sose lenne magára hagyva pár órácskát.

2023. szept. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Az emberek 90%-a munka és/vagy iskola mellett nevel kölyökkutyát. 6 órát bőven ki kell bírnia egyedül. Az elején biztos lesznek bajok, bepiszkít, rosszalkodik, szétrág valamit stb. mikor magára hagyod, de ez úgymond "csomagban" van a kutyaneveléssel. Az se jó, ha folyamatosan mellette vagy, mert ezzel egy szeparációs szorongásos kutyát teremtesz.

Időzítsd úgy, hogy egy hétvége előtt hozod el és/vagy vegyél ki szabit, hogy az első pár napot teljesen vele foglalkozva töltsd. Ezalatt folyamatosan szoktasd rá az egyedül létre. Először hagyd magára félórára, majd egy egészre és így tovább. Egy szobakennelt érdemes lehet beszerezni.

Munka után meg foglalkozz vele rengeteget. Kicsiként olyan az agyuk, mint egy szivacs, ebben az időszakban a legegyszerűbb tanítani és megnevelni őket. A fajtáknak pedig nagyon nézz utána, mielőtt elhatározod magad.

2023. szept. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Kutyától függ, de aligha lenne egyszerűbb, ha idősebb kutyát hozol. 2 évesen hoztuk el a kutyánkat, közepes testű. Nagy gyerek volt. Nem különbözött egy kiskutyától, meg is jegyeztük, hogy ennyi erővel kölyköt is hozhattunk volna, mert azt gondoltuk, nagyobb kutyával valamicskét egyszerűbb lesz. Hát a nagy lófaxt. Mindent szét akart szedni, megrágni, kukázott, bepisilt, bekakilt. Tonna jutalomfalatot kapott, mire nagyrészt sikerült a szobatisztaság, balesetek előfordultak egy ideig.


Ha közepes testűt veszel, és olyat, aki lusta, mint a fene, szerintem 12 órát is kibírna. Már két kutyánk van, mindketten mások. Időnként mindkettejüknél előfordul, hogy szinte én könyörgök, hogy menjünk le sétálni. Én emelem a fejét, hogy rárakjam a nyakörvet, a másiknál a lábait meg a felsőtestét, hogy a hámot rá tudjam rakni, annyira lusta hangulatban vannak. Persze lent jön a pisi, kell is, csak azt akarom mondani, hogy van, hogy maguktól nem mennének. Ha meg egyedül vagy, és mondjuk hasmenés vagy 40 fokos lázad van, és nem tudsz kit megkérni, ha a fene fenét eszik, akkor is valószínűleg ki fog bírni 12 vagy 13 órát, míg annyira életképes leszel, hogy le tudd vinni kemény 5 percre, mert többet nem bírsz állva tölteni. Ismerősömmel megesett. Nem gyakran fordul elő, a kutya kibírta, ő túlélte, aztán folyt köv napi 3-4x séta.

2023. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Én neveltem fel úgy kiskutyát, hogy iskolába jártam, és napközben kb 6 órát egyedül volt. Eleinte haza kellett szöknöm hozzá szünetben, mert egy 8 hetes kutya naponta négyszer is eszik. Úgyhogy próbálj egy kicsit idősebbet, legalább 4 hónaposat, mert a kisebbet gyakran kell etetni.

Számolni kell azzal, hogy tele lesz a lakás kutyapiszokkal, mire hazaérsz, a pisi tócsában áll. Szőnyeg felejtős! Padlószönyeg kuka. Bűzleni fog minden, akárhogy mosol fel. Sokára lesz szobatiszta, mert nem tudod gyakran kivinni. Ha kicsit idősebb, a szobatisztaság is hamarabb várható.

Unatkozni fog, mindent szét fog rágni, ami rágható, meg azt is, ami nem. A kiskutya egyébként is rág, de így nem tudod kontrollálni, hogy mit. Fotelkarfa, szekrény lába, függönyök, párnák, zsinórók (minden elektromos drótot kihúzni, elrakni), plusz minden elől hagyott tárgyat az asztalról is. Semmi ne legyen számára elérhető, cipő, papucs, ruhanemű véletlenül se. A szomszédom kutyája még az ajtót is kirágta.

Ami nagyobb baj: ha nyüszíteni fog. Én panelban laktam, a 9. emeleten, még a földszint is zengett a kutya vonításától. Szeparációs szorongásnak hívják. Ha társasházban laksz, ezzel is számolj. A szomszédok nem fogják díjazni, és mivel nem vagy otthon, nem tudsz mit csinálni. Én úgy oldottam meg, hogy reggelente elvittem a kutyust egy kertes házban élő családhoz. És suli után érte mentem. Mint egy óvodába. Fizettem nekik valamennyit érte. Aztán amikor nagyobb lett a kutya, abbahagyta a vonítást.

Persze lehet, hogy ezek közül Te egyikkel se szembesülsz. A kutya átalussza a távollétedet, hamar szobatiszta lesz, és megelégszik azon játékok régcsálásával, amit Te adsz neki. De azért jó, ha mindenre felkészülsz.

2023. szept. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Bármilyen kutyát fel lehet nevelni ilyen feltételekkel, azért nem kell túlzásba esni.


Igazából egy olyan hely kell neki arra az időre, ahol "nem tudja magát megölni", aztán foglalkozol vele napi 2-3x1 órát, meg az eü séták vagy pár perces udvari kintlétek és onnantól már elvan a kutya és csupán a te rátermedtséged meg a kölyök hozott tulajdonságain múlik, hogy milyen kutya lesz belőle.

2023. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Megoldható, sokan megoldják. Vegyél szobakennelt és időzítős etetőt.
2023. szept. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, arra figyelj, hogy legyen egy biztonsagos kis kuckoja, amig nem vagy otthon vele, ez lehet szobakennel, vagy egy zart "kutyas szoba", ahol nem tud megenni szobanovenyeket, zoknit, kukas zacskot, stb. es rongalni sem fog. Ragcsat ne adj neki, hogy majd azzal lefoglalja magat egyedul, mert nekem mar kellett szaritott nyulfulet kihuzni a kutya torkabol, mert fuldokolt tole... jatekot is csak olyat, ami strapabiro, nem tud belole kis reszeket leharapni, megenni.

Ha tudsz, akkor az elso par napra vegyel ki szabit, hogy figyeld a szokasait es szoktasd kozben a kutyabiztos helyhez is (pl. Csak rovidebb idore elmesz otthonrol), hogy ne a 6 ora egyedullettel kezdd.

2023. szept. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

A szobakennelt nem javaslom kiskutyának, az egy szűk ketrec, üvölteni fog benne, és 6 óra alatt a saját ürülékében fog feküdni.

A kutyaszoba jó ötlet, de számíts rá, hogy szerteszét fogja kaparni az ajtót, szétrágja az ajtófélfát, az ajtó melletti falat és tapétát nagyjából lebontja. Persze lehet szerencséd, és előfordulhat, hogy csak lefekszik, és csendben várakozik. De amelyik kiskutya így csinál, az általában beteg.

2023. szept. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mienket (mármint a szüleimé) egyedul hagyták egesz napra. Este érnek haza,de hétvégén egész nap vele vannak. Már 2 éves, nem lett semmi baja. Párszor szétrágott ezt-azt,de semmi nagyobb kár nem történt. Kicsit túlzásokba esnek az emberek manapság a kutyákkal. Továbbra sem gyerekek,nem kell nekik egésznapos program és babusgatás. A kutya megtalálja a helyét,kialakul egy rend,aztán már semmi gond nincs vele.
2023. szept. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért pontozzátok le, hogy egy kölyökkutya igenis tud károkat okozni egy lakásban? Tud olyan gondokat okozni, amikkel a leendő gazdi nem biztos, hogy számol? Miért ne tudjon ezekről a Kérdező? Szerintetek miért adnak vissza annyi kölyökkutyát a menhelyeknek?

Aki kutyát fogad be, felelősen döntsön, legyen tisztában azokkal a kellemetlenségekkel is, amikkel ez együtt járhat. Lehet, hogy könnyebb lesz, de nem biztos! Ti meg lepontozzátok, mintha egy klyökkutya felnevelése a lakásban csupa móka kacagás lenne!

2023. szept. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!