Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől alakult ki a kutyában...

Mitől alakult ki a kutyában ennyire ez a védelmi ösztön?

Figyelt kérdés
A kutya 7 éves a fiam 5.Amstaff-ról van szó, az alap dolgokra megneveltük tehát szót fogad, nem szökik értelmes higgadt kutya volt mindíg is. A gyerekkel való kapcsolata viszont érdekes, mióta először kapcsolatba került vele erősen védelmezi. Már az elején ha az anyja kint altatta a babakocsiba a kutya is ott ült, kísérte a babakocsit. Később mikor már totyogott ott volt vele el nem mozdult, kezdettől fogva rajtam és a páromon kívül senkit nem enged a gyerek közelébe. De szó szerint, morog ugat és támadni is képes ha nem csitítom le. A fiam ha kezéből etette olyan óvatosan vett el tőle bármit hogy alig ért hozzá de „ölni” es képes lenne érte. Bajnak nam tartom ezt csak érdekes hogy mi alakította ezt ki benne?
2023. szept. 10. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Jók az ösztönei. Ha kellően meg van nevelve, ez a normális viselkedés, gyerekmegőrzésre is használták régen a bullterrier fajtákat. Az a lényeg, hogy ha valaki közeledni akar, és morog, a te első szavadra vagy akár kézmozdulatodra abbahagyja, mert a gazdi a főnök, és ha te valakit közel akarsz engedni a gyerekhez, azt nem bírálhatja felül.
2023. szept. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

De, ez oriasi baj. Fajtajabol adodoan hajlamosak az ilyesmi viselkedesre, igen, de ezt mar 5 eve rendezni kellett volna. Ebbol lesz, hogy egy rossz mozdulat es ratok fog tamadni, mert “vedi” a gyereket.


Mi az, hogy mast nem enged a kozelebe? Miert a kutya iranyit?

Surgosen keressetek fel egy trenert.

2023. szept. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2-essel értek egyet.

Gyakorlatilag egyre inkább a saját tulajdonaként kezeli a gyereket, ami során idővel rátok is támadhat. Ha pedig a gyerek nő és úgymond veszélyesnek tartja a falkasorrendre, megtámadhatja őt is. A net tele van ilyen és ehhez hasonló pitbull/amstaff tragédiákkal.

Sajnos ezekről a fajtákról elterjedt ez a dajkakutya legenda, ami egy kitalált történetből ered, és semmi valóságalapja nincs.

2023. szept. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
#3 Ó, hogyne lenne valóságalapja, de még itt nálunk is használtak kutyát gyerekmegőrzésre, amíg mindkét szülő dolgozott a mezőn. Igaz, az nyilván kuvasz volt meg komondor, de használták.
2023. szept. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szépen birtokolja a gyereket, nincs ebben semmi védelem. Ugyanaz mintha a kajáját, vagy játékát védené, csak ő ezt a gyerekkel teszi. Nagyon nem kívánatos viselkedés.
2023. szept. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#4 pontosan. Komondor, kuvasz, azaz pásztorkutya. Nekik ez a fő profiljuk. Védik a rájuk bízott életeket. Lehet az csirke, kismalac, gida, bárány, stb. Még oda is feküdhetnek hozzájuk melegedni. Ezért pásztorkutyák. Viszont az amstaff/pibull/rottweiler stb.-nek nem ez a profilja.

Az amstaff dajkakutya legendát egy amerikai tenyésztő kezdte el terjeszteni, amikor a 80-as években egy talkshowban ezt a mesét adta be. Később elismerte, hogy csak kitalálta, de addigra szárnyra kapott, és urbanlegend lett belőle.

2023. szept. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Köszi, erről így nem hallottam. Akkor ami pitbullal én találkoztam, és a gyerek a fülét is rángathatta, az csak nagyon jólnevelt volt.
2023. szept. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Viszont puliból is láttam olyat, ami befeküdt a csirkék közé, meg olyat is, ami juhval iszonyat jó terelőösztönöket produkált, viszont a csirkék csipegetése közben véletlenül megölt egyet-egyet játékból. Van egy rokonom, akinek direkt tyúk mellé kellett puli, és nem volt mindegy, mely tenyésztő mely párosításából származik, hogy tuti ne legyen gond.
2023. szept. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak normális pitbullok és jó gazdák. De azért mindig egy komoly rizikó egy ilyen kutyánál, hogy miként reagál.


A puli nem pásztorkutya, hanem juhászkutya, amelyik ráadásul nem szemmel terel, mint pl. a bc, hanem csipkedve. Amolyan megszakított vadászösztön. Emiatt a csirkékkel lehet gond, de megfelelő neveléssel egy juhászkutya is el tud lenni apróbb haszonállatokkal. Én hallottam magyar agárról, amelyikkel vadásztak, simán ölte a rókát, nyulat, dúvad kutyát, de az otthoni házinyulakat nem bántotta, amikor kiszabadultak.


A pitbulloknál és pitbull jellegű fajtáknál, keverékeknél azonban mindig fennáll a veszély, hogy állatra/emberre támad. Az USA-ban évente 38-40ezer állatot ölnek meg pitbull jellegű kutyák.

2023. szept. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jézusom, ez tényleg gáz. Akkor a nagyszülők meg a barátai se mehetnek oda hozzá? Alap lenne, hogy az első szavadra a kutya befogja, függetlenül a gyerektől. Baromira nem te vagy a vezér itt. Keress egy kutyaiskolát vagy trénert, de sürgősen!
2023. szept. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!