Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámhoz szerintetek...

A kutyámhoz szerintetek milyen nyakörv passzol?

Figyelt kérdés

Bőr, textil vagy lánc? Milyen erős kell neki?

Már most húsz kiló de szépen sétál, nem rángat, nem húz szóval a mostani gyengébb nyakörv is bírja még. Nézegettem a póráz színeinek jelentését és vagy a kék vagy zöld lenne igazából ideális csak, ha már a póráz zöld akkor a nyakörvet is annak gondoltam. De illik egyáltalán a bundájához?


[link]

[link]



2023. szept. 9. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Én a bőrt szeretem, mert időtálló, de cserébe nehezebb tisztítani.


A textilt lehet mosni, de azt mondják, hogy az kényelmetlenebb a kutyának, mert dörzsölhet és belakadhatnak a szőrszálak.


Láncból csak fojtót vennék, ha igényli a kutya. A hagyományos "sima" lánc csak dísznek jó, mert simán kibújik belőle az állat.

2023. szept. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Mindenképp moshatót vennék, ez felülírja az esztétikumot.
2023. szept. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
A textil változatosabb, a bőr erősebb, nekem kisebb kutyám van, neki a bőr vált be, a textil kényelmetlenebb neki, illetve a textil csatja szokott inkább olyan ormótlan lenni, ami a kutyámnak nem komfortos. Egyébként meg ha a te kutyádnak nincsenek extra dolgai, amik egyik-másik felé billentenék a mérleget, akkor mindegy. Akár több is lehet, és cserélgeted aszerint is, hogy milyen az idő, milyen hangulatod van. Mondjuk szakadó esőben textil, száraz időben bőr. Láncot én nem használtam nyakörvnek, azzal nincs tapasztalatom ilyen téren.
2023. szept. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%

Jól nevelt kutyán a nyakörv csak dísz. Textil.

Az valahogy olyan.. barátságos, változatos, jól mutat a legtöbb kutyán. A lánc az nagyon cigányos (már elnézést). Ilyen putriszökevény Staffi keverékekre szoktak láncokat aggatni, azt' a max 30-35 kilós kutyát a textil is vissza tartja. 😂

2023. szept. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
A bőr is jó, csak láncot ne, ahogy írták azt csak indokolt esetben szokták, a sima lógóból pedig kibújik. Illetve a nagyobb szeműek meg tudják húzni a kutya szőrét, a szemek közé akad ahogy feszül/mozognak a szálak.
2023. szept. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!