Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fejhámot ajánlatátok...

Milyen fejhámot ajánlatátok egy németjuhásznak?

Figyelt kérdés

Apósom nehezen bír el a ~1 éves németjuhasz kan kutyájával. Ajándékba akarunk venni neki egy ilyen fejhámot, mint ami a videoban látható 12:35-nél: [link]


Hol lehet ilyet kapni? Amiket én találtam, azok inább valami fura szájkosárank akarják eladni magukat, de én olyat akarok, amit nyakörv helyett lehet használni. Egyáltalán fejhámnak hívják ezt magyarul?



2023. júl. 8. 13:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%

Bármelyik állatos boltban kapható, vagy neten úgy keress rá, hogy halti/fejhám.


Ha nem bír vele, akkor fejhámmal sem fog, nem csodaszer. Inkább egy sulis alapképzést javasolnék ajándékba, ott megmutatják, hogy hogy kell használni

2023. júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%

A fejhámot eszébe se jusson csak úgy rátenni és elvinni vele a kutyát! Rohadt valesetveszélyes lenne úgy! Ha már megveszed neki, az a minimum, hogy veszel mellé egy 10 alkalmas bérletet is egy kutyaiskolába, ahol értenek a fejhámhoz.


De az ilyen-olyan eszközök helyett inkább meg kellene nevelnie apósodnak a kutyát.

2023. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
25%

Mi próbáltuk ezt a fejhám-ötletet a német juhászunkon (2 éves szuka), mert séta közben húzott, és kiugatott más kutyákra, ahogy a videón lévő kutyák. Sima szájszíj is jó erre egyébként. De nagyon nem vált be. Ugyanúgy őrjöngött, csak még a fejét is rángatta, és végül elszakította a szíjat. Próbálkoztunk fojtó nyakörvvel, de az se sokat ért, hamar megszokta. Amivel valamennyire kontrollálható volt, az a szöges nyakörv. Azzal leszoktattuk a húzásról, de a más kutyákkal találkozáskor (pórázon) még mindig probléma van. Mielőtt valaki trénert, meg iskolát javasol, jártunk vele kutyaiskolába. Ott tökéletesen működött, semmi húzás, semmi őrjöngés. Pontosan tudja, hogy kell az iskolában viselkedni. Aztán az utcán átalakul. Ha velem sétál fegyelmezetten viselkedik, de ha a lányommal, akkor tök hülye. Már nem húz ugyan, de más kutyákkal szemben a lányom csak szögessel tudja kontrollálni, sőt, még azzal se igazán. Pedig minden este bandázik más kutyákkal a futtatóban. A német juhászhoz határozottság és kemény kéz kell, hát a lányomnak még fel kell nőnie a feladathoz.

Próbáljátok a fejhámot, ha nem válik be, akkor a szögest, de leginkább apósodnak kell nagyon karakán gazdinak lennie.

2023. júl. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%

Ztolsó, neked is kár volt a kutya... Szőgest ajánlani olyannak, aki még egy alap lazapórázos sétát sem tud megtanítani? Nektek ki javasolta? A saját fantasztikus ötleted, vagy a kutyaiskolában mondták?

Annak, aki ilyen szintig képtelen megnevelni egy kutyát (pláne egy német juhászt, ami baromi gazdacentrikus és értelmes), nemhogy szögest tilos lenne a kezébe venni, hanem a kutyatartást is el kellene felejtenie. Sajnos el tudom képzelni, hogy mégis hogyan kezelhetitek a szögest, amikor abban is alig tudja a lányod megtartani. Gondolom hagyjátok, hogy beleugráljon a szögesbe a kutya...

2023. júl. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

4-es minden szavaddal egyetértek. Könyörgöm, egy német juhászrol beszélünk, akivel engedelmes világbajnokságokat szoktak nyerni...


Kérdező: hívjatok házhoz járó kiképzőt, de magatoktol NE kezdjetek le se szöget, se fojtot, se fejhámot használni.

Utolsó, te is hívj házhoz járó kiképzőt, segít helyben megoldani a problémát, ha elvileg suliban tökéletesen viselkedik, akkor ha tetszik, ha nem, veletek van a baj.

2023. júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Volt vele suliban, de egyszer elrántotta séta közben és azóta b@szik foglalkozni vele.

A fejhám talán megnyugtatná a lelkét, hogy kevésbé fog újra ilyen történni, és én is úgy érezném, hogy tettem valamit az ügyben.


Nem találtunk fejhámot se a fresnapsban, se egy másik hasonlóban :/ marad a netes rendelés.


16:27 szerintem hasznos a válasz, részben pont ilyen tapasztalatokra voltam kíváncsi. Habár én nem használnék szögest, a folytót meg már láttam hogyan nem működik.


16:15

"A fejhámot eszébe se jusson csak úgy rátenni és elvinni vele a kutyát! Rohadt valesetveszélyes lenne úgy!"


Miért? Ki tudnád fejteni?

2023. júl. 8. 17:18
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül nem árul haltit a Fresi, olvass utána, miért nem ajánlja a legtöbb tréner, vagy max. nagyon speciális esetekben, szakértő által bevezetve.


Ez egy elég korrekt cikk:

[link]


Ismét egy szerencsétlen kutya, amit beszerzett valaki (tenyésztőtől van egyáltalán?), akinek fogalma sincs mi az igénye egy németjuhásznak. Első kutyasuliban volt egy hasonló, ráadásul a vezető oktató ismerte a faszit és az ő ajánlása ellenére vett munkavonalas kutyát, aztán meg szart arra, amit mondott neki, rossz volt nézni. Valami nagyon el van cseszve ott, ha egy kölyökkortól nevelt kutyával ennyire nem bír az apósod. Gondolom nincs lefárasztva rendszeresen, sem fizikálisan, sem fejben. :(

2023. júl. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

14:04


Halti fejhám címen elég jó találataim lettek.

Köszi!

2023. júl. 8. 18:25
 9/28 anonim ***** válasza:
84%

Azért, te nem túl okos, mert nekiugrik a kutya a fejhámban és a nyakánál, gerincénél már ott is a baj! Elhiszem, hogy ti magasról tesztek a kutyára, a gazdi is, aki cs@szik vele foglalkozni, meg te is, aki szerint azzal legalább "tesz valamit", hogy megveszi a lusta, tudatlan gazdinak az eszközt.


Ha nem akarnak a kutyával foglalkozni, adják vissza a tenyésztőnek! Nem való a legtöbb embernek kutya! Ahhoz felelősség tudat és gerinc kell! Ezt be kellene végre látni.

2023. júl. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

1 eves. Meg van eselyetek normalis gazdat talalni neki, hajra!

Mi ertelme van igy kutyat tartani?

2023. júl. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!